Zamknij

Dokąd tupta nocą jeż? Sprawdź, co to znaczy, gdy śnisz o jeżu!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:09
Cztery jeże siedzące obok siebie
fot. Shutterstock

Wszyscy lubimy jeże! W końcu to niezwykle urocze stworzonka. Ale czy śnić o jeżu też jest miło? Niekoniecznie. Sprawdź dlaczego.

Jeża kojarzymy najczęściej z małym zwierzątkiem ze śmiesznym noskiem i z jabłkiem na grzbiecie. Ale to nieprawda, jeże nie jedzą jabłek. Co jeszcze jest nieprawdą? Niestety także to, że to kolczaste stworzenie widziane we śnie musi oznaczać miłe rzeczy. Sennik pokazuje, że bywa różnie.

Symbolika jeża

Jeże są dzisiaj powszechnie lubianymi zwierzętami, nie zawsze jednak tak było. Jako istoty nocy kojarzono je z czarami i magią. Symbolizują one dystans wobec innych (kolce!), zachowawczość, przyjęcie pozycji obronnej, ale też bogactwo czy pychę. A co oznacza sen o jeżu?

Sennik: sen o jeżu

Zobaczenie we śnie jeża mówi o tym, że masz w swoim otoczeniu osobę, która ci czegoś zazdrości i może wykorzystać twoje życzliwe usposobienie, by cię skrzywdzić. Jesteś bowiem prostolinijną osobą i niełatwo ci się bronić. Sen o jeżu jest również przypomnieniem, że na co dzień należy się kierować własnym zdrowym rozsądkiem i nie ulegać pokusom. Jeśli śnimy o jeżu napotkanym nocną porą, to znaczy, że tak właśnie postępujemy, dzięki czemu odniesiemy sukces.

Sennik jeża interpretuje jako sygnał, że za chwilę śniący stanie się nadspodziewanie rozrzutny. Lepiej na to uważać!

Zobacz też: Śniły ci się pieniądze? Nie zawsze oznaczają bogactwo! Sprawdź inne znaczenia.

Sen o jeżu może też mieć przyjemniejsze konotacje i oznaczać uczucie między tobą a drugą osobą, z którym to uczuciem żadna strona nie chce się ujawniać.

Sennik: sen o jeżu a płeć

Interpretacja snu o jeżu może być uzależniona od płci śniącego. U kobiety wskazuje na uzasadnione wątpliwości związane z partnerem, u mężczyzny zaś – że pozostaje on w związku z niełatwą osobą. Z kolei ujrzenie we śnie jeża zwiniętego w kulkę u obu płci może świadczyć o braku zaufania ze strony ukochanego czy ukochanej.

Sennik: jeż poluje

Jeśli w twoim śnie jeż poluje na mysz czy inne mniejsze zwierzątko, stanowi to sygnał, że masz obok siebie ludzi zachłannych i że możesz stać się ich ofiarą. Miej się na baczności i nie ufaj pozornie atrakcyjnej propozycji, którą otrzymasz w kolejnych dniach.

Sennik: trzymać jeża w dłoniach

Wydawałoby się, że sen o jeżu trzymanym w dłoniach musi być uroczy, jednak oznacza on, że twoje życie przez dłuższą chwilę nie będzie łatwe ani przyjemne. Czeka cię okres trudności i niepowodzeń. Przygotuj się na nie psychicznie.

Sennik: jeż w domu i w ogrodzie

Jak powiada sennik, jeż w twoim domu to według części interpretacji w sennikach zwiastun nadchodzących trudnych czasów, a przynajmniej czegoś, na co należy zwrócić baczną uwagę, by się ustrzec kłopotów. Może też jednak oznaczać coś zgoła przeciwnego – spokojne, bezstresowe życie (czego wszystkim życzymy!).

Kiedy natomiast we śnie spotkasz jeża w jego naturalnym otoczeniu, sygnalizuje to, że odkryjesz coś do tej pory zakrytego przed twoim wzrokiem. Co to będzie? Może nowa znajomość, nowe hobby… a może nowy element twojego charakteru, twojej osobowości, coś, czego o sobie jeszcze nie wiesz? Brzmi inspirująco.

Sennik: kolce jeża

Jeśli we śnie pokłułeś się kolcami jeża, to możesz się spodziewać licznych przykrości zadanych ci przez ludzi, po których byś się tego nigdy nie spodziewał. Prawdopodobnie ktoś pozornie ci bliski roznosi paskudne plotki na twój temat albo rozpowszechnia informacje, które nie były przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców.

Tymczasem sen o jeżu bez kolców symbolizuje, że staniesz oko w oko z sytuacją, wobec której będziesz bezbronny, wystawiony na ataki. Nic przyjemnego.

Sennik: małe jeże

Małe, różowe, cudownie nieporadne jeżyki to rozczulający widok. Niestety, nie zawsze. Jak pokazuje sennik, małe jeże we śnie zazwyczaj oznaczają osobę, która ci zazdrości i będzie próbowała ci zaszkodzić. A że to przecież tylko maluchy? Cóż, to z kolei wskazówka, że ty zachowasz się dziecinnie i tylko pogłębisz swoje kłopoty. To zatem poważne ostrzeżenie.

Jak widać, te sympatyczne zwierzątka lepiej spotykać na jawie, ponieważ sen o jeżu nie zwiastuje niczego przyjemnego.

 

A myszy? Co zwiastują, gdy pojawiają się w snach? Dowiedz się z naszego artykułu.