Zamknij

Miałeś sen z aniołem w roli głównej? Zobacz, co to oznacza!

08.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 10:58

Anioł jako mityczna i religijna postać ma niecodzienne znaczenie w interpretacji snów. Sny, w których jest obecny, często mają istotne znaczenie i nie należy ich lekceważyć. W wielu przypadkach okazują się prorocze lub dają ważne życiowe wskazówki. Potrzebujesz narzędzi, żeby odszyfrować sen o aniele? Czytaj dalej.

Posąg anioła w słońcu
fot. Shutterstock

Zobaczenie we śnie anioła jest czymś niesamowitym i warto w takiej sytuacji zajrzeć do sennika. Jak bowiem wiadomo, anioły to istoty pochodzące z niebios, dlatego ich obecność w marzeniach sennych często jest interpretowana jako ważny sygnał ze świata pozaziemskiego. Dla chrześcijan anioł to symbol bożego pośrednika, dlatego jego pojawienie się ma dla nich wielką wagę. Często też się zdarza, że ta niebiańska istota ma ci pomóc w podjęciu ważnej decyzji. W tradycji biblijnej anioły często zwiastowały istotne wydarzenie w życiu świętych lub naprowadzały ludzi na dobrą drogę. Były to sytuacje wyjątkowe, ale w twoim przypadku też mogą mieć niemałe znaczenie.

Sennik: anioł – jak go rozumieć?

Pojawienie się anioła w twoim śnie możesz interpretować jako zmaterializowanie się twojego anioła stróża, który chce cię wesprzeć w kluczowym dla ciebie momencie. Zazwyczaj więc jego obecność jest odbierana jako dobry omen. Jeśli anioł w twoim śnie coś do ciebie mówi, postaraj się sobie przypomnieć, co dokładnie powiedział. Bywa, że będzie to przepowiednia zawierająca ważne wskazówki bądź przestrogi dotyczące twojej najbliższej przyszłości. Jeżeli anioł coś mówił, ale nie potrafisz sobie tego przypomnieć, nie przejmuj się. Oznacza to, że czeka cię wkrótce ważne przeżycie związane z twoją religią albo wierzeniami – bądź więc otwarty na pogłębienie wiary. Ateista sen o aniele może odebrać jako przepowiednię o zbliżającym się twórczym i kreatywnym czasie w życiu.

Zobacz takżeCzy w twoim śnie pojawił się duch? Sprawdź, jak to rozumieć

Sennik: aniołów zastęp

Jeśli we śnie widzisz zastęp aniołów, możesz to odebrać jako świetny znak. Zazwyczaj taki sen interpretuje się jako świadomość tego, że ma się oparcie w najbliższych. Twoja podświadomość chce ci w ten sposób przekazać, że możesz polegać na swojej rodzinie i swoich przyjaciołach i że dają ci oni w życiu duży komfort psychiczny. Być może warto czasem im za to podziękować lub zrewanżować się jakimś miłym gestem.

Sennik: anioł upadły

Zgodnie z sennikiem upadły anioł w twoim śnie jest symbolem prześladujących cię wyrzutów sumienia bądź negatywnych myśli. To sygnał, że bez przyznania się do winy lub bez przewartościowania swojego postępowania nie zaznasz spokoju. Zastanów się, czy życie w kłamstwie ma jakiekolwiek plusy.

Sennik: anioł odlatujący

Jak powiada sennik, anioł odlatujący, którego widzisz albo z którym sam odlatujesz w kierunku niebios, oznacza, że twoje ambicje mogą cię niedługo przerosnąć. Warto więc „wrócić na ziemię” i zastanowić się nad realistycznymi wizjami na przyszłość.

Sennik: anioł w ludzkim tłumie

Jeszcze jednym wariantem tego snu jest wizja anioła wśród tłumu ludzi. Takie marzenie senne próbuje ci przekazać, że cenisz sobie własną indywidualność i że warto się na niej skupić w najbliższym czasie. To sygnał, że twoja kreatywność i pomysłowość przeżyją wkrótce rozkwit. Nie bój się próbować nowych doświadczeń!

Sennik: anioł – inne interpretacje

Istnieją też oczywiście bardziej szczegółowe warianty snu o aniołach. Widok smutnego lub gniewnego anioła to sygnał od podświadomości dotyczący zbliżającej się decyzji. Taki sen jest odbierany jako przestroga przed popełnieniem błędu lub negatywną oceną pewnych niedawnych zachowań. Nie podejmuj pochopnie żadnych działań i zastanów się, czy jesteś na dobrej ścieżce życiowej. Być może warto przeanalizować swój system wartości, by uniknąć późniejszych rozczarowań.

Bywa, że we śnie widzisz figurkę anioła. Taki sen można rozumieć jako sygnał o powierzchowności twojej strefy duchowej. Prawdopodobnie to próba przekazania ci, że warto pogłębić swój system wierzeń i skupić się na rozwoju religijnym lub osobistym, a także – przynajmniej częściowo – odejść od pogoni za pieniędzmi.

Jeśli natomiast śnisz, że czujesz się jak anioł, jest to bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona, że wystarczy, iż uzbroisz się w cierpliwość, a twoje wysiłki wkrótce zostaną zauważone i docenione. Być może czekasz na awans lub podwyżkę? To bardzo częsta przepowiednia na temat spełnienia się takich marzeń. Należy tylko jeszcze trochę poczekać i nie ustawać w staraniach.

Jasne jest już, jak istotna jest figura anioła we śnie, a sennik pomaga to zrozumieć. Trzeba tylko wiedzieć, jak dopasować sen do swojej sytuacji życiowej.

Zobacz takżePrzyśnił ci się kościół? Dowiedz się, co to znaczy