Zamknij

Przyśniła ci się bójka? Niestety, to niezbyt dobra wróżba

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:33

Sen o bójce może być niezwykle emocjonalny, podobnie wygląda sprawa z jego znaczeniem. Może się wiązać z agresją, strachem oraz krzywdą, ale może też symbolizować poznanie kogoś wartościowego. Kiedy sen o bójce powinien może cieszyć, a kiedy być jest ostrzeżeniem? Koniecznie sprawdź w senniku!

Dwóch bijących się mężczyzn
fot. Shutterstock

Bójka to wydarzenie związane z silnymi emocjami. Oznacza, że komuś puściły nerwy i że chce wyrządzić komuś krzywdę. Sen o bójce może więc wywołać strach u śniącego. Spokojnie, taki sen nie musi znaczyć, że jesteś złą lub skłonną do przemocy osobą, ale na pewno to dobry moment, by przeanalizować swoje lęki. Zastanów się, czy przypadkiem nie tłumisz negatywnych emocji, które twoja podświadomość próbuje przepracować właśnie w ten sposób. Niestety znaczenie snu o bójce najczęściej jest niekorzystne dla śniącego. Koniecznie zapoznaj się z możliwymi wariantami prezentowanymi w senniku, to może pomóc ci uniknąć ewentualnej katastrofy!

Sen o bójce – symbolika

Jeśli miałaś sen o bójce, to znak, że wypełniają cię negatywne emocje, przede wszystkim lęk i agresja. Jak w wielu przypadkach, dla interpretacji za pomocą sennika znaczenie ma płeć śniącego. Jeśli bójka przyśni się mężczyźnie, symbolizuje ona zbliżające się problemy i konieczność radzenia sobie z nimi. Sen o bójce rzadziej pojawia się u kobiet – lecz jeśli się zdarzy - jest on wówczas oznaką zazdrości.

Czasem we śnie przemoc dotyczy zwierząt – pobicie psa, choć wydaje się makabryczne - oznacza, że możesz ufać swoim najbliższym. Sen o pobiciu kota ma przeciwne znaczenie. Mówi o tym, że ktoś wbije ci nóż w plecy.

Zobacz takżeJakie może być znaczenie snu o morderstwie? Interpretacja sennika może cię zaskoczyć!

Sennik: brać udział w bójce

W senniku znaczenie snu o bójce, w której bierzesz udział, jest jednoznacznej ostrzega, że rozwiązanie problemów za pomocą przemocy nie przyniesie ci niczego dobrego. Sen ten jest przestrogą. Choć czasem niezwykle cię kusi, by porzucić pokojowe i cywilizowane metody, to przemoc nie przyniosłaby ci nic dobrego.

Jeśli we śnie zostałaś pobita   masz powody do zmartwienia – ktoś bliski zdradzi twoje zaufanie. Może chodzić o nielojalność przyjaciela, ale może też chodzić o fizyczną zdradę w związku. Gdy we śnie pobijesz kogoś, kogo nie lubisz w rzeczywistości: nauczycielaszefa, sąsiada, znaczy to, że nie radzisz sobie ze stresem związanym z tą osobą oraz że się jej obawiasz. Sen o bójce jest wówczas wyrazem bezradności na jawie. Jeśli w bójce z tobą uczestniczy najbliższa rodzina - zwłaszcza dzieci – w najbliższym czasie wyrządzisz krzywdę osobie ze snu. Bójka z kochankiem lub kochanką symbolizuje konflikt w związku.

Sennik: bójka nietypowa

Co ciekawe sen o bójce z nieznajomym jest pozytywnym znakiem. Oznacza, że niedługo poznasz kogoś, kto okaże się godny zaufania. Wygrana bójka z wrogiem świadczy o tym, że w najbliższym czasie pogodzisz się z kimś, z kim od dawna drzesz koty.

Choć zwykle bójka toczona jest na gołe pięści, może okazać się, że któraś ze stron użyje w niej bata. Jeśli to ty jesteś chłostana batem, to znak, że odczuwasz silne wyrzuty sumienia i podświadomie pragniesz, by cię ukarano. Jeśli to ty korzystasz z bata, to albo na co dzień tłumisz ogromną wściekłość, albo męczy cię niezaspokojony popęd seksualny.

Sennik: widzieć bójkę

Sen, w którym widzisz bójkę, sygnalizuje, że zmagasz się z poważnymi obawami i nie jesteś pewna, co czeka cię w przyszłości. Nawet sytuacja, w której we śnie próbujesz pogodzić zwaśnione strony, nie jest dla ciebie dobrym znakiem. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie spotka cię krzywda ze strony kogoś, komu ufasz. To będzie bardzo bolesne doświadczenie.

Zobacz także: Czy porwanie widziane we śnie to zły znak? Koniecznie sprawdź, co oznacza