Zamknij

Ratunku, przyśnił mi się rekin! Potraktuj to jako przestrogę i sprawdź, co oznacza sen o rekinie

09.01.2021
Aktualizacja: 20.12.2021 09:28
Szare rekiny
fot. Shutterstock

Na jawie rekin nie kojarzy się zbyt dobrze. Znamy ten obrazek chociażby z filmów. Pojawienie się tego drapieżcy w płytkiej przybrzeżnej wodzie burzy plażową sielankę. Również w senniku rekin nie ma pozytywnych konotacji. Jest symbolem agresji, konfliktu i strachu. Jakie jeszcze są znaczenia snów z rekinem?  

Jeśli jesteś wyczulona na znaczenie snów i wnikliwie analizujesz swój sennik, prawdopodobnie instynktownie wyczuwasz, które z nich są sygnałem ostrzegawczym. Takie właśnie znaczenie ma sen o rekinie. Co jeszcze może symbolizować?

Nawet jeśli sceptycznie podchodzisz do idei interpretowania snów, warto uważniej się im przyjrzeć. Zwłaszcza takim, które często się powtarzają albo wywołują silne emocje po przebudzeniu. Jeśli rano się budzisz przepełniona uczuciem strachu, z bijącym mocno sercem, koniecznie zajrzyj do sennika i spokojnie przeanalizuj znaczenie swojego marzenia sennego. Wtedy bez trudu rozszyfrujesz, co próbuje zasygnalizować ci twoja podświadomość.

Sennik: rekin - znaczenie snu

Freud widział w nim oznakę seksualnej frustracji. W senniku rekin może mieć natomiast wiele znaczeń. Wszystkie jednak wiążą się z bardzo silnymi i negatywnymi emocjami: strachem, złością czy agresją. Ta drapieżna ryba nie pojawia się w snach przez przypadek. Jej obecność jest zawsze silnym sygnałem ostrzegawczym.

Jeżeli często śni ci się rekin, może to oznaczać, że masz problemy z tłumioną wściekłością i bywasz porywcza. Spróbuj na chłodno przeanalizować swoje emocje i zachowanie. Może zachowałaś się ostatnio wobec kogoś nie fair i bezwzględnie, np. w pracy? Pamiętaj: każdy błąd można naprawić, a o dobre relacje warto dbać. A może masz taką osobę w swoich otoczeniu i budzi ona twój niepokój?

Znaczenie snu: rekin w płytkiej wodzie

Jeśli w twoim śnie rekin pływa w płytkiej, przybrzeżnej wodzie… Cóż, prawdopodobnie ostatnimi czasy bardzo tłumisz w sobie negatywne emocje i narasta w tobie gniew. Uważaj, wybuch jest blisko! Wkrótce nie wytrzymasz, a to… może się skończyć naprawdę wielką awanturą. Powinnaś wyjaśnić i omówić sytuację, która cię stresuje, na spokojnie, już teraz. Póki jeszcze się da. Jeśli jednak nie masz skłonności do tego typu zachowań, sen o rekinie może oznaczać, że wkrótce zyskasz wroga! Uważnie przyglądaj się więc ludziom w swoim otoczeniu, by upewnić się co do ich intencji.

Sennik: martwy rekin

A może w swoim śnie widzisz rekina, ale za szybą, w oceanarium? To oznaka tego, że trapią cię poważne lęki, którym boisz się stawić czoła! A rekin… martwy? Jeśli przyśnił ci się martwy rekin, zapowiada to, że twoje życie wkrótce wejdzie na właściwe tory. A najbardziej nawet burzliwe kwestie i sprawy uporządkują się. Możesz więc odetchnąć z ulgą i nareszcie przestać się zamartwiać. Wszystko się ułoży!

Zobacz także: Co oznacza jeśli przyśni ci się akwarium?

Sennik: atak rekina

Co, jeśli przyśnił ci się atak rekina? Nie mamy dla ciebie niestety dobrych wieści. Jak mówi sennik, rekin, który atakuje, oznacza poważne kłopoty, z którymi będziesz musiała poradzić sobie sama i nie będziesz mogła w nich liczyć na niczyją pomoc. Mało tego, w takim śnie rekin symbolizuje tu nie tyle agresora, ile zawistnika, który zwykle stoi w cieniu i z satysfakcją będzie się przyglądał twoim zmaganiom. Nie czekaj na taki rozwój wypadków. Zmierz się ze swoimi problemami już teraz. Przecież i tak będziesz musiała stawić im czoła samotnie, prawda?

A może wyszłaś z tej potyczki zwycięsko i pokonałaś to niebezpieczne zwierzę? To według sennika bardzo dobry omen. Zwiastuje pokonanie w prawdziwym życiu przeciwności losu.

Jeśli zaś atak rekina we śnie nie dotyczył ciebie bezpośrednio, uważaj w interesach. Zwłaszcza na te przedsięwzięcia, z których zyski szczególnie kuszą. Mogą się okazać niepewne, a ty - dużo na nich stracisz.

Zobacz też: Śnił Ci się byk? Sprawdź, co to może oznaczać!