Zamknij

Jak sennik interpretuje sen o jaszczurce? Koniecznie sprawdź jego znaczenie

19.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 12:57

Sen o jaszczurce może mieć dwojakie znaczenie. Z jednej strony przeważnie zwiastuje coś złego, z drugiej może symbolizować przyjemne chwile. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź w senniku.

Jaszczurka na żółtym tle
fot. Shutterstock

Ten najliczniejszy przedstawiciel gadów raczej nie należy do ulubieńców człowieka. Zamiast sympatii często wywołuje strach i obrzydzenie. Sennik - jaszczurkę we śnie - interpretuje na kilka sposobów. Dowiedz się jakich.

Sennik: sen o jaszczurce – znaczenia pozytywne

Śniła ci się odpoczywająca na rozgrzanym kamieniu jaszczurka? Sennik potwierdza, że to zwierzę symbolizuje światło i słońce. Wylegujący się w promieniach słonecznych gad to zaproszenie do cieszenia się chwilą, choć w innej interpretacji sen o jaszczurce ostrzega też przed brakiem dyscypliny i umiaru.

Inna pozytywna cecha jaszczurki to zwinność. Bez trudu wspina się ona na drzewa czy kamienne ściany. Sen o jaszczurce może więc symbolizować łatwość osiągania zamierzonych celów. Jeśli we śnie nadepnęłaś na jaszczurkę, czekają cię sukcesy.

Zobacz także: Sen o wężu może ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Sprawdź jakim! 

Sny o kolorowych jaszczurkach – znaczenia

Miałaś sen o zielonej jaszczurce? Sennik wyjaśnia, że oznacza to, iż będziesz z czegoś bardzo zadowolona. Zielona jaszczurka symbolizuje także drobne nieporozumienia. Jak najszybciej załatw sprawy, które wciąż odkładasz na później.

Kolorowa, egzotyczna jaszczurka? Sen tego rodzaju wyraża rozczarowanie. Sen o jaszczurce szarej barwy odnosi się do ludzi nadużywających twojego zaufania. Warto z większą uwagą przyjrzeć się znajomym.

Czarna jaszczurka? Sennik nie ma dobrych wieści: taki sen to komunikat o nie najlepszym stanie twoich finansów. Sen o jaszczurce o złotych łuskach symbolizuje złudzenia, związane z kimś niedawno poznanym i bardzo atrakcyjnym. Nie daj się zwieść efektownym pozorom.

Najrzadziej śni się jaszczurka czerwona. Symbolizuje ona skrywaną do kogoś niechęć albo zawistne myśli.

Sennik: sen o jaszczurce – znaczenia niepomyślne

Sen o jaszczurce często symbolizuje wrogą kobietę oraz mroczne aspekty charakteru człowieka: podłość, przebiegłość i prymitywizm. Jeżeli śniła ci się jaszczurka jedząca muchę, masz w swoim otoczeniu takich ludzi. Przyśniła ci się agresywna jaszczurka? Sennik poświadcza, że taki sen może ostrzegać przed zdradą w przyjaźni, a nawet małżeństwie. Inne znaczenie snów o jaszczurce to kłopoty spowodowane przez wrogów, którzy nie mają dość odwagi cywilnej, by wystąpić przeciw tobie otwarcie. Według niektórych senników jaszczurka to dla kobiety zły znak, zapowiadający wypadek bądź trwałe kalectwo męża. Kiedy we śnie widzisz dużo jaszczurek, sennik interpretuje to jako nadchodzące, liczne kłopoty. Na szczęście otrzymasz pomoc w ich rozwiązaniu.

Sny o gonieniu jaszczurki – co znaczą?

Jaszczurka uciekająca zapowiada problemy w sferze uczuciowej. Może się okazać, że ukochany lub ukochana nie dochowuje ci wierności. Zastanów się, czy dajesz swojej drugiej połówce tyle, na ile zasługuje. Jeżeli natomiast we śnie gonisz za jaszczurką, sennik interpretuje to jako zapowiedź sukcesów we wszystkich przedsięwzięciach.

Polowanie na jaszczurkę oznacza, że nikt nie rozwiąże za ciebie problemów, które sama spowodowałaś. Musisz wziąć się w garść i przyjąć odpowiedzialność za powstały bałagan.

Śniło ci się, że zabiłaś jaszczurkę? Sennik podaje, iż taki sen zapowiada, że czeka cię przyjemna zabawa. Jeśli jednak gadowi udało się uciec, możesz się spodziewać pecha i problemów.

Nietypowe sny o jaszczurce - sprawdź znaczenie

Sen o jaszczurce bez ogona może zwiastować przejściowe kłopoty, jednak uda ci się wyjść z nich obronną ręką. Jeśli śniło ci się, że zaatakowała cię jaszczurka, sennik nie pozostawia wątpliwości. Wieszczy to trudne chwile i niepowodzenia, z którymi jednak sobie poradzisz.

Śniło ci się, że sama jesteś jaszczurką? Sennik zapowiada, iż niebawem odkryjesz nową pasję, która ubarwi ci życie.

Sny o ukąszeniu lub zjedzeniu jaszczurki

Z kolei sen o ukąszeniu jaszczurki sennik interpretuje jako zapowiedź miłosnych kłopotów i zawirowań. Jeżeli we śnie to ty jesteś jaszczurką, która kogoś pogryzła… pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku nie opłaca się iść po trupach do celu.

Jeżeli we śnie zjadasz jaszczurkę – sennik podaje - że ktoś odkryje przed tobą pewną bolesną, lecz ważną prawdę.

Zobacz także: W twoim śnie pojawiło się akwarium? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!