Zamknij

Przyśniły ci się ciastka? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:24
Świeżo upieczone ciastka z kawałkami czekolady
fot. Shutterstock

Śnią ci się ciastka? Sennik wyjaśnia, co to zwiastuje. Ciastka mogą oznaczać radość z posiadania czegoś lub przypływ pieniędzy, ale i kłopoty związane z ich brakiem. Sprawdź, jak odczytać symbolikę snu! 

Śnią ci się ciastka z kremem? Sennik wyjaśnia znaczenie snu. Ciastka to symbol przyjemności zmysłowych. Oznaczają radość czerpaną z otaczania się dobrami konsumpcyjnymi albo finansowe zyski, ale uwaga: mogą też symbolizować problemy związane z ich niedoborem.

Sennik podaje, iż sen o ciastkach oznacza, że uda ci się zaspokoić ważne potrzeby. Być może czeka cię poprawa sytuacji materialnej.

Co jeszcze oznacza sen o ciastkach?

Sen, w którym pieczesz ciastka, sennik interpretuje jako znak, musisz poskromić swoją rozrzutność. Jeżeli we śnie widzisz ciastka bądź się nimi zajadasz, zwiastuje to odwiedziny o romantycznym charakterze. Niesmaczne ciastka sennik opisuje jako ostrzeżenie, że masz wokół siebie fałszywych sprzymierzeńców, którzy mogą ci pokrzyżować plany. Wskazana jest zatem ostrożność. Co jeszcze mówi w tej sprawie sennik? Jedzenie ciastek, które bardzo ci smakują oznacza to, że czeka cię awans w pracy albo inny sukces zawodowy.

Sennik: ciastka. Znaczenia pozytywne

 • Jeśli śni ci się, że ktoś przyniósł ci ciastka w podarunku oznacza to, że wkrótce dostaniesz miłe zaproszenie, z którego warto będzie skorzystać. Tak samo interpretuje się sen, w którym kupujesz ciastka. Jakie jeszcze znaczenie tego snu przewiduje sennik? Ciastka z kremem symbolizują długo odkładany i potrzebny ci relaks.
 • Według sennika staropolskiego sen o ciastkach oznacza rychłą wizytę gości.
 • Sen o wybieraniu ciastek w cukierni to znak, że wkrótce spotkasz kogoś czarującego i trafi cię strzała Amora.
 • Jak twierdzi sennik, ciastka o słodkim smaku symbolizują korzyści finansowe.
 • Pełen półmisek ciastek to znak, że odwiedzi cię ktoś, o kim dużo myślisz.
 • Jeśli jesteś kobietą – sen, w którym ktoś częstuje cię ciastkami oznacza, że nadchodzą w twoim życiu wielkie zmiany.
 • Co jeszcze mówi o ciastkach sennik? Ciastka czekoladowe symbolizują, że ktoś odpuści ci niezadośćuczynioną winę. Pieczenie ciastek z czekoladą to wróżba bliskiego emocjonalnego związku z drugim człowiekiem.
 • Sen o ciastkach owsianych przypomina, że każdemu należy się chwila przyjemności i odpoczynku.
 • Ciasto widziane we śnie jest symbolem czekających cię pomyślnych wydarzeń. Jeśli widziałaś konkretny jego rodzaj, np. makowiec, sprawdź tutaj, co to oznacza.
 • Urodzinowy tort oznacza niespodziankę od bliskich ci osób, podczas gdy tort weselny zapowiada doniosłe, radosne zmiany w życiu. Tort czekoladowy zwiastuje wspierające słowa ze strony bliskich. Tort orzechowy oznacza, że będziesz bardzo zadowolony i dumny ze swoich osiągnięć.
 • Co ciekawe, jak twierdzi sennik, niesmaczny bądź nieudany tort symbolizuje rozłam w relacjach z przyjaciółmi.
 • Jeśli śnisz o pieczeniu tortu, otrzymasz wkrótce zaproszenie na imprezę, na której warto się zjawić.
 • We śnie kupowałaś ciastka? Sennik przewiduje, że zostaniesz zaproszona przez nieznajomą osobę. Będzie to zaproszenie, które warto przyjąć.
 • Jeśli twój sen o ciastkach zawiera scenę ich pałaszowania – to znak, że wkrótce spotkasz na swojej drodze miłość.

Zobacz także: Co oznacza sen o weselu

Sennik: ciastka. Znaczenia niepomyślne

 • Śnisz, że twoja ukochana/y częstuje cię łakociami z cukierni? Taki sen o ciastkach zwiastuje nadchodzące konflikty w związku. Może to zapowiadać, że mężczyzna będzie chciał uczynić ze swojej partnerki typową kurę domową i zrzucić na nią ciężar wszystkich obowiązków. Warto w takiej sytuacji zainicjować poważną rozmowę o tym, jakie są twoje cele i potrzeby w związku.
 • Sennik podaje jeszcze jedno znaczenie snu: ciastka, których sobie odmawiasz symbolizują niską samoocenę i fakt, że nie wierzysz, bys zasługiwała na cokolwiek dobrego. Taki sen o ciastkach to sygnał od podświadomości, że czas popracować nad wzmocnieniem własnej asertywności oraz wiary w siebie.
 • A co, jeżeli we śnie cukiernik odmawia ci wydania słodkości, bo przy ladzie okazało się, że nie masz przy sobie pieniędzy na wymarzone ciastka? Sennik potwierdza, że w takim przypadku musisz się przygotować na nadejście życiowych trudności, które niełatwo będzie przezwyciężyć.
 • Inni ludzie – obcy bądź dobrze ci znani – sprzątają ci ciastka sprzed nosa. Jakie jest znaczenie snu? Ciastka utracone to zapowiedź nadchodzących trudności. To także znak, że czeka cię rywalizacja z innymi albo walka z własnymi zahamowaniami, stojącymi na drodze do osiągnięcia upragnionych celów. Warto poświęcić im szczególną uwagę, bo taki sen o ciastkach to cenny komunikat od podświadomości, która chce dla ciebie jak najlepiej.

 Zobacz także: Czy jabłko we śnie to dla ciebie dobry znak? Sprawdź, co podpowiada sennik!