Zamknij

Sen o demonie nie jest po prostu koszmarem. Sprawdź jego znaczenie!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:06
Demon z czarnymi skrzydłami
fot. ---

Czy miewasz marzenia senne, po których zrywasz się zlana zimnym potem? Sen o demonie zazwyczaj budzi grozę, tym bardziej że w senniku jego podstawowym znaczeniem jest ostrzeżenie. Warto jednak zapamiętać szczegóły, ponieważ to pomoże ci zrozumieć, co dokładnie próbuje ci przekazać podświadomość. 

Demony to istoty nadprzyrodzone występujące w rozmaitych wierzeniach i mitologiach. Są one łącznikami między sferą ludzką a duchową i zazwyczaj mają nieprzyjazne nastawienie do człowieka. Demony mogą przerażać, a zarazem sny o demonach niosą ze sobą ważne przesłanie. Masz chęć nauczyć się ich interpretacji? Sennik z pewnością będzie ci w tym pomocny.

Sen o demonach – znaczenie podstawowe

Podstawowe znaczenie snu o demonach według sennika jest proste – to przestroga. Możliwe, że jesteś wewnętrznie skonfliktowana, ponieważ na co dzień tłumisz swoje potrzeby lub marzenia, taki sen może także oznaczać, że ciąży ci poczucie winy lub regularnie padasz ofiarą agresji. Czasami to ostrzeżenie przed bezmyślnością. Zwróć uwagę na to, czy taki koszmar powtarza się często oraz jak się czujesz po przebudzeniu. Jeśli jesteś przerażona i wyczerpana, a mroczne sny powracają regularnie, powinnaś pomyśleć o spotkaniu z psychologiem.

Jeśli we śnie po prostu spotykasz demona, nie jest tak źle: to znak, że czekają cię grzeszne pokusy, ale masz szansę z nimi wygrać. Jak mówi sennik, demon, z którym walczysz we śnie, wskazuje na to, że jesteś wobec siebie zbyt krytyczna.

Sennik: ucieczka przed demonem

Jak to intepretuje sennik, ucieczka przed demonem oznacza obawę przed konsekwencjami podjętych decyzji. Jeśli to demonucieka przed tobą, jest to znak, że pokonasz trudności stojące ci na drodze. Demon, który cię dręczy, to według sennika zapowiedź porażki. Sen o pojawieniu się demona w twoim własnym domu to sygnał od twojej podświadomości, że obawiasz się krzywdy, która może cię spotkać, natomiast demon śmiejący się w twoim śnie to ostrzeżenie przed fałszywymi osobami – powierzone im tajemnice nie będą bezpieczne. Sny o konfrontacji z demonami to także przestroga przed problemami w związku. Jeśli we śnie pokonasz demona, będzie to oznaczało, że pokrzyżujesz plany kogoś, kto źle ci życzy.

Zobacz także: Czy sen o wisielcu zawsze musi oznaczać coś złego?

Sennik: dziecko - demon

Co potwierdza sennik, dziecko - demon to jeden z bardziej przerażających symboli w filmach czy w literaturze. Łączy w sobie niewinność dziecka z grozą opętania. Dziecko - demon oznacza najbardziej pierwotne lęki – sen o nim to znak, że się zadręczasz i z tego powodu masz kłopot z funkcjonowaniem w rzeczywistości. Może być to też sygnał od twojej podświadomości, że życie zatruwają ci nieuświadomione traumy. By odzyskać spokój, powinnaś się z nimi zmierzyć.

Zobacz takżeCo oznacza sen o duchu dziecka!

Sennik: szatan – jedno z demonicznych wcieleń

Demony we śnie mogą mieć różne wcielenia, jednym z najważniejszych jest szatan. Według sennika szatan jest zapowiedzią pokus oraz ostrzeżeniem przed dążeniem do celu po trupach. Jeśli przyśnił ci się ten najgroźniejszy z demonów, możesz się spodziewać namiętnego romansu, który jednak będzie pozbawiony happy endu. To sen zwiastujący rozrywki, miłość i pasję, ale wszystkie one prowadzą do zguby śniącego.

Snu o demonach nie zawsze trzeba się bać, najważniejsze jest, aby właściwie odczytywać znaki.

Zobacz także: Śniła ci się krew? Sprawdź, co oznacza taki sen!