Zamknij

Przyśniły ci się sowy? Sprawdź, co oznacza taki sen!

14.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:41
Zbliżenie na sowę
fot. Shutterstock

Sen o sowie może przybierać rozmaite formy, wszystko zależy od okoliczności, w jakich ten piękny ptak pojawi się w twoim marzeniu sennym. Chcesz wiedzieć więcej na temat jego symboliki? Poczytaj nasz sennik.

 

Sowa w różnych kulturach ma dwa główne kręgi znaczeń symbolicznych. Po pierwsze, kojarzona jest z mądrością. W starożytnej Grecji była zwierzęciem Ateny, bogini właśnie z mądrością kojarzonej. Po drugie, sowy – od Europy po Amerykę Południową – jako ptaki nocy i drapieżniki zwiastowały nieszczęście i śmierć. Jest też trzeci krąg skojarzeń, łączący poniekąd dwa powyższe: sowa jest atrybutem czarownicy (np. w cyklu o Harrym Potterze). Chcesz zgłębić temat snu o sowie? Zajrzyj do sennika.

Sennik: sen o sowie

Sen o sowie może dotyczyć jednego z dwóch obszarów: albo mądrości, albo smutku i żałoby. Jak to rozumieć bardziej szczegółowo? Jedną z interpretacji sowy we śnie jest zapowiedź spotkania mądrego człowieka, kogoś, kto da ci wskazówkę, która pozwoli ci wreszcie odpowiedzieć na dręczące cię pytanie, skieruje twoje życie na nowe tory, da ci szansę wybrnięcia z trudnej sytuacji. Trzeba tylko uwierzyć, że ten ktoś chce dla ciebie dobrze.

Bywa też, że sen o sowie wskazuje na to, że wiesz, co dla ciebie jest dobre, i umiesz zadbać o to, co ważne, nawet w trudnych czasach.  Niestety, w znaczeniu snu o sowie może się również kryć nadchodzący smutek, i to także trzeba brać pod uwagę.

Według sennika mistycznego widok sowy we śnie zapowiada nieprzyjemną wizytę krewnych. Jeśli się takowej spodziewasz, uzbrój się w pokłady cierpliwości.

Sennik: sowie oczy

Jeśli miałeś sen o sowie, której patrzysz w oczy, nie wróży to niczego dobrego. To sygnał, że ktoś źle do ciebie nastawiony obgaduje cię i rozpuszcza na twój temat paskudne plotki. Szczególnie będą one zagrażać twojej pozycji zawodowej. Zachowaj czujność.

Sennik: pohukiwania sowy

Sen, w którym tylko słyszysz sowę, mądrość ludowa powszechnie kojarzy z najgorszymi wiadomościami, o chorobie bądź śmierci kogoś z twoich bliskich. Sennik sowę pohukującą może też interpretować w taki sposób, że przestaniesz słuchać swojej intuicji i trochę się pogubisz, albo że głęboko w tobie czai się masa lęków, które dopiero we śnie mają szansę się ujawnić. Pomyśl o tym.

Sennik: sowa biała

Sen o białej sowie to doskonała wróżba zawodowa! Gdy przyśnił się ci się ten ptak, to możesz rano wstać do pracy w dobrym humorze. Czeka cię awans, premia, pochwała lub nowy, ciekawy projekt.

Biała sowa w śnie może też sygnalizować, że twoje życie rodzinne jest zwyczajnie udane. Tak czy inaczej – to dobry znak!

Zobacz także:  Co oznacza, jeśli przyśnił ci się bocian?

Sennik: sowa w domu

Śnisz o tym, że w twoim domu pojawił się nowy skrzydlaty domownik? Sen o sowie w domu obiecuje równowagę i harmonię w twoim życiu, rozwój duchowy, spokój, energię do działania, ogólnie rzecz biorąc: naprawdę dobrą sytuację. Jednakże, jeśli we śnie sowa siedzi na dachu, to należy powściągnąć entuzjazm. Taki obraz zapowiada spory w rodzinie, nieporozumienia albo problemy kogoś z bliskich krewnych.

Sennik: sowa oswojona

Jeśli we śnie sowa jest oswojona i siedzi ci na ramieniu, to – wbrew pozorom – niedobrze. Sygnalizuje to, że wplączesz się w kłopoty. Zachowaj czujność. Natomiast sen o oswojonej sowie w klatce powinien cieszyć, gdyż zapowiada, że wkrótce odwiedzi cię ktoś nadzwyczajny, być może z dawna oczekiwany. Czeka cię świetny czas w jego towarzystwie.

Śnienie o sowie w klatce może też oznaczać, że niebawem zrozumiesz coś istotnego, co pozwoli ci zrobić krok do przodu w rozwoju duchowym.

Sennik: sowa atakująca

Atakująca sowa we śnie ma za zadanie zaalarmować cię, ostrzec przed grożącym niebezpieczeństwem, dać znać, że za rogiem czyhają nieprzyjemności.

Sennik: sowa puchacz

Puchacz najbardziej ze wszystkich gatunków sów kojarzony jest ze śmiercią i z tragicznymi wydarzeniami. Czy to znaczy, że należy się bać takich snów? Niestety, raczej tak. Kiedy w śnie widzimy albo słyszymy puchacza, możemy się spodziewać wieści o czyjejś poważnej chorobie albo śmierci.

Zwłaszcza pohukiwania puchacza we śnie są złym omenem. W różnych kulturach interpretuje się je tak samo – przynoszą nieszczęście, smutek, trudne doświadczenia.

Zobacz także: A czy sen o pogrzebie to fatalny znak? Niekoniecznie! Przekonaj się.