Zamknij

Sen o drabinie – ostrzeżenie lub pociecha. Sprawdź, co mówi sennik

31.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 12:33

Widzieć drabinę we śnie jest sygnałem, że sukces i powodzenie są niepewne. Oparta o okno ostrzega przed możliwą kradzieżą, a upadek z drabiny stanowi przestrogę przed mocnym ciosem, który zachwieje twoją równowagą psychiczną. Sprawdź, która interpretacja jest najbliższa twojej sytuacji.

Żółta drabina na niebieskim tle
fot. Shutterstock

Drabina jest narzędziem, które łączy dół z górą i ułatwia wspinaczkę. W symbolicznym ujęciu odnosi się więc do wzrostu, unoszenia się. Dlatego też zastępuje w snach myślenie o celu, który śniący sobie wyznaczył. Jej pojawienie się jednak sugeruje wątpliwości, czy obrany cel jest właściwy, a nawet możliwy do osiągnięcia. Według sennika wchodzić po drabinie zwiastuje pomyślność i dobrobyt. Jeśli jednak w czasie wspinaczki usłyszysz chrupnięcie szczebla, oznacza to pojawienie się blokad w działaniu. Sen o drabinie może także ujawniać obawę przed utratą majątku.

Sennik: drabina

Sen o drabinie oznacza, że sukces i powodzenie w przedsięwzięciu są niepewne. W skrajnych przypadkach może to oznaczać wprost pecha lub złą passę. Jeśli jednak drabina, którą widzisz we śnie, jest odstawiona na bok albo leży, symbolizuje to, że nadarzającej się wkrótce okazji nie wolno ci przegapić.

Zobacz także: Sen o schodach ma różne znaczenia. Dowiedz się jakie

Sennik: nieść drabinę

Według sennika niesienie drabiny jest pozytywnym znakiem, że znajdziesz sposób na wyplątanie się z problemów i wyjście z matni. Niewykluczone, że pomożesz też przy okazji komuś innemu. Sen ten jest również mocnym sygnałem, że to ty sam będziesz odpowiadał za sukces albo będziesz stał za powodzeniem kogoś innego. Niestety, jeśli we śnie widziałeś kogoś niosącego drabinę, istnieje ryzyko, że inny człowiek stanie ci na drodze do wykorzystania swojej szansy życiowej.

Sennik: drabinę oprzeć o okno

Tym snem twoja podświadomość przypomina ci, że masz jakieś tajemnicze zamiary i plany. Uwaga! Jeżeli we śnie widzisz drabinę opartą już o okno, to dla ciebie ostrzeżenie przed kradzieżą lub oszustwem. Lepiej sprawdzić wszelkie możliwe zabezpieczenia. Bardzo dobrym znakiem jest sen o drabinie opartej o okno, ale przewracającej się. To znak, że uda ci się uchronić przed ogromnymi stratami.

Zobacz takżeCo znaczy okno we śnie?

Sennik: wspinać się po drabinie

Według sennika wspinanie się po drabinie oznacza sukces i pomyślność. Odwrotnie jednak - schodzenie po niej - zwiastuje niepowodzenia. Jeżeli w trakcie wspinaczki jeden szczebel ulegnie uszkodzeniu, może się okazać, że zbyt łatwe sukcesy zablokują twoje dalsze działania.

Sennik: upadek z drabiny

Sen o spadaniu z drabiny odnosi się do ludzkiej sfery psychiki. Może oznaczać, że przeżyjesz załamanie psychiczne spowodowane niespodziewanym smutnym wydarzeniem.

Sennik: drabina chwiejąca się

Uszkodzona lub chwiejąca się drabina jest sygnałem, że warto raz jeszcze przemyśleć angażowanie się w planowane przedsięwzięcia. Sprawa ta może nie być warta uwagi, a nawet może przynieść szkody, które przekreślą twoje wysiłki. Jeśli we śnie próbujesz się posłużyć uszkodzoną drabiną, jest to zapowiedź nieszczęśliwego rozwoju wypadków.

Sennik: drabina bez szczebli

Jest to szczególny przypadek wadliwej, niespełniającej swojej funkcji drabiny. Według sennika drabina bez szczebli oznacza, że plany, których próbujesz się podjąć są tak naprawdę niemożliwe do realizacji.

Sennik: drabina metalowa

Sen o metalowej drabinie zwiastuje powodzenie w sferze finansowej i zawodowej. Niestety, już drabina aluminiowa jest przez sennik rozumiana negatywnie, jako możliwy sygnał strat pieniężnych.

Sennik: wóz drabiniasty

Obecnie już rzadko spotykany, lecz ciągle obecny w marzeniach sennych, wóz drabiniasty może być symbolem dobrobytu, jednakże tylko wtedy, gdy jest naładowany.

Sny mogą stanowić odbicie naszych codziennych zmagań z rzeczywistością. Nie każde marzenie senne jest wróżebne. Jeśli jednak masz przeczucie, że tak jest w istocie, warto traktować sen ostrzegawczy jako szansę, a nie wyrok. W ten sposób można podejść także do snu o drabinie.

Znaczenie, jakie przypisujemy snom, kształtowało się przez tysiące lat. W niektórych epokach, na przykład w oświeceniu, zaprzeczano, że mają one jakiekolwiek znaczenie. Jednak odkrycia Zygmunta Freuda oraz późniejszych badaczy wskazują, iż przyglądanie się swoim własnym snom może być potrzebną oraz pożądaną praktyką duchową.

Zobacz takżeCo znaczy sen, w którym uciekasz?