Zamknij

Sen o tulipanach. Sennik podpowiada: to cudowny symbol!

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:29

W twoim śnie pojawiły się kwiaty, a konkretnie – tulipany? Wszystko zależy od ich koloru! Żółty, czerwony… To zwiastun wielu dobrych wydarzeń. Dowiedz się z nami, jak sennik interpretuje sen o tulipanach.

Bukiet tulipanów na jasnym tle
fot. Shutterstock

Już od zarania dziejów mówi się o tym, że kwiaty mają swoje specyficzne znaczenie. Każdy z gatunków symbolizuje bowiem coś innego. Niektóre kwiaty reprezentują miłość i nadzieję, a inne stratę i smutek. Zainteresowanie ich znaczeniem osiągnęło szczyt popularności na początku XIX wieku, w tzw. erze wiktoriańskiej. Choć definicje i symbole poszczególnych gatunków kwiatów zmieniały się w ciągu ostatnich setek lat, zależały bowiem od danej kultury, to znaczenie kwiatów pozostaje ważne również współcześnie. Niektóre z nich wydają nam się odpowiednie na pogrzeb, jak np. chryzantemy, inne, tak jak róże, uosabiają miłość. Do popularnych gatunków kwiatowych należy także tulipan. Jakie znaczenie ma sen o tulipanach?Co na to sennik?

Sennik: tulipany – ogólne znaczenie

Ogólne znaczenie tulipana, wyłaniające się jeszcze z pradawnej sennej tradycji, jest bardzo pozytywne. Dotyczy bowiem szczęścia, miłości i pasji. Jeśli miałeś sen o tulipanach, powinieneś się cieszyć – twoja intuicja dała ci zielone światło. Choć tulipany w marzeniach sennych mają bardzo przyjemne konotacje, to co mówi sennik o czerwonych tulipanach?

Sennik: tulipany czerwone

Niezależnie od głębokiej symboliki samego koloru czerwony tulipan to po prostu symbol miłości. Jeśli miałeś sen o tulipanach koloru czerwonego, z pewnością możesz się spodziewać pozytywnego wydarzenia w twoim życiu uczuciowym. W dodatku z czerwonymi tulipanami wiąże się legenda pochodząca z mitologii perskiej, co jeszcze bardziej wzmacnia przekaz takiego marzenia sennego.

Zobacz także: Co oznacza sen o róży? 

Sennik: tulipany żółte

Jak sugeruje sennik, żółte tulipany świadczą przede wszystkim o nowych początkach. Już sama symbolika koloru jest ogromną korzyścią, jeśli chodzi o sztukę interpretacji snów. W połączeniu z gatunkiem kwiatu, jakim jest tulipan, taki sen o tulipanach to uosobienie dobroci, wiary, perfekcji, nadziei i – w głównej mierze – prawdziwej miłości. Żółte tulipany w marzeniach sennych świadczą również o altruistycznych pobudkach. Jesteś po prostu dobrym człowiekiem i dobrzy ludzie cię otaczają.

Sennik: ogródek z tulipanami

Co oznaczają tulipany we śnie? Jeśli wchodzisz do ogrodu, w którym unosi się intensywna woń tych kwiatów, takie marzenie senne odnosi się do nowego początku. Tym razem wskazuje na kontekst zawodowy. Dokładniej rzecz ujmując, tego rodzaju sen o tulipanach wróży owocną i długą współpracę.

Sennik: zbieranie tulipanów

Jak wprost wskazuje sennik, kwiaty tulipany zbierane przez ciebie lub przez inną postać we śnie również oznaczają nowe perspektywy zawodowe. Mogą być one jednak nie do końca udane, na pewno jeśli chodzi o czas trwania.

Zobacz także: Wieniec pogrzebowy to symbol straty. Dowiedz się, co jeszcze oznacza sen o wieńcu

Sennik: zasadzanie tulipanów

Uważa się, że sen o tulipanach, podczas którego zasadzasz te urocze kwiaty, oznacza, iż wciąż poszukujesz prawdziwej miłości. Masz wysokie standardy – i na takim poziomie je utrzymuj. Księga snów wskazuje, że jesteś osobą szczodrą i skromną, ale czasem wystarczy tylko poprosić o więcej… Sadzenie tulipanów we śnie to oznaka udanej miłości!

Sennik: tulipany – kradzież tulipanów

Jeśli twój sen dotyczy kradzieży tulipanów - bądź spokojny – nie oznacza on nic złego. Sen o tulipanach, które kradniesz czy nawet pożyczasz, zapowiada ekscytujący okres w twoim życiu. Szczególnie chodzi tutaj o sprawy sercowe. Na twojej drodze pojawi się wiele atrakcyjnych osób, które będą walczyły o twoje względy. Pamiętaj tylko, by na końcu wybrać mądrze.

Sen o tulipanach to dobry omen, szczególne w kwestii spraw uczuciowych, sercowych i romantycznych, a także rodzinnych. Nie musisz martwić się na zapas ani czekać w nieskończoność. Odpowiedni moment na działanie jest teraz. Jeśli przyśniły ci się także inne kwiaty, zajrzyj do sennika, by poznać znaczenie tych symboli.

Zobacz także: Śniły ci się pszczoły? Dowiedz się, czy to dobry znak!