Zamknij

Przyśniła ci się naga kobieta? Poznaj znaczenie tego snu!

13.01.2021
Aktualizacja: 13.01.2021 09:30
Naga kobieta na szarym tle
fot. Shutterstock

Sen o nagiej kobiecie może budzić różne skojarzenia. Nagość może być wulgarna lub niewinna, a naga kobieta zawstydzona lub odważna. Chcesz więcej wiedzy? Dowiedz się, co zwiastuje według sennika!

Nagość w wielu kulturach stanowi temat tabu i do dziś budzi skrajne emocje. To, co w jednych krajach jest uważane za zwykłe i naturalne, w innych może wywołać skandal. Widokiem szczególnie pobudzającym wyobraźnię jest naga kobieta. Może się pojawić na wysmakowanym akcie malarskim lub fotograficznym, a może wulgarnie reklamować blachodachówkę. A co oznacza według sennika, gdy naga kobieta pojawi się w twoim śnie? Nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną,  odpowiedzi szukaj poniżej!

Sen o nagiej kobiecie – znaczenie ogólne

Sen o nagiej kobiecie może mieć wiele znaczeń. To zapowiedź zdrowia i radości, a także symbol poznania tajemnicy. Rozmowa z nagą kobietą to według sennika zwiastun splendoru. Widok roznegliżowanej kobiety pływającej w basenie lub w jeziorze ma dwojakie znaczenie i zapowiada rozpustne rozrywki albo poważną chorobę. Z kolei sen, w którym widzisz, że naga dziewczyna utonęła, to zapowiedź poważnych problemów w sferze zawodowej.

W przypadku interpretacji snów związanych z nagością, wyjątkowo ważna jest płeć śniącej osoby.

Sen o nagiej kobiecie – sennik dla mężczyzn

Jeśli jesteś mężczyzną i we śnie flirtujesz z nagą dziewczyną, czekają cię problemy w biznesie. Sen o rozebranej ukochanej oznacza natomiast, że na co dzień jesteś ostrożny i nie dajesz się zwieść pozorom. Obawiasz się, że partnerka coś przed tobą ukrywa, i nie jesteś pewien, czy jej uczucia są szczere. Możliwe też, że tęsknisz za dawną partnerką, a żal przekierowujesz na osobę, która jest w pobliżu.

Sen o nagiej kobiecie, z którą nie jesteś w związku, oznacza, że chciałbyś poznać ją bliżej. Możliwe, że pociąga cię ona seksualnie, ale ciekawość może być też całkowicie niewinna, po prostu interesuje cię, jaką jest osobą.

Zobacz też: Czy pocałunek we śnie to zawsze pozytywny znak?

Nagość we śnie – symbolika

Może się zdarzyć, że choć we śnie będziesz widzieć nagą kobietę, nie zobaczysz jej w całości. Wówczas istotne jest, jakie części ciała widziałeś. Zapamiętaj też, którą część jej ciała zobaczyłeś jako pierwszą.

Widok nagich piersi oznacza, że uda ci się zrealizować to, co zaplanowałeś. Nagie łono widziane we śnie jest zapowiedzią porażki. Nagie pośladki są ostrzeżeniem – powinieneś częściej słuchać rad - ponieważ na własną rękę nie radzisz sobie najlepiej. Widok nagich nóg oznacza, że nie potrafisz zaufać sam sobie, kwestionujesz swoje działania i nie jesteś pewien, czy postępujesz właściwie.  Natomiast nagi brzuch sygnalizuje, że musisz popracować nad planowaniem.

Sen o nagiej kobiecie – sennik dla kobiet

Jeśli jesteś przedstawicielką płci pięknej, nagą kobietą we śnie możesz być ty sama. Taki sen jest przejawem strachu. Wygląd jest dla ciebie ważny i obawiasz się, że możesz go stracić. Przykładasz do niego dużą wagę, a dodatkowe kilogramy czy zmarszczki są dla ciebie wizją niczym z koszmaru. Obawiasz się starości i przemijania.

Jeśli natomiast widzisz we śnie nagą kobietę, którą znasz, to sygnał, że wkrótce dowiesz się, co naprawdę o tobie myśli i jakie są jej intencje wobec ciebie.

Pewna siebie kobieta w negliżu zjawiająca się w twoim śnie wskazuje na to, że lubisz być w centrum uwagi. Sen o nagiej pięknej dziewczynie ostrzega, że masz konkurentkę – ktoś planuje odbić twojego partnera - powinnaś więc poświęcić mu więcej czasu. Zadbaj o to, by miał pewność, że traktujesz związek z nim poważnie. Jeśli we śnie widzisz nagą kobietę, która się wstydzi, to podświadomie obawiasz się kompromitacji. Przywiązujesz zbyt dużą wagę do tego, jak postrzegają cię inni. Brzydka naga kobieta pojawiająca się we śnie symbolizuje zniewagę.

Sen o nagiej kobiecie uprawiającej seks świadczy o tym, że w twoim związku jest zbyt mało czułości, a partner nie poświęca ci wystarczająco dużo uwagi.

Sen, w którym naga dziewczyna przytula twojego byłego partnera, sygnalizuje, że masz problemy z nawiązywaniem relacji, nie ufasz innym i spodziewasz się z ich strony podstępu.

Sprawdź też, jakie znaczenie ma sen o tańcu!