Zamknij

Nauczyciel od polskiego czy matmy? Sprawdź, co znaczy sen o nauczycielu

13.01.2021
Aktualizacja: 13.01.2021 10:00
Nauczycielka prowadząca zajęcie online
fot. ---

Sen o powrocie do szkoły i spotkaniu z nauczycielami nie zawsze jest przyjemny, ale nawet z tak ciężkiego snu da się wyciągnąć dla siebie cenną lekcję. Zobacz, jakie znaczenie snu o nauczycielach jest ci najbliższe.

System szkolny dla wielu ludzi bywa opresyjny. Jeszcze wiele lat po ukończeniu szkoły zdarzają się sny o egzaminach, zapomnianych zadaniach domowych, niesprawiedliwych ocenach czy nerwach przy odpytywaniu na lekcji. Być może taki sen jest nadal próbą wyjścia z pewnego rodzaju traumy, sposobem na poukładanie sobie tego doświadczenia w głowie. Jednakże nauczyciel stanowi również pewnego rodzaju symbol marzeń sennych i jako taki niesie zupełnie inne znaczenie.

Według sennika szkoła i nauczyciele to znak, że znowu zostaniesz poddany próbom, ale tym razem masz szansę wykorzystać przeszłe doświadczenia i nie popełnić tych samych błędów. Przeczytaj, czego możesz się spodziewać.

Sennik: nauczyciel

Sen o nauczycielce lub nauczycielu oznacza, że przed tobą jakiś egzamin lub sprawdzian, ale nie jesteś pewien, czy mu podołasz. Masz wątpliwości i nie wierzysz w siebie. Postać nauczyciela może symbolizować każdego mentora czy autorytet, którego spotkałeś na swojej drodze i od którego czegoś się nauczyłeś.

Widzieć nauczyciela we śnie lub rozmawiać z nim to zwiastun radości i satysfakcji, które przynosi zgłębianie jakiegoś tematu. To również pozytywny omen, że twój trud zrozumienia jakiegoś zagadnienia przyniesie korzyści.

Jeśli we śnie sam jesteś nauczycielem, to sugestia, że w życiu na jawie zdarza ci się wywyższać nad innymi. Masz przekonanie, że na wszystkim znasz się najlepiej i jesteś w stanie rozwiązać każdy problem. Warto się zastanowić, czy bycie aż tak przemądrzałym pozytywnie wpływa na twoje otoczenie.

Jak mówi sennik, nauczyciel, którego bałeś się we śnie, oznacza konieczność pogodzenia się z faktem, że nie uda ci się urzeczywistnić twoich fantazji. Zagniewany nauczyciel symbolizuje lekkomyślność i ignorowanie obowiązków. Jeżeli śnił ci się nauczyciel, do którego czujesz antypatię, to sygnał, że już dłużej ci się nie uda unikać obowiązków. Radosny i życzliwy nauczyciel we śnie to także oznaka oddanych i szczerych przyjaciół.

Zobacz też: Czy dom we śnie, to zawsze pozytywny znak?

Sennik: nauczyciele przedmiotowi

Bywa, że przedmiot, którego naucza osoba w twoim śnie, ma przypisane specyficzne znaczenie. Według sennika nauczyciel matematyki zwiastuje przypływ gotówki i ogólne powodzenie finansowe. Belfer od historii sugeruje, że wydarzenia z przeszłości nadal wpływają na twoją teraźniejszość. Natomiast lekcja z wychowawcą może zwiastować problemy z własnymi dziećmi, zwłaszcza jeśli za cel wychowania wybrałeś posłuszeństwo wobec dorosłych.

Jak mówi sennik, nauczyciel WF’u we śnie po prostu zachęca nas do większej aktywności fizycznej. Geografista zapowiada podróż, chemik zaś sugeruje, że warto poświęcić więcej uwagi związkom, czyli relacjom z innymi. Według sennika nauczyciel polskiego może oznaczać, że śniącemu brakuje umiejętności w komunikowaniu się z ludźmi. Natomiast marzenia senne o lektorach języka obcego, na przykład sen o nauczycielce angielskiego, oznaczają, że należy zwrócić uwagę na swój stosunek do innych narodowości, gdyż uprzedzenia mogą powodować problemy.

Sennik: nauczycielka lub nauczyciel w kontekście erotycznym

Sny o charakterze erotycznym są zjawiskiem całkowicie normalnym. Umysł w czasie śnienia łamie normy, których nigdy nie przekroczylibyśmy w realnym życiu. Stąd mogą się pojawić sny o nauczycielce lub nauczycielu w seksualnym kontekście. Niekoniecznie taki sen jest odbiciem faktycznych pragnień nawiązania kontaktu fizycznego ze swoim nauczycielem lub nauczycielką. Niekiedy to po prostu dzieło przypadku.

Pocałunek z nauczycielem we śnie wskazuje na to, że potrzebujesz podjąć ważną decyzję i w tym celu szukasz źródeł mądrości i rozwagi. Według sennika uprawianie seksu z nauczycielem jest sygnałem, że dostrzeżesz nowe okoliczności w życiu, a porządne przygotowanie planu działania przyniesie ci powodzenie w realizacji zamierzeń.

Powrót do szkoły i spotkanie nauczycieli we śnie, mimo że niekiedy stresujące, nie musi od razu oznaczać czegoś negatywnego. Owszem, niekiedy jest to swoiste uzdrawianie po szkolnej traumie. Jednak czasem spotkany we śnie nauczyciel może przynieść ci dobre wieści.

Zobacz także: Widziałeś księdza we śnie? Co o tym mówi sennik?