Zamknij

Miałeś sen o perfumach? To zarówno zła, jak i dobra wróżba. Sprawdź dokładnie jaka!

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:05
Flakony perfum otoczone kwiatami
fot. Shutterstock

We śnie poczułeś zapach ulubionych perfum? A może tych, których wręcz nienawidzisz? Zależnie od kontekstu znaczenie snu o perfumach może być naprawdę różne. Dowiedz się więcej!

Historia perfum, wbrew pozorom, nie jest współczesna. Pochodzą one, jak się powszechnie uważa ze starożytnego Egiptu. Antyczni przodkowie używali różnych zapachów do odprawiania modlitw i celebrowania wydarzeń religijnych np. podpalając naturalne olejki eteryczne. Z biegiem czasu zapachy zaczęły rozszerzać swoją funkcję z sakralnej na higieniczną. To właśnie w antycznym Egipcie kwitł handel przyprawami, aromatami czy tzw. żywicami. Łączył te produkty przede wszystkim intensywny zapach. Moda na perfumy przetrwała wiele lat, a teraz znów przeżywa swój prawdziwy renesans. Zapachy, jak wiadomo, kojarzą nam się z określonymi osobami, przyporządkowujemy im ponadto dane emocje. Co jednak znaczy sen o perfumach? Co mówi o nim sennik?

Sennik: perfumy – ogólne znaczenie

Sen o perfumach, zależnie od występującego zapachu, odnosi się do konkretnej osoby, miejsca, przedmiotu czy zdarzenia. To swoista aluzja do tego, o czym ostatnimi czasy myślałeś. Dzięki sile ewolucji, a w następstwie specjalnym receptorom ludzkie organizmy nauczyły się odróżniać zapachy i przypisywać je poszczególnym rzeczom. Podobnie jest w snach. Jak dokładnie zatem zinterpretować sen o perfumach?

Zobacz także:  Martwisz się, że przyśnił ci się gnój! Według sennika to dobry znak!

Sennik: perfumy – kupić perfumy

Jeśli przewodnim motywem twojego snu jest sytuacja, w której kupujesz perfumy, sennik podpowiada, aby zdroworozsądkowo i trzeźwo ocenić pewną sytuację. Być może ufasz nie tym osobom, którym powinieneś, a to prowadzi do stwarzania złudnych wrażeń. Kupowanie perfum we śnie może jednak również oznaczać jakieś powierzchownie przyjemne zdarzenie, chwilowe szczęście.

Sennik: perfumy – dostać perfumy

Jak sugeruje sennik, widzenie perfum we śnie w formie prezentu oznacza jednocześnie przyjemności i ryzyko. To znaczenie uaktualnia się szczególnie w sytuacji, kiedy obdarowującym jest mężczyzna. Takie marzenie senne może stanowić również zapowiedź niezobowiązującej relacji uczuciowej lub miłego romansu. Ogromne znaczenie ma także postać osoby, która wręcza perfumy we śnie, a przede wszystkim – nasz stosunek do niej.

Sennik: perfumy – wylać perfumy

Jeśli twój sen o perfumach dotyczy ich wylania – czy to przypadkowego, czy też intencjonalnego – nie jest to mimo wszystko najlepszy omen. Sugeruje jakieś źródło nieprzyjemności lub też utratę czegoś, co stanowi dla ciebie uciechę, zabawkę.

Sennik: perfumy – wąchać perfumy

Jeśli z kolei poczułeś zapach perfum, to właśnie zależnie od zapachu może być to różny znak. Jak podpowiada sennik, wąchać perfumy ogólnie oznacza uciekać do innego świata, niejako zanurzać i zamykać się w swojej własnej rzeczywistości. Szkopuł jednak tkwi w szczegółach, ponieważ absolutnie wszystko zależy od intensywności zapachu danych perfum i twoich upodobań. Jeśli aromat był atrakcyjny, możesz spodziewać się jakiejś dobrej nowiny od ukochanej osoby lub też spotkania z najbliższymi. Jeżeli natomiast zapach nie należy do przyjemnych (a może jest po prostu słaby), to jest to bardzo sugestywna przestroga. 

Sennik: perfumy – męskie perfumy

Choć obecnie wiele zapachów opisuje się jako tzw. perfumy unisex, odpowiednie dla obu płci, to jednak dalej istnieje podział na perfumy męskie i damskie. Jeśli chodzi o zapach dla mężczyzn, taki sen o perfumach jest ogólnie odczytywany jako pozytywny znak. Poza tym, że uosabia męską energię, świadczy też o tym, że w życiu śniącego obecny jest mądry i serdeczny człowiek tej płci.

Sennik: perfumy – damskie perfumy

Z kolei sen o perfumach w wydaniu damskim ma nieco bardziej rozbudowaną symbolikę. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się negatywne znaczenie poczucia tego zapachu. Jak zwracają uwagę senniki, to przede wszystkim wskazówka, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Mogą spotkać cię różne niemiłe sytuacje.

O ile kontekst w analizowanych marzeniach sennych zawsze pełni niezwykle istotną funkcję, o tyle w tak sugestywnym śnie, jakim jest sen perfumach, nasz stosunek do różnych osób, przedmiotów zdarzeń czy w końcu zapachów wysuwa się na pierwszy plan. Mimo to zawsze warto sprawdzić ogólne znaczenie danego symbolu w senniku. 

Zobacz także:  Miałeś sen o… kwiatach? Sprawdź, jak go zinterpretować!