Zamknij

Przyśnił ci się sen o karmieniu dziecka? Sprawdź jego znaczenie!

08.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:56

Sen o karmieniu dziecka piersią jest interpretowany przez sennik bardzo pozytywnie. Dla kobiet mających małe dzieci nie jest niczym niezwykłym. A jak karmienie dziecka we śnie powinny odczytywać inne osoby? Sprawdź to.

Dziecko malujące tęczę na oknie
fot. Shutterstock

Karmienie dziecka to motyw odzwierciedlający ciepło i opiekuńczość, jeśli śni się kobiecie z dziećmi. Może również wyrażać pragnienie posiadania dziecka i ulokowania w nim pojawiających się uczuć macierzyńskich. W zależności od tego, kto karmi dziecko – czy jest to osoba śniąca, czy ktoś inny, oraz czy to jest dziecko własne, czy cudze - interpretacja snu będzie inna. Sprawdź, co na to sennik.

Sennik: karmienie dziecka piersią

Gdy karmisz dziecko piersią we śnie, a w rzeczywistości nie masz dzieci, może to sygnalizować wielkie pragnienie ich posiadania, a nawet zajście w ciążę w najbliższym czasie. Być może masz w sobie ogrom ciepłych uczuć, którymi chcesz się dzielić z innymi ludźmi. W przypadku starszych osób taki sen oznacza opiekuńczość i troskę, którą śniąca osoba obdarza albo pragnie obdarzać swoich bliskich. Jest to również symbol dużego przywiązania i potrzeby kontaktów z innymi. Jeśli śnisz o karmieniu piersią, postaw na częste kontakty z przyjaciółmi i rodziną, dadzą ci one wielką satysfakcję.

Sen o karmieniu dziecka piersią w przypadku osób mających dzieci symbolizuje opiekuńczość i matczyne ciepło. Taki sen to także dobra wróżba dla dziecka, które jest karmione. Mężczyzna, który śni o tym, że jego partnerka karmi dziecko, może liczyć na pomyślność w związku. To wspaniały czas na umacnianie więzi i pogłębianie relacji.

Zobacz także: Czy sen, w którym widzisz niemowlę to dla ciebie dobry znak? Przekonaj się!

Sennik: karmienie cudzego dziecka

Może się zdarzyć, że we śnie karmisz nieswoje dziecko. Czy symbolizuje to coś złego? Wręcz przeciwnie! Sennik interpretuje to jako chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym. W tym przypadku bez przeszkód możesz się angażować w wolontariat lub akcje charytatywne. Z dużym prawdopodobieństwem przyniesie ci to spełnienie. Karmienie cudzego dziecka może też oznaczać przyjmowanie pomocy od innych. Jeżeli w najbliższym czasie zdarzy ci się coś nieprzyjemnego, nie wahaj się przyjąć pomocy od kogoś, kto wyciągnie do ciebie rękę.

 Sennik: widzieć karmienie piersią

Jeżeli w marzeniach sennych zdarza ci się widzieć karmienie piersią dziecka, wróży ci to sukces i szczęście. Z powodzeniem możesz wejść w nowe przedsięwzięcia. W najbliższym czasie nic bowiem nie stanie na przeszkodzie w realizacji twoich celów. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w sferze finansów. Nowe zadania w pracy lub okazje do inwestycji nie przejdą ci koło nosa. Jeśli tylko podejmiesz wyzwanie, na pewno odniesiesz sukces i poprawisz swoją sytuację materialną. W życiu prywatnym także możesz liczyć na dobrą passę. Będziesz miał dobre relacje z bliskimi i wsparcie w razie potrzeby. To również świetny czas, żeby rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Jeśli do tej pory myślałeś o nowym kursie czy aktywności, teraz pora się za to zabrać. 

Zdarzają się też sny, w których karmione jest nie dziecko, lecz zwierzę. Jeżeli miałeś taki sen, oznacza on dobrobyt i wzmocnienie domowego budżetu. Zatem inwestycje i wszelkie inne działania zmierzające ku poprawie sytuacji finansowej okażą się strzałem w dziesiątkę.

Sennik: być karmionym piersią

Sen, w którym śni ci się bycie karmionym piersią, sennik interpretuje jako brak poczucia bezpieczeństwa, niepewność i zagubienie. Jednak to nic strasznego, gdyż ten sen oznacza również, że wyjdziesz z tej sytuacji zwycięsko i odnajdziesz w sobie siłę. Kolejna interpretacja snu o byciu karmionym mówi o tym, że możesz znajdować się pod silnym wpływem innych osób, głównie rodziców, i ciężko ci się spod tego wpływu wyzwolić. W tym przypadku taki sen pełni funkcję ostrzegawczą i może stanowić impuls do zmiany. Rozejrzyj się wokół siebie i sprawdź, czy ktoś nie próbuje cię zbytnio kontrolować. Wszelkie działania, jakie podejmiesz w tej sprawie, zakończą się sukcesem, więc warto spróbować.

Zobacz także: Co oznacza sen o ciąży?