Zamknij

Sen o czarownicy? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:09
Ciemnowłosa kobieta w granatowej sukni
fot. Shutterstock

Obudził cię w środku nocy sen o czarownicy? Była dobrą, mądrą, wspierającą cię starszą panią czy groźną wiedźmą, jaką którą straszy się dzieci? Niezależnie od tego, podpowiadamy, co znaczy sen o czarownicy! 

Czarownica nie kojarzy nam się dobrze. Przywołuje najczęściej takie skojarzenia jak (czarna) magia, konszachty z szatanem, knucie i intrygi. Jednak jej pojawienie się w naszym śnie nie zawsze musi oznaczać coś złego. Chcesz wiedzieć, co może symbolizować sen o czarownicy? Sprawdź, na jakie sposoby interpretuje to sennik.

Sennik: widzieć czarownicę 

Sen o czarownicy, najogólniej rzecz biorąc, to symbol tego, że chcemy i będziemy szukać w naszym życiu nietypowych, a nawet ryzykownych rozrywek. Czarownica do tego zachęca, ale trzeba pamiętać, że zachęca ona do rzeczy złych, które fatalnie się dla nas skończą.

W staropolskich sennikach czarownica oznaczała zazdrość i zmartwienia. Jednak nie każde pojawienie się jej w naszych snach musi się wiązać z czymś niedobrym.

Zobacz takżeCzy sen o lataniu może zapowiadać podróż? Przekonaj się!

Sennik: sen o czarownicy a płeć

Jeśli kobiecie śni się, że jest czarownicą, świadczy to o tym, że śniąca ma ogromny potencjał, jeśli więc dobrze wykorzysta tkwiące w niej możliwości, czeka ją wielki sukces. Musi tylko uwierzyć w siebie i przestać być taka skromna! Sen o byciu czarownicą może także wskazywać na to, że śniąca jest osobą dominującą, co wpływa negatywnie na jej relacje z innymi. Pomyśl, czy aby na pewno ciebie to nie dotyczy!

Jeśli o czarownicy śni mężczyzna, oznacza to, że ma on niezbyt dobre doświadczenia z kobietami i/lub się ich boi – być może np. poprzedni związek z kobietą odbił się na jego poczuciu własnej wartości. Niekoniecznie musi chodzić o relacje natury romantycznej – może mieć to również związek z trudnymi stosunkami z matką czy teściową, czy też inną bliską, starszą kobietą. Po takim sennym ostrzeżeniu warto spróbować spotkać się z tą osobą – istnieje szansa, że dzięki temu wszystko się wyjaśni.

Mężczyzna, który miał sen o czarownicy, musi też wziąć pod uwagę interpretację, że któraś z kobiet z jego otoczenia ma na niego zbyt wielki wpływ. Potrzebna mu emocjonalna stabilizacja, by mógł się poczuć szczęśliwy.

Sennik: czarownica na miotle

Jeśli śni się nam czarownica na miotle, zwiastuje to porażkę, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Ale jest też bardziej pozytywna interpretacja tego snu: podobnie jak śnienie o czarownicy rzucającej czar bądź o rozmowie z nią, może on wskazywać tylko na naszą marzycielską naturę i na oderwanie od rzeczywistości.

Czarownica rzucająca na nas czar to także oznaka tego, że zbyt łatwo ulegamy podszeptom innych i tracimy kontrolę nad naszym życiem. Jeśli zaś widzimy, że rzuca ona zaklęcie na kogoś innego, wskazuje to na rychłe istotne zmiany w naszym życiu.

Sennik: ucieczka przed czarownicą

Czarownice bywają złe. Jeśli śni się nam ucieczka przed czarownicą, może to oznaczać, że ktoś nas podle wykorzystuje, i bardzo się to na nas odbije. Zła czarownica we śnie to symbol niszczycielskiej potęgi kobiecości i kobiecych sił natury, nieokiełznanych, być może nawet destrukcyjnych. Bywa utożsamiana z chaosem i rozkładem, podstępem i ze złośliwością. Jej moc może też jednak zadziałać na naszą korzyść, przekształcić się w siłę już nie destrukcyjną, lecz twórczą – jeśli popracujemy nad własną równowagą emocjonalną.

Czarownica, szczególnie zła, może być sennym uosobieniem surowej matki, kobiety, której się obawiamy, a której zarazem musimy słuchać. Bardziej metaforycznie zaś może to być wcielenie najbardziej ukrytej, nawet przed nami, części naszej świadomości. Warto też dodać, że czarownica palona na stosie oznacza, że któraś z osób bliskich śniącemu stanie się obiektem niesłusznych oskarżeń.

Sennik: dobre czarownice

Czarownice to niekoniecznie stare, brzydkie i groźne kobiety. Mogą być nam życzliwe, jak dobra wróżka, która odmieniła los Kopciuszka – a w realnym życiu – jak silne, ale życzliwe nam kobiety, matka czy przyjaciółka. Jeżeli we śnie dobra czarownica daje nam rady, postarajmy się je zapamiętać, bo mogą się w nich kryć ważne wskazówki co do naszej najbliższej przyszłości. Czarownica przepowiadająca przyszłość to z kolei odbicie tego, co nas dręczy. Posłuchajmy, co widzi. Jeśli ma dla nas dobre wieści, to znaczy, że zmartwienie niebawem się zdezaktualizuje. Jeżeli jednak jest inaczej, to cóż, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wypadków. Tak czy owak sen o czarownicy da nam wiedzę o przyszłości.

Dobra i mądra czarownica symbolizuje też Matkę Ziemię i jej bogactwa.

Zobacz także:  Przyśniła ci się mama i chcesz wiedzieć, co to znaczy? Sprawdź!