Zamknij

Ogród widziany we śnie powie ci wiele o stanie twojej psychiki! Sprawdź to

09.01.2021
Aktualizacja: 20.12.2021 09:27

Ogród kojarzy nam się z ciepłym dniem, odpoczynkiem wśród trawy i pięknie pachnącymi kwiatami. Sennik przypisuje mu podobnie pozytywne skojarzenia. Jeśli przyśnił ci się ogród, taki sen powie ci wiele o twoim stanie emocjonalnym. Pamiętaj jednak: ogromne znaczenie mają detale. Czy ogród w twoim śnie był zadbany, czy wręcz przeciwnie? A także: czy był to ogród warzywny, czy kwiatowy? Każdy szczegół się liczy!

Kwiaty w donicach i narzędzia ogrodnicze
fot. Shutterstock

Wielu snom przypisuje się znaczenie poznawcze – możemy dowiedzieć się z nich dużo o sobie i stanie naszej psychiki. Jednym z takich szczególnie symbolicznych jest sen o ogrodzie. Sprawdź w senniku, które symbole wskażą ci, jakie emocje odczuwasz, a które – tłumisz.

Masz zwyczaj uważnie przyglądać się swoim snom? I bardzo dobrze! Nic dziwnego, że ludzkość od wieków zafascynowana jest nimi i ich znaczeniem. Sny są bowiem sposobem, w jaki komunikuje się z nami nasza podświadomość. Mogą powiedzieć wiele o naszych potrzebach i emocjach, zawierają też cenne wskazówki. Warto przeanalizować je, koniecznie z dobrym sennikiem pod ręką.

Sen – ogród: znaczenie snu

Religijna symbolika ogrodu jest bardzo czytelna, Biblia wiąże go przecież z rajem, miejscem pobłogosławionym przez Boga, pełnym harmonii, czystości i szczęścia. Ale nawet jeżeli odejdziemy od takiego odczytania symbolu ogrodu, zapewne skojarzymy go ze spokojem, z obfitością (zwłaszcza jeśli śnimy o letnim ogrodzie, pełnym roślin i kwiatów) i pomyślnością.

To bardzo trafne skojarzenie. Jak to jednak bywa w przypadku interpretacji snów – w tym również snu o ogrodzie – liczy się każdy szczegół. Szczególnie że sny o ogrodzie jak rzadko które odzwierciedlają stan naszej psychiki.

Zobacz także: Śniła ci się róża? Sprawdź czy to dobra wróżba!

Sennik: praca w ogrodzie

Jeśli w swoim śnie pracujesz w ogrodzie, to znak, że i na jawie praca – nie tylko zawodowa – sprawia ci głęboką satysfakcję. Sen o pięknym ogrodzie pełnym kwiatów to sygnał, że wszystko w twoim życiu dobrze się układa, a ty odczuwasz wewnętrzny spokój.

Co jednak, jeśli śni ci się zaniedbany, zdziczały ogród? Prawdopodobnie borykasz się właśnie z dużym konfliktem wewnętrznym, a twoje potrzeby emocjonalne nie są zaspokojone. Czujesz się opuszczona i przygnębiona. Może to dobry czas, by zadzwonić do przyjaciółki albo innej bliskiej osoby i zwierzyć się z tego, co leży ci na sercu? Jeśli w swoim śnie o ogrodzie widzisz chwasty – poważnie rozważ konsultację ze specjalistą! Ich obecność może zwiastować depresję!

Sennik: ogród z kwiatami

W senniku ogród z kwiatami jest jednym z bardziej pomyślnych symboli. Jeśli więc w swoim śnie stąpałaś po takim ogrodzie – masz powody do radości. Pokazuje on, jak duży wewnętrzny spokój i harmonię odczuwasz. Zamiast wiecznie patrzeć w przyszłość, skup się na „tu i teraz”! Powinnaś być zadowolona z tego, co już masz!

Sen o zadbanym, kwitnącym ogrodzie wróży ci też zrealizowanie twoich najskrytszych celów i spełnienie marzeń. To też znak, że najwyższy czas na nowe przedsięwzięcia. Jeśli więc wahałaś się do tej pory, czy podjąć jakieś działanie, po prostu zrób to. Szczęście będzie ci sprzyjać.

Znaczenie snu: ogród zimowy

Zdecydowanie złym zwiastunem jest jednak sen o ogrodzie w zimowej scenerii. Jeśli we śnie spacerowałaś po ogrodzie przyprószonym śniegiem lub szronem, wśród drzew pozbawionych liści, w najbliższym czasie skup się na rodzinie. Komuś z twoich bliskich może przytrafić się choroba lub nieszczęście.

Zobacz też: Czy pająk we śnie to dobry znak? Sprawdź jego znaczenie!

Sennik: ogród warzywny

A co w przypadku, gdy przyśnił ci się ogród pełen nie kwiatów, lecz… warzyw? Czy ma to znaczenie? Ogromne. Pamiętaj, przy prawidłowej interpretacji snu liczy się każdy detal! Według sennika ogród warzywny to dobry znak na przyszłość!

Jeśli coś ci dolega lub trawi cię jakaś choroba, możesz odetchnąć z ulgą. Taki sen sygnalizuje, że wkrótce twój stan zdrowia mocno się poprawi. Co zaś do twoich emocji – ogród warzywny widziany we śnie może jednak oznaczać, że nieco zbyt mocno koncentrujesz się na tym, co materialne. Może powinnaś pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i fantazji? Przyziemne sprawy nie uciekną, a ty przynajmniej trochę się zrelaksujesz!

Zobacz też: Sennik: czekolada – co oznacza sen o czekoladzie?