Zamknij

Miałeś sen o lodzie? Koniecznie sprawdź, co to oznacza

09.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:50
Kostka lodu
fot. Shutterstock

O ile nie jesteśmy pasjonatami łyżwiarstwa, lód prawdopodobnie nie kojarzy nam się zbyt dobrze. Instynktownie łączymy go z chłodem i oziębłością, również w sferze emocjonalnej czy seksualnej. Podobne znaczenie nadaje snom o lodzie sennik. Co dokładnie symbolizują?

Analizujesz sny? Jeżeli tak, to powinnaś być szczególnie wyczulona na swoje emocje. Według sennika wiele symboli sennych wyraża nasze tłumione uczucia i potrzeby. Jednym z nich jest sen o lodzie. Sprawdź, które jeszcze przedmioty czy zjawiska mogą pomóc ci rozszyfrować twoje emocje!

Nawet jeśli na co dzień podchodzisz sceptycznie do idei sennika, warto czasem przełamać swoje uprzedzenia. Zwłaszcza jeśli jakiś sen szczególnie długo nie daje ci spokoju. Być może to twoja podświadomość w ten sposób wysyła ci cenne wskazówki? Głupio byłoby je przegapić. Pamiętaj, by podczas analizy wziąć pod uwagę każdy detal. W interpretacji snu ogromne znaczenie ma jego kontekst.

Sennik – lód: znaczenie snu

Snom, w których pojawia się lód, sennik przypisuje znaczenie głównie ze sfery emocji. Taki sen zawsze powinien zapalić w twojej głowie czerwone światło alarmowe. Prawdopodobnie oznacza to, że twoja psychika znajduje się w kiepskim stanie.

Sen o lodzie może świadczyć o tym, że tłumisz swoje pragnienia i emocje. W ten sposób łatwo doprowadzić do wybuchu. Lepiej porozmawiaj z bliskimi o tym, co martwi cię, frustruje i o czym tak naprawdę marzysz. Na pewno uda się wypracować jakiś kompromis. Zastanów się na spokojnie, co czujesz i do czego tak naprawdę dążysz. Wycisz się, zadbaj o siebie, przełam codzienną rutynę. Zweryfikuj również relacje w twoim życiu. Być może któraś z nich szczególnie ci nie służy.

Sennik: kra lodowa

Z kolei, jak mówi sennik, kra lodowa pokazuje, że jesteś nazbyt chłodna w życiu uczuciowym, również w sferze seksualnej. Może warto, byś nieco się przełamała i odrobinę popuściła wodze fantazji w waszej sypialni? Twojemu związkowi wyjdzie to tylko na dobre! Na pewno warto też, byś porozmawiała z partnerem, w jaki sposób odbiera twoje zdystansowanie. Może się okazać, że nieświadomie ranisz go swoim chłodem. Nie pozwól, aby kierowały tobą twoje lęki i uprzedzenia!

Jakie jeszcze znaczenie sennik przypisuje snom o lodzie? Ewidentnie jest to sygnał ostrzegawczy, który może świadczyć o nadciągającym niebezpieczeństwie! W twoim życiu nadciąga sytuacja, która poważnie ci zagrozi. Bardzo prawdopodobne również, że dorobiłaś się nowego wroga, nawet jeśli nie zdajesz sobie jeszcze sprawy z jego istnienia.

A co, jeśli widzisz lód latem? Według sennika prawdopodobnie podejmujesz jakieś niedorzeczne kroki. Lepiej przemyśl swoje aktywności i spośród nich wykreśl te, które nie mają sensu. Szkoda marnować energię na działania, które nie przynoszą efektu.

Zobacz także: Śnił Ci się pokój? Koniecznie sprawdź co oznacza!

Sennik: chodzić po lodzie

Stąpanie po kruchym lodzie to zawsze czynność obarczona ryzykiem. W senniku jest podobnie. Jeśli śni ci się, że wchodzisz na lód, to znak, że działasz zbyt pochopnie i zdecydowanie powinnaś zachowywać się rozważniej! W swoich przedsięwzięciach bądź bardziej ostrożna, w przeciwnym razie możesz sporo stracić. A co jeśli we śnie poślizgniesz się na lodzie? Sennik powiada, że wkrótce możesz stracić kontrolę nad sytuacją! A to szczególnie niebezpieczne w interesach.

Sennik: lód w kostkach

Zimny napój w oszronionej szklance z pobrzękującymi kostkami prosto z lodówki, pity w upalny dzień… Cóż może być przyjemniejszego? Niestety, zdaniem sennika lód w kostkach to zawsze zły prognostyk! Jeśli pojawia się w twoich snach, wieszczy, że problemy, z którymi się zmagasz, mogą przybrać na sile. Zwłaszcza jeśli nic z nimi nie zrobisz. Może więc warto zakasać rękawy i wziąć się do działania już teraz? Nie odkładaj tego na później, zdaniem sennika nic ci z tego nie przyjdzie.

Zobacz także: Śniło ci się, że jesz lody? Dowiedz się, jakie jest znaczenie takiego snu!