Zamknij

Miałeś sen o butelce? Sprawdź, co to oznacza według sennika!

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:26

Przyśniła ci się butelka? Dowiedz się, co mówi sennik na temat picia wody z butelki, pustej butelki czy wódki w butelce. Sprawdź znaczenie snu o butelce!

Zbliżenie na butelki wina
fot. Shutterstock

Sny towarzyszą człowiekowi od zawsze. Sen sam w sobie jest bowiem nieodłączną czynnością fizjologiczną, bez której, jak podkreślają medycy, nie moglibyśmy funkcjonować. Nie bez powodu stał się również tematem wielu dzieł sztuki – filmu, malarstwa czy literatury. Jeśli chodzi o tę ostatnią, mówi się nawet o nurcie w całości poświęconemu sztuce snu, czyli oniryzmowi. Wywodząca się z greckich słów nazwa, oznacza po prostu tyle, ile „marzenie senne”. Oniryzm to swoista konwencja literacka, w której rzeczywistość przedstawia się, jakby była snem, absurdalnym marzeniem sennym czy niekiedy nawet koszmarem. To wszystko dowodzi tylko, jak wielką rolę w ludzkim życiu odgrywa sen. Jakie zatem znaczenie nadaje sennik butelkom?

Sennik: butelka – ogólne znaczenie snu

W ogólnym rozrachunku butelka, jak twierdzą senniki, oznacza agresję lub niedostosowane do norm społecznych zachowanie. Ze względu na swój wygląd, funkcję oraz fizyczne właściwości mówi się, że jest ona swoistym pojemnikiem różnych symboli sennych. Według źródeł odpowiada za emocje. Jakie? Zależy to od tego, w jakim stanie jest widziana we śnie butelka. Sennik klasyfikuje ją również jako szeroko pojętą ochronę. Jakie jest jednak dokładniejsze przesłanie snu o butelce?

Sennik: pusta butelka

Jednym z najczęściej pojawiających się wizerunków butelki w marzeniach sennych jest pusta butelka. Jak sugeruje sennik, puste butelki we śnie odzwierciedlają stan emocjonalny, mentalny i psychiczny śniącego. Być może towarzyszy ci pustka i samotność.

Zobacz także: Śniło ci się, że pijesz wino? To znak, że nadchodzi w twoim życiu przełom! 

Sennik: pełna butelka

Pełna butelka z kolei, wedle księgi snów, uosabia zupełnie przeciwne emocje. Sen o butelce w takim kontekście może oznaczać po prostu szczęście, spokój ducha i spełnienie na wielu płaszczyznach. To również potwierdzenie, abyś robił to, co robisz, a osiągniesz zamierzone cele. Ciesz się swoim szczęściem w myśl renesansowej zasady carpe diem!

Sennik: drogi alkohol w butelce

Mimo swojego pozornego bogactwa ekskluzywny alkohol, który znajduje się w twoim pobliżu i, co istotne, jest w butelce, nie zwiastuje niczego dobrego. Być może świadczy o próżności osoby z twojego otoczenia. To również zapowiedź trudnych czasów: przede wszystkim pod względem finansowym. Może mieć to związek także z jakimiś nieruchomościami

Sennik: otwarcie butelki

Jeśli we śnie doświadczasz momentu otwarcia butelki, to pozytywny omen, podobnie jak w życiu. Twoja senna sceneria nie musi jednak przypominać tej z sylwestrowej nocy, by sen o otwarciu butelki się ziścił. Ogólnie rzecz biorąc, rozpieczętowanie butelki we śnie utożsamiane jest z dobrym samopoczuciem i radością. Jednak… gdybyś otworzył we śnie pustą butelkę, znaczenie tego zdarzenia staje się odwrotne.

Sennik: woda w butelce

Jak tłumaczy sennik, woda w butelce to dość specyficzny symbol. Może przybrać tak naprawdę każde znaczenie, zależnie od występującego kontekstu. Główna myśl jest jednak wskazówką zdrowotną. Być może ty lub ktoś bliski powinniście udać się do lekarza lub wykonać rutynowe badania. Jak mówi sennik, picie wody z butelki we śnie sugeruje skontrolowanie stanu śledziony, nerek, płuc czy też serca.  

Sennik: wódka w butelce

Co do samej symboliki wódki we śnie, senniki określają jej znaczenie albo jako neutralne, albo jako negatywne. Jeśli jednak w twoim śnie wódka pojawia się w butelce, to dochodzi do połączenia tych dwu symboli. Najprawdopodobniej powinieneś zadbać o własne interesy i stać się czujny, jeśli chodzi o wszelkie aspekty życia. Jak wyjaśnia sennik, wódka w butelce to również swoisty omen ryzyka.

Od naczynia, które występuje w naszych snach i szczegółów z nim związanych, zależy podstawowe znaczenie danego marzenia. Inaczej bowiem interpretuje się butelkę, inaczej – kieliszek, a jeszcze inaczej – po prostu szklankę.

Zobacz także: Chociaż pioruny są groźne, sen o piorunie to naprawdę dobry znak. Dowiedz się, co oznacza