Zamknij

Sen o lotnisku to symbol zmian. Sprawdź, co mówi o tym sennik

09.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:49
Puste lotnisko z lecącym samolotem w tle
fot. Shutterstock

Lotnisko jest przestrzenią przejściową, swoistym limbo związanym z oczekiwaniem i radością, ale często również ze zdenerwowaniem i z niepewnością. Ciałem znajdujesz się jeszcze tu, ale myśli odbiegają już w stronę lotu lub celu podróży. Chcesz wiedzieć, jak nasz sennik tłumaczy sen o lotnisku? Zobacz sam.

Czy wiesz, że samoloty wykorzystywane są przez ludzi już od ponad stu lat? Pierwszy międzynarodowy lot pasażerski odbył się w 1919 roku, a już rok później powstało pierwsze lotnisko przeznaczone dla lotnictwa cywilnego. Rocznie samoloty przewożą ponad dwa miliardy pasażerów. Nic więc dziwnego, że sny o lotnisku mają przypisane swoje znaczenie w senniku.

Sennik: lotnisko

Sen z lotniskiem to zawsze zapowiedź zmian. Może przynieść je niespodziewana wizyta dawno niewidzianej osoby albo też sam poczujesz potrzebę odmiany. Jeżeli rzeczywiście szykujesz się do podróży i przyśni ci się sen o lotnisku, sennik zaleca ostrożność. Natomiast jeśli w swoim śnie o lotnisku spotkasz na nim kogoś, ta osoba ma duże szanse mocno wpłynąć na twoje życie, a nawet je odmienić. Samo obserwowanie portu lotniczego podczas snu to znak, że świadomie lub podświadomie pragniesz zmian. A mogą być one naprawdę duże i dotyczyć wykonywanego przez ciebie zawodu, twojego miejsca zamieszkania czy twojej pracy.

Zobacz takżeWidzisz we śnie pożar? Poznaj znaczenie tego snu!

Sennik: samolot na lotnisku

Jeśli we śnie widzisz samolot na lotnisku, to również zwiastuje zmiany. Sen o lotnisku pełnym samolotów oznacza gotowość na nowe wyzwania. Widok samolotu startującego z pasa to sygnał rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu. Lądowanie zaś symbolizuje przełomowy moment w życiu, zamknięcie starego etapu i otwarcie się na nowy.

Sennik: czekać na samolot

Podróż samolotem często wymaga spędzenia czasu w poczekalni na lotnisku. W dalszym ciągu według sennika czekanie na samolot oznacza zmiany w życiu, których pragniesz i na które się przygotowujesz. Jednakże, jeśli czekanie będzie związane ze znacznym opóźnieniem samolotu, to także w realnym życiu - zmiana, rozpoczęcie czegoś nowego - napotka problemy.

Jeśli zmierzając we śnie na lotnisko, będziesz miał kłopoty, na przykład dojazd utrudnią ci korki, również osiągnięcie twojego celu na jawie może się okazać niemożliwe albo znacznie utrudnione. Według sennika zagubienie się na lotnisku symbolizuje obawy przed rozpoczęciem kolejnego rozdziału w życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Może to być strach przed nowymi wyzwaniami i porzuceniem dotychczasowej strefy komfortu.

Sennik: katastrofa na lotnisku

Sen o katastrofie na lotnisku może zwiastować przeżycie ogromnego szoku lub załamania nerwowego. Uważaj także na pogorszenie się stanu zdrowia. W przypadku takiego snu duże znaczenie może mieć sama natura tragedii oraz to, z którym żywiołem jest ona związana. Sny związane z tragediami lotniczymi mogą ujawniać poczucie zagrożenia, które odczuwasz na jawie. Człowiek nie zawsze zdaje sobie sprawę, jak negatywnie wpływają na jego ciało i podświadomość obrazy wypadków z nagrań czy zdjęć. Sen o katastrofie może być zatem próbą odreagowania napięcia, które zgromadziło się w ciele na przykład po obejrzeniu wiadomości.

Według senników lotnisko jest miejscem zmiany, mocnym sygnałem, że ich pragniemy lub jesteśmy na nie gotowi. Pośrednio wiąże się także ze snami o lataniu, których doświadczamy najczęściej jako dzieci. Jest to psychologiczna wykładnia snów, zgodnie z którą pomagają one zrozumieć to, co dzieje się na jawie. Rozłożenie snu na czynniki pierwsze – symbole, pomaga lepiej interpretować swoje własne zachowania czy pragnienia.

Patrząc na to z innej strony, to ty sam decydujesz, co śnisz. Sen jest w pierwszej fazie zapadnięciem się w bezpieczną ciemność, która przynosi regenerację, a w drugiej pozwala się przenieść do świata niematerialnego. Tam świadomość wybiera tę nić z całego kłębka możliwości, która jest najbliższa śniącemu umysłowi i przekłada jej znaczenie na obrazy.

Zobacz także: Jechałeś windą we śnie? Zobacz, co może oznaczać taki sen!