Zamknij

Miałeś sen o bałaganie? Koniecznie sprawdź, co to oznacza

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:29

W twoim śnie pojawiły się bałagan, nieporządek czy śmieci? To, jak powszechnie się uważa, całkiem częsty motyw występujący w ludzkich snach. Jego znaczenie może być różne. Sprawdź, jak dokładnie zinterpretować sen o bałaganie!

Bałagan w pokoju
fot. Shutterstock

Bardzo istotnym czynnikiem w sztuce interpretacji snów jest przedstawienie tzw. dwóch perspektyw śnienia: dosłownej (literalnej) i metaforycznej (figuratywnej). O ile niektóre marzenia senne mają bezpośrednie znaczenie i w dość prosty sposób odzwierciedlają naszą rzeczywistość, o tyle inne skupiają się raczej na niedosłownych przekazach. Sen o bałaganie zalicza się do tej drugiej grupy, więc należałoby interpretować go szeroko, uwzględniając także inne symbole, które wystąpiły podczas tego marzenia sennego. Jakie zatem znaczenie może mieć sen o bałaganie? Zobacz w senniku.

Sennik: bałagan – ogólne znaczenie

Sen o bałaganie niekoniecznie zwiastuje negatywne zdarzenia w przyszłości, ale z reguły każe się zatrzymać i przeanalizować swoją sytuację życiową. Przytłaczająca niepewność, różnego rodzaju trudności i smutek – tak w ogólnym kontekście - można odczytywać znaczenie snu o bałaganie. Jednak każdy kij ma dwa końce… te negatywne wydarzenia są z pewnością zwiastunem pasma sukcesów, które nastąpi po przezwyciężeniu trudności. Sprawdź dokładną symbolikę snu o bałaganie!

Zobacz także: Śnisz o kupnie lub remoncie mieszkania? Sprawdź, co to oznacza

Sennik: bałagan w domu

Jak dość jasno wskazuje sennik, bałagan w domu odnosi się z całą pewnością do różnego rodzaju kwestii rodzinnych. Szczególne znaczenie ma tutaj kontekst, kto ten bałagan spowodował: czy byłeś to ty (śniący), czy może jakieś inne osoby. W zależności od wariantu należałoby przyjrzeć się zachowaniom zarówno swoim, jak i swoich najbliższych. Sen o bałaganie w domu to niekoniecznie zapowiedź nieprzyjemnych zdarzeń – to raczej wskazówka - by poważnie zastanowić się nad swoimi relacjami z partnerem, dziećmi, rodzicami czy po prostu przyjaciółmi domu.

Sennik: zrobić bałagan

Jeśli to ty byłeś „sprawcą” bałaganu, taki sen o bałaganie ma jeszcze inne, subtelniejsze znaczenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o refleksję nad własnymi czynami, słowami i zachowaniami, szczególnie w kontekście finansowo-zawodowym. Być może wydajesz za dużo pieniędzy na niepotrzebne rzeczy?

Sennik: bałagan w poszczególnych pomieszczeniach 

Jak twierdzi sennik, bałagan w mieszkaniu we śnie można zinterpretować dokładniej w zależności, od tego, gdzie on występuje. Jeśli rozpoznajesz pomieszczenie, w którym panuje chaos, tutaj są dokładniejsze wskazówki:

  • salon – problemy z komunikacją,
  • łazienka – trudności z samym sobą,
  • sypialnia – samotność,
  • kuchnia – problemy zdrowotne lub miłosne.

Sennik: sprzątać bałagan

Jeśli twój sen o bałaganie polega na sprzątaniu, to najprawdopodobniej oznaka nadchodzącego ładu i spokoju w twoim życiu. Być może rozpoczął się właśnie proces żegnania negatywnej energii na jawie. Dodatkowo, jeśli śnisz o sprzątaniu podłogi, takie marzenie senne może odnosić się do tego, że masz coś na sumieniu. Jak podpowiada sennik, sprzątanie bałaganu to tak czy inaczej dość pozytywny symbol, świadczący o przezwyciężaniu trudności.

Zobacz także: Czy dom we śnie to pozytywny znak? 

Sennik: być w bałaganie 

W środku jakiegoś pomieszczenia pełnego porozrzucanych rzeczy przytłoczył cię bałagan? Sennik mówi, że to wskazówka, by… zobaczyć się ze swoją dawną miłością. Cel tego spotkania nie jest jeszcze znany; z pewnością jednak dostrzeżesz ogromne zmiany, które zaszły w życiu tak bliskiej ci niegdyś osoby. Być może warto odezwać się do eks i po prostu zaproponować kawę?

Sennik: bałagan u kogoś

W sytuacji, gdy odnajdujesz bałagan u kogoś, sennik radzi, by skontaktować się z tą osobą. Tym bardziej jeśli jest to dawno niewidziany przyjaciel albo zapomniana rodzina. Być może ktoś potrzebuje pomocy, a ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Warto odezwać się do postaci ze snu – niezależnie od tego - czy to twój najserdeczniejszy przyjaciel, czy ciocia niewidziana od kilkunastu lat.

Sen o bałaganie wbrew pozorom może nieść radosne nowiny. Aby bowiem coś dobrego wydarzyło się w twoim życiu, trzeba się do tego odpowiedniego przygotować. Stanowiska sennika jest jasne – to paradoksalnie - czas oczyszczenia.

Zobacz także: Co znaczy okno we śnie? Poznaj popularne interpretacje