Zamknij

Miałeś sen o podłodze? Sprawdź jego znaczenie!

14.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:57

Czy zdajesz sobie sprawę, na ile sposobów może się przyśnić podłoga? Na bardzo wiele, i może być to zarówno pozytywny, jak i negatywny sygnał. W każdym z tych przypadków można się doszukiwać komunikatu od naszej podświadomości. Sprawdź, co znaczą poszczególne warianty snu o podłodze!

Drewniana podłoga i biała ściana
fot. Shutterstock

Kiedy śnisz o podłodze, powinieneś to zazwyczaj odbierać jako wiadomość o twoim stanie psychosomatycznym i komentarz dotyczący twojego życia codziennego. Sennik podłogę w marzeniu sennym interpretuje między innymi jako zachętę do drobnej lub wręcz znacznie poważniejszej zmiany w życiu. Czasem jest to też przekaz o skrywanych dylematach i myślach, na które na co dzień sobie nie pozwalasz. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź.

Sennik: podłoga – znaczenie

Pierwszą interpretacją snu o podłodze jest zmęczenie życiem codziennym w obecnym jego kształcie. Często pojawia się w momencie, gdy chwila relaksu już nie wystarczy, aby pozbyć się tego poczucia. To wyraźna potrzeba zmian, która znajduje ujście za pośrednictwem twojej podświadomości. Wyjątkowo silną symbolikę ma właśnie sen, w którym podłogę się myje lub zamiata. Być może twój umysł chce w ten sposób przekazać potrzebę usunięcia zalegającej w tobie warstwy nudy bądź rutyny.

W senniku czysta podłoga oznacza często, że potrzebujesz świeżości i poukładania niektórych spraw na nowo. Natomiast usuwanie tej poprzedniej warstwy może wskazywać na nowe spojrzenie na świat już po zmianach, których tak pragnąłeś. Zastanów się nad tym, jaką pozytywną odmianę chciałbyś wprowadzić do swojej codzienności. Nie musi to być wcale nic wielkiego, wystarczy chociażby więcej czasu na odpoczynek i to zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Pozwól sobie na trochę więcej luzu, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Sennik: podłoga drewniana

Sen o drewnianej podłodze to sygnał od twojego umysłu, że nosisz w sobie silną potrzebę zmiany otoczenia. Być może zechcesz zmienić miejsce pracy, grono znajomych albo mieszkanie. Brzmi to jak poważna rewolucja życiowa, ale nie martw się - taki sen to również znak, że w nowej sytuacji odnajdziesz się bez problemu. Może to dobry czas na nabranie odwagi?

Sennik: naprawianie dziurawej podłogi

Kiedy śnisz o naprawianiu dziurawej podłogi, jest to już nieco mocniejszy sygnał od twojej podświadomości. Taki sen interpretuje się jako silną potrzebę zmiany o głębszym charakterze. Może on bowiem oznaczać, że nie jesteś do końca zadowolony ze swojego życia. Zwróć na niego baczną uwagę, szczególnie jeśli się powtarza. Pomyśl, w czym tkwi sedno problemu, i nie bój się stawić mu czoła. Sen o naprawie podłogi oznacza, że jesteś gotowy na konfrontację z przeciwnościami i stopniowo zbliżasz się do osiągnięcia spokoju ducha.

Zobacz takżeCzy twój sen związany jest z pewnym domem? Odkryj tego symbolikę

Sennik: podłoga czarno-biała

Bywa, że sen o czarno-białej podłodze symbolizuje życiowy chaos. Być może czujesz się, jakbyś stracił część kontroli nad własnym życiem i teraz próbujesz ją odzyskać. Odpowiedzią na taki omen jest skupienie się na poszukiwaniach wewnętrznego spokoju i zastanowienie się nad istotnymi kwestiami życiowymi, które być może dotąd spychałeś na dalszy plan i których unikałeś.

Sennik: podłoga – ostrzeżenia

Według sennika podłoga śliska albo zalana zwiastuje coś groźnego, strzeż się!Jest tobowiem przestroga przed czyhającymi na ciebie pułapkami życiowymi. Upewnij się, że masz całkowite zaufanie do osób ze swojego najbliższego otoczenia, i dwa razy się zastanów, nim podejmiesz jakieś pochopne decyzje. Taki sen może niestety oznaczać, że jest w twoim życiu ktoś, kto życzy ci źle. Bądź czujny i nie daj się oszukać.

Uważaj też, jeśli przyśniło ci się lakierowanie podłogi. Interpretowane jest to przez sennik jako wiadomość o fałszywych przyjaciołach. Miej oczy i uszy szeroko otwarte, szczególnie przy dzieleniu się prywatnymi informacjami. Jeszcze jednym złym sygnałem związanym ze snem o podłodze jest jej wymiana.To bardzo często ostrzeżenie przed nieudanymi interesami. Być może nie jest to najlepszy moment na zawieranie nowych transakcji lub podpisywanie umów. Poczekaj z nimi albo upewnij się dwukrotnie, czy niczego nie ryzykujesz. Utrata pieniędzy może cię wiele kosztować.

Jak widzisz, sennik potrafi odczytać podłogę na wiele sposobów. Przyjrzyj się szczegółom swojego snu i wyciągnij wnioski.

Zobacz także: Co oznacza szczur pojawiający się w śnie? Interpretacja