Zamknij

W twoim śnie pojawiła się proteza zębowa? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

20.01.2021 10:00

Śniła ci się proteza zębów? Sennik podaje przeróżne znaczenia takiego snu. Wiele zależy od pozostałych symboli, które temu towarzyszą. Sennik złamaną protezę zębową interpretuje inaczej niż na przykład zakładanie protezy. Dowiedz się, co cię czeka.

Szklanka z protezą
fot. Shutterstock

Sen o protezie to ostrzeżenie. Protezę zębową sennik odczytuje jako obłęd oraz fałsz. Może oznaczać, że twoje postępowanie nie zawsze jest szczere, często ma ukryty cel, a ty sama bywasz nieżyczliwa wobec przychylnych ci osób.

Sennik: proteza zębowa – widzieć ją to dobrze czy źle?

Ząb, jak każdy symbol pojawiający się w twoich snach, ma swoje ukryte znaczenie. Jest ważne, czy jest on naturalny, czy sztuczny. Gdy masz więc sen o protezie zębowej bądź nawet o jednym sztucznym zębie, twoja podświadomość próbuje ci przekazać coś ważnego. Protezę zęba sennik analizuje głównie w analogii do zębów naturalnych. To znaczy, że w wielu przypadkach to, co symbolizują protezy, w pewien sposób wiąże się ze sztucznością.

Sen o protezie to ostrzeżenie przed fałszem

Sen o protezie zębowej najczęściej sennik interpretuje jako zdradę i kłamstwo. To najprostsze odczytanie symbolu protezy zębów. Sennik głównie zwraca uwagę na osoby, u których we śnie zauważymy sztuczne zęby. Być może te osoby nie są aż tak szczere, jak się na pierwszy rzut oka wydaje? Może mają ukryte intencje? Może przekręcają twoje słowa, by wpędzić cię w kłopoty? Sen o protezie zębowej to w tym wypadku ostrzeżenie – strzeż się osoby, która w twoim śnie nosi protezę zębów - zdradzi cię lub wręcz już cię zdradza.

Proteza zębowa to znak, że cechują cię wygórowane ambicje 

 Sen o protezie zębowej w przypadku, jeśli jesteś osobą ambitną, która lubi się znajdować w centrum uwagi i lubi być chwalona, wróży, że w najbliższym czasie doznasz zawodu. A może właśnie go doznałaś i teraz twoja podświadomość próbuje się z tym pogodzić? Spróbuj się przyjrzeć swoim ostatnim osiągnięciom i spojrzeć na nie z dystansu. Pamiętaj, że twoje poczucie wartości może być wygórowane, a potrzeba sukcesów oraz uwagi ze strony innych osób mogą doprowadzić cię do próżności. Może więc ostatnie triumfy nie były aż tak duże, jak ci się wydaje? Może wyolbrzymiasz je, a tym samym swoje znaczenie? Zbytnia próżność powoduje, że w oczach innych osób ocierasz się o zarozumiałość i śmieszność.

Proteza to też rozwiązanie problemu

Proteza zębów – sennik interpretuje ją - jako negatywny symbol. Jeśli jednak masz jakiś problem albo tkwisz w konflikcie i nie widzisz możliwości zażegnania go, to ujrzenie protezy zębowej we śnie jest dobrym znakiem. Być może już wkrótce zakończysz polubownie trwające konflikty lub rozwiążesz problemy, z którymi się zmagasz. Jeżeli zaś przytłacza cię nadmiar obowiązków, wystarczy zmienić odrobinę plany i z pewnością ze wszystkim się uporasz.

Sztuczne zęby symbolizują lęk i obawy

Sen o protezie zębowej to bardzo często symbol strachu przed starością. Zdarza się też, że protezę zębową sennik interpretuje jako problemy na tle seksualnym. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że istotnie nosisz w sobie ów lęk, nie obawiaj się takiego snu. Nie jest on zapowiedzią, że czarny scenariusz się spełni. To jedynie wskazówka, że powinnaś coś zrobić, w pewien sposób pogodzić się ze swoimi obawami, bo nierozwiązane, wręcz nie do końca uświadomione zaczynają cię paraliżować i wpływają negatywnie na jakość twojego życia.

Proteza zębowa to także ostrzeżenie w kwestii finansów

Sen o protezie zębowej ostrzega przed kłopotami w sferze finansowej. Jeśli taki sen często się powtarza, zwróć większą uwagę przy czytaniu zawieranych przez ciebie umów. Źródło lęku najprawdopodobniej tkwi w tym, co zapisano małym drukiem. Nie bój się prosić o wyjaśnienia.

Proteza na jawie nie kojarzy się pozytywnie, lecz zarazem wiadomo, że jest rozwiązaniem pewnego problemu, w tym przypadku braku zębów. Nieco podobnie jest ze snami o niej. Tradycyjnie wypadające zęby z protezy sennik interpretuje jako nieszczęście, a nawet zapowiedź śmierci w rodzinie. Pojawiają się jednak interpretacje, w których proteza bywa tłumaczona jako polubowne rozwiązanie zadawnionego konfliktu.

Sprawdź też, co oznacza, gdy śni ci się babcia.