Zamknij

Miałaś sen o gotowaniu smacznej potrawy? Sprawdź, co to oznacza!

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:25
Kucharz krojący warzywa
fot. Shutterstock

Jeśli miałaś sen o gotowaniu, najprawdopodobniej masz powody do radości. To ciepły i pozytywny symbol, który może się wiązać z powodzeniem w wielu sferach życia. A co dokładnie oznacza według sennika? Sprawdź to koniecznie!

Gotowanie u wielu osób wywołuje ciepłe skojarzenia. Może przypominać o dzieciństwie i dorosłych krzątających się po kuchni w czasie szykowania pyszności, może też przywoływać chwile, w których sama gotujesz, by sprawić przyjemność bliskim lub gdy to oni gotują dla ciebie coś pysznego. Optymistyczne skojarzenia wiążą się też ze snami o gotowaniu. Koniecznie sprawdź, co mówi o nich sennik!

Sennik: sen o gotowaniu – podstawowa symbolika

Oczywiście sen o gotowaniu może występować w wielu wariantach, ale zaskakująco wiele z nich ma pozytywną symbolikę. Nawet sen o gotowaniu wody oznacza, że zbliża się coś przyjemnego lub zabawnego. Według sennika gotowanie wiąże się też z cierpliwością. W ten sposób podświadomość informuje cię, że czasem na sukces warto poczekać, a przyspieszanie pewnych procesów nigdy nie kończy się dobrze. Sny o gotowaniu to też znak, że potrafisz się uczyć na błędach, troszczysz się o bliskich, a w twoim życiu jest wiele miłości. Jeśli gotując we śnie, masz zły humor, możesz oczekiwać na zmiany w życiu.

Przestrogą jest sen, w którym gotując, kosztujesz potrawę. Oznacza to, że zbyt często narzekasz na swoją sytuację życiową, a zbyt mało robisz, aby ją zmienić. Warto, byś się rozejrzała za dodatkową pracą. Przypalenie czegoś we śnie to także ostrzeżenie, że jesteś zbyt zarozumiała!

Sennik: sen o gotowaniu – symbolika potraw

Jak często w przypadku snów, ważne jest zapamiętanie szczegółów. Gotowanie ziemniaków oraz zupy wróży, że możesz się spodziewać gości, zaś gotowanie mięsa to znak, że czeka cię udział w poważnej inicjatywie. Jeśli we śnie gotujesz jajka, to wkrótce poznasz kogoś, kto odegra ważną rolę w twoim życiu, lub też zakończą się twoje problemy osobiste. Sen o gotowaniu bigosu oznacza, że powinnaś się udać do apteki po test ciążowy, być może w najbliższym czasie powiększy ci się rodzina. Dość pokrewne znaczenie ma sen o gotowaniu ryżu. To znak, że w twoim życiu pojawią się nowe obowiązki, które będą się wiązały z radością, a ty przyjmiesz je z satysfakcją. 

Sen o gotowaniu karczochów to informacja, że dla innych jesteś prawdziwą inspiracją. Gotowanie grzybów we śnie oznacza, że masz potrzeby seksualne, których jeszcze nie miałaś okazji zrealizować. Przestrogą jest gotowanie we śnie makaronu, które sugeruje, aby nie mieszać się we wszystkie konflikty, które rozgrywają się dookoła. Możesz w konsekwencji mocno ucierpieć. Z kolei sen o gotowaniu ryb zapowiada kłopoty. Często powracającym motywem jest sen o gotowaniu obiadu – według sennika -  możesz wówczas oczekiwać zaproszenia do restauracji lub na rodzinne wydarzenie.

Zobacz także: Śniło ci się, że jesz obiad? Sprawdź, co to może oznaczać! 

Sennik: sen o gotowaniu zupy

Oddzielną symbolikę skrywają sny o gotowaniu zupy. Ich ogólnym przesłaniem jest zapowiedź beztroskiego czasu i sukcesów. Zupa, którą przesolisz, zwiastuje problemy, a włos w zupie – niespodziankę. Co ciekawe, niespodzianka może być zarówno negatywna, jak i pozytywna.

Tak jak w przypadku pozostałych snów o gotowaniu wpływ na ich znaczenie ma rodzaj potrawy. Jeśli w twoim śnie pojawi się zupa fasolowa, możesz spodziewać się ważnej wiadomości. Zupa ogórkowa zwiastuje rozczarowania, a zupa rybna – chorobę. Zupa cebulowa zapowiada kłótnię z przyjacielem. Zupa gulaszowa lub szczawiowa ostrzega przed osobą, która rozsiewa o tobie przykre plotki. Dobrym snem jest ten o zupie owocowej, który oznacza przypływ gotówki. Pozytywną wiadomością jest też sen o zupie pomidorowej, który zwiastuje szczęście w życiu osobistym. Sen o zupie pieczarkowej zapowiada pochwały, a jarzynowa we śnie - uporanie się z problemami.

Sennik: sen o gotowaniu - inni ludzie

Gotowanie może być czynnością indywidualną, może też się wiązać z rozwijaniem relacji interpersonalnych. Jeśli we śnie patrzysz, jak ktoś gotuje, to w najbliższym czasie spotkasz się z tą osobą w przyjemnych okolicznościach, a jeśli gotuje ona specjalnie dla ciebie – czekaj na spełnienie marzeń. Wspólne gotowanie we śnie ma podtekst erotyczny – coś wiąże cię z tą osobą albo chcesz, by coś was łączyło. Może się też zdarzyć, że we śnie będziesz gotować dla licznego grona, to znak, że drzemie w tobie ogromny potencjał.

Sprawdź też:  Co oznaczają sny o truskawkach!