Zamknij

Była dziewczyna mojego chłopaka – co znaczy jej obecność we śnie?

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 15:17

Przeszłość może kłaść się cieniem na cały związek, szczególnie gdy na horyzoncie pojawi się była dziewczyna obecnego chłopaka. Czy jednak sen o poprzedniej partnerce jest powodem do niepokoju? Podpowiadamy!

Płacząca kobieta obserwująca byłego chłopaka w nowym związku
fot. Shutterstock

Choć można zakończyć związek i pozostać z byłym chłopakiem w dobrych relacjach, to spotkanie byłej dziewczyny obecnego partnera nie należy do najprzyjemniejszych. Nawet jeśli to spotkanie ma miejsce tylko weśnie… Ale spokojnie! To, że przyśniła mi się była dziewczyna mojego chłopaka, nie znaczy, że ten mnie zdradza. Sennik podpowiada zupełnie inne interpretacje.

Była dziewczyna – znaczenie snu

Sny o byłych partnerach mają mnóstwo wariantów. Sen o byłej dziewczynie jest dla mężczyzny przestrogą – oznacza, że ma on złe nawyki lub popełnia ponownie te same błędy. Jeśli pojawiająca się we śnie dawna partnerka jest w ciąży ze śniącym, jest to znak tego, że pragnie on powrócić do dawnego związku oraz żałuje rozstania, jeśli zaś jest w ciąży z kimś innym – śniący powinien stanowczo zamknąć za sobą tamten rozdział życia. Jeśli była dziewczyna pojawia się we śnie o zdradzaniu obecnej partnerki, jest to ostrzeżenie – śniący nie docenia tego, co ma, i podświadomie dąży do rozstania.

Oczywiście fakt, że ktoś śni o swojej byłej partnerce, nie jest niczym dziwnym. O wiele bardziej intrygująca jest, jak mówi sennik - była dziewczyna partnera – śniona przez jego obecną drugą połówkę.

Zobacz także: Czy widok chłopaka we śnie to dobry znak? Podpowiadamy!

Była dziewczyna mojego chłopaka – wpływ na związek

W Internecie można znaleźć mnóstwo opowieści zaczynających się od: „Była dziewczyna mojego chłopaka nie chce dać nam spokoju”. Czasami irytacja bierze się stąd, że piszącą po prostu irytuje obecność dawnej partnerki, kiedy indziej była dziewczyna rzeczywiście ingeruje w nowy związek. Psychologowie zapewniają, że jeśli czujesz się nieswojo w obecności dawnej partnerki swojego chłopaka, to nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Takie myśli są naturalne, warto jednak zastanowić się nad ich przyczynami: czy rzeczywiście twój chłopak daje ci powody do niepokoju? Czy możesz mu zaufać? Czy masz pewność, że choćby jego ex chciała go uwieść, on odmówi? Czy porównujesz się z byłą dziewczyną obecnego partnera?

Tak naprawdę w całej tej sytuacji była dziewczyna twojego chłopaka ma najmniejsze znaczenie – liczą się twoje uczucia i jego zachowanie. Jeśli partner porównuje cię do niej i sprawia ci tym przykrość, to w waszym związku rzeczywiście pojawił się problem do rozwiązania i chłopak powinien zmienić swoje postępowanie. Jeśli natomiast on zachowuje się w porządku, a ty wciąż masz kłopot z zaakceptowaniem sytuacji, że jego była dziewczyna wciąż jest obecna w waszym życiu, warto przemyśleć, co stoi za tymi emocjami. Pamiętaj, że ona jest przeszłością, ty natomiast – teraźniejszością i przyszłością. Twój partner wybrał życie z tobą, a z nią rozstał się nie bez powodu.

Była dziewczyna mojego chłopaka – znaczenie snu

Choć ten sen nie należy do najrzadszych, zwykle jest w sennikach pomijany, a szkoda, ponieważ brak odpowiedzi tylko pogłębia uczucie niepewności. Tam jednak gdzie zostaje wyszczególniony, sen o byłej dziewczynie mojego chłopaka sennik interpretuje jednoznacznie: czujesz się niepewnie w związku, czujesz się zagrożona. Tak jak w przypadku problemów na jawie powinnaś zastanowić się przede wszystkim, czy źródło niepewności znajduje się w zachowaniu partnera, czy też w twojej głowie. Możliwe, że wystarczy kilka rozmów i podkreślenie, że potrzebujesz więcej czułości, by sytuacja się unormowała, a złe sny minęły jak ręką odjął. Niestety, istnieje również szansa, że sen jest ostrzeżeniem – podświadomie wychwytujesz, że twój chłopak źle cię traktuje i wysyła ci wiadomość mającą twarz potencjalnej rywalki.

Jak zatem dowodzi sennik, była dziewczyna mojego chłopaka, która przychodzi we śnie, zawsze daje do myślenia.

Zobacz też: Co może znaczyć pojawienie się mężczyzny we śnie? Sprawdź interpretację sennika