Zamknij

Miałeś sen o kolczykach? Sprawdź, co mówi sennik!

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 15:35

Sen o kolczykach w uszach to popularny motyw nocnych marzeń. Kontekstów, w jakich kolczyki występują we śnie, jest jednak znacznie więcej. Jeśli ostatniej nocy przyśniły ci się kolczyki, sprawdź ich symbolikę!

 

Złote kolczyki na białym tle
fot. Shutterstock

Często zadajemy sobie pytanie, czy sny są odzwierciedleniem rzeczywistości. Mimo że ta dziedzina – nomen omen – w dalszym ciągu spędza sen z powiek specjalistom, jedno jest pewne: to, o czym śnimy, stanowi odbicie tego, czego doświadczamy każdego dnia. Jako że kolczyki są przedmiotem, z którym mamy styczność na co dzień, stosunkowo często pojawiają się w naszych marzeniach sennych. Sprawdź sen o kolczykach w naszym senniku.

Sennik: kolczyki – ogólne znaczenie

Choć każdorazowo indywidualnie traktuje się znaczenie snu, kolczyki należą do grona symboli o silnym, konkretnym przekazie. Wpisują się one bowiem w kategorię szlachetnych przedmiotów, a co za tym idzie biżuterii. Biżuteria sama w sobie ma już wyjątkowe znaczenie, jak podają senniki. Kolczyki jednak, jako specyficzny element ubioru, potrafią jeszcze dosadniej odzwierciedlać rzeczywistość w snach.

Sennik: kolczyki w uszach kobiety

Uważa się, że jeśli przyśni nam się sen o kolczykach w uszach kobiecych, będzie to odnosiło się do upragnionej miłości. Takie marzenie senne ma z reguły znaczenie romantyczne, a kontekst jest pozytywny. Możesz się zatem spodziewać albo wielkiego przełomu, albo małego kroku, który jednak wiele zmieni. W przypadku kiedy kolczyki w uszach kobiety przyśnią się latem, może to zwiastować ekskluzywny prezent.

Zobacz także: Co przepowiada sen o złotym łańcuszku? Miłość czy bogactwo?

Sennik: kolczyki w uszach mężczyzny

Sen o kolczykach w uszach może dotyczyć również mężczyzn. Tutaj, kiedy płeć noszącego we śnie kolczyki jest inna, znaczenie również diametralnie się zmienia. Choć dalej, jak podają senniki, sprawy dotyczą miłości, przesłanie takiego snu jest raczej negatywne. Nie należy spodziewać się pozytywnego obrotu spraw uczuciowych, a także uważać na plotki nieżyczliwych nam osób.

Sennik: kolczyki – piercing

Sennik piercing definiuje dwojako. Ogólne znaczenie snu, kiedy przekuwane są nasze lub czyjeś uszy, odnosi się do potężnej metamorfozy, pewnego rytuału, który może na dobre odmienić nasze życie. Bądź jednak ostrożny. Senniki każde „uszkodzenie” ciała określają jako negatywną zmianę. Szczególnie jeśli we śnie odczułeś ból podczas ukłucia może to sygnalizować przeszkody, które pojawiały i pojawiają się w twoim życiu.

Sennik: srebrne kolczyki

Głównymi kruszcami, z których produkuje się kolczyki, są srebro i złoto. Jak precyzuje sennik, kolczyki srebrne najprawdopodobniej odnoszą się do niekorzystnych aspektów naszego życia. W zależności od kontekstu oznaczają albo dolegliwości zdrowotne, albo problemy w związku spowodowane plotkami czy nieporozumieniem.

Sennik: złote kolczyki

Złote kolczyki, dla odmiany, zazwyczaj opowiadają o wierności osoby, z którą jesteśmy zaangażowani w jakąś bliższą relację. Ta symbolika szczególnie odnosi się do żony. Natomiast, jak tłumaczy sennik, zgubić złoty kolczyk oznacza porzucić balast, który ostatnimi czasy na tobie ciążył. Im więcej złota znajduje się w takim kolczyku lub z im wyższej próby metalu jest on wykonany, tym większą ulgę uda ci się poczuć.

Sennik: dostać kolczyki

W tym przypadku sennik po raz kolejny okazuje się być dla nas łaskawy. Jeśli we śnie zostaniemy obdarowani kolczykami, to w prawdziwym życiu otrzymamy pozytywną informację. Jak uznaje sennik, dostać kolczyki to być postrzeganym przez społeczeństwo w życzliwy sposób.

Sennik: widzieć kolczyki

Ze względu na swoją szlachetną historię i rolę, jaką biżuteria odgrywała na przestrzeni wielu lat, zobaczenie kolczyków może zwiastować fortunę. Jak podsumowuje sennik, widzieć kolczyki to przepowiedzieć sobie lub komuś bliskiemu prawdziwe szczęście, urodzaj i pomyślność.

Zobacz także: Śni ci się pierścionek? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!