Zamknij

Co oznacza Jezus we śnie? Poznaj różne interpretacje

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:12

Sen o Jezusie to z pewnością jeden z tych snów, który zapadł Ci w pamięć. Czy chcesz się dowiedzieć, co oznacza? Sprawdź możliwe interpretacje według sennika! 

Pochylony Jezus z koroną cierniową na głowie
fot. ---

Kiedy śni ci się Jezus, jest to z reguły bardzo dobry znak, symbol dobrej rady, wsparcia, pociechy. Chcesz zrozumieć, co podpowiada ci twoja podświadomość, kiedy śnisz o Jezusie? Dowiedz się, jak interpretuje to sennik!

Jezus: symbolika 

Pan Jezus, dla chrześcijan Bóg - człowiek, dla muzułmanów prorok, jest powszechnie kojarzonym symbolem męczeńskiej śmierci, odkupienia za grzechy innych, misji do wykonania. Jest też uosobieniem miłości i mądrości. Sen o Jezusie należy do tych, które raczej zapamiętujemy ze względu właśnie na to, kim jest jego bohater. Niektórzy mają poczucie, że nie można tu nawet mówić o śnie, tylko o przyjściu prawdziwego Jezusa, który w takich okolicznościach rozwiązuje ich problemy. Przeczytaj w jaki sposób.

Sennik: co oznacza, jak się śni Pan Jezus?

Jeśli Pan Jezus w twoim śnie jest daleko, oznacza to, że chcesz się uwolnić od ziemskich trosk i zmartwień. Chcesz być szczęśliwy – to najbardziej oczywiste z ludzkich pragnień!

Jezus widziany z bliska symbolizuje osobę, która udzieli ci rady na tyle celnej i trafnej, że twoje kłopoty znikną. Może też wskazywać na twoje mocne strony, które niesłusznie lekceważysz, jak w przypowieści o talentach.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy widzisz Jezusa we śnie, to jest to bardzo dobry znak, znak tego, że niebawem twoje wewnętrzne rozterki i rozdarcia pójdą w zapomnienie, a ty zyskasz spokój duchowy. Ta równowaga da ci nowe siły do życia. Przebywanie w pobliżu Jezusa we śnie to symbol tego, że twoje kłopoty wkrótce się skończą, a zawdzięczać to będziesz między innymi czyjejś pomocy.

Sennik: twarz Jezusa

Gdy śni ci się twarz Jezusa, może to wskazywać, że potrzebujesz Jego bliskości – a jeśli nie jesteś chrześcijaninem – że potrzebujesz porady w zakresie spraw duchowych. Przyjrzyj się zatem bacznie swojej duchowości: czy jej nie zaniedbujesz, czy czegoś ci w niej nie brakuje.

Warto też zwrócić w takim śnie uwagę na to, jaką minę miał Jezus. Może ona symbolizować, jaki będzie dla ciebie najbliższy czas. Uśmiechnięta twarz Chrystusa wskazuje na to, że czeka cię dużo pozytywnych emocji, smutna zwiastuje okres kłopotów i zmartwień.

Sennik: Jezus w białej szacie

Sen o Jezusie w białej szacie to w pewnym sensie podwójne zwrócenie ci uwagi na kwestie przemijania i odrodzenia. Jezus po trzech dniach zmartwychwstał, a biała szata sama w sobie też oznacza cykl umierania i rodzenia się na nowo. Oznaczać to więc może, że stoisz na granicy między etapami życia. Boisz się końca jakiejś epoki, ale może pokrzepi cię myśl, że ten koniec będzie jednocześnie początkiem czegoś nowego.

Zobacz takżeŚnił ci się kościół? Jest to bardzo korzystny znak!

Sennik: nauczający Pan Jezus we śnie

Cokolwiek mówi do ciebie we śnie Jezus, jest to warte zapamiętania, gdyż z pewnością są to kwestie odpowiadające na najważniejsze, najbardziej palące potrzeby twojej duszy. Nie muszą być to jednak problemy aktualnie zaprzątające twoje myśli. Przeciwnie, Jezus we śnie może wskazywać na te sfery twojego życia, które zaniedbałeś, a które wołają o twoją uwagę. Może też sugerować, że zapomniałeś o rozwoju osobistym, w związku z czym stoisz w miejscu. Czas wziąć się za siebie!

Sennik: ukrzyżowanie Jezusa

Sen o ukrzyżowaniu Jezusa to z pewnością koszmar, z którego obudziłeś się z radością i ulgą. Podobną ulgę odczujesz, gdy poznasz jego znaczenie: wskazuje on bowiem, że już niebawem uwolnisz się od dręczących cię kłopotów i poczujesz szczęście.

A co, jeśli w twoim śnie pojawia się ukrzyżowany Pan Jezus? Sennik interpretuje to tak, że przed tobą trudne doświadczenia. To także przestroga, że ktoś cię zdradzi i pokaże ci, jak niewiele dla niego znaczy twoja miłość. Jednak trzeba pamiętać też o tym, że po ukrzyżowaniu przyszło zmartwychwstanie – więc i ty po okresie cierpienia, spowodowanego tym srogim zawodem - na nowo znajdziesz spokój.

Sennik: Jezus

Reasumując, Jezus we śnie oznacza więc przede wszystkim pocieszenie, podniesienie na duchu i wskazówki, jak postępować w życiu.

Zobacz takżeCo oznacza, gdy śni ci się śmierć?