Zamknij

Miałaś sen o egzaminie? Koniecznie sprawdź, co oznacza!

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:24

Egzamin na prawo jazdy to wyjątkowo stresująca okoliczność, podobnie jak zdawanie egzaminu w szkole. Sprawdź, co według sennika oznaczają sny o takich sytuacjach!

Studentka pisząca egzamin
fot. Shutterstock

Konieczność zdawania egzaminu to coś, z czym spotykamy się przez sporą część życia, przede wszystkim w szkole i na studiach, ale także później. Sen o niezdanym egzaminie może prześladować cię latami. Okazuje się jednak, że ten koszmar może mieć dla ciebie ważne znaczenie. Jakie? Koniecznie sprawdź w senniku!

Sennik: egzamin – podstawowe znaczenie

W interpretacji snu o egzaminie ważne jest, czy dotyczy on teraźniejszości śniącego, czy przeszłości. Koszmar, w którym jesteś dzieckiem i mierzysz się z egzaminami szkolnymi, oznacza, że masz problem z przepracowaniem wydarzeń ze swojego dzieciństwa i obawiasz się ich. Możliwe też, że masz wobec siebie zbyt wysokie wymagania, którym nie jesteś w stanie sprostać. Jeśli śnisz o egzaminie, do którego przystępujesz obecnie, sennik wskazuje, że czeka cię dokonanie ważnego wyboru.

Sennik: strach przed egzaminem

Sen o strachu przed egzaminem to oznaka tego, że obawiasz się porażek, co paraliżuje twoje działania i trzeźwość osądów. Nieprzygotowanie do egzaminu w senniku sygnalizuje strach przed krytyką. Spóźnienie się na egzamin świadczy o tym, że boisz się źle wypaść w cudzych oczach.

Nietypowym wariantem snu o egzaminie jest sytuacja, w której to ty kogoś egzaminujesz. Według sennika oznacza ona, że czeka cię przedsięwzięcie wymagające wysiłku lub że ktoś będzie oczekiwał od ciebie przysługi.

Zobacz także: Nauczyciel od polskiego czy od matmy? Sprawdź, co znaczy sen o nauczycielu

Sennik: czas egzaminu

Sen o egzaminie, który nie dotyczy przeszłości, tylko teraźniejszości, to odzwierciedlenie twojego stanu psychicznego. Według sennika to znak, że jesteś wobec siebie zbyt krytyczna. Chcesz osiągnąć w życiu coś naprawdę znaczącego, ale koncentracja na celu powoduje wypalenie i sprawia, że masz poczucie toczenia nieustannej walki.

Sennik: egzamin w szkole

Ważny do odczytania znaczenia snu o egzaminie jest jego rodzaj. Zdanie egzaminu w szkole oznacza, że możesz się spodziewać sukcesów zawodowych. Egzamin zdany na piątkę zwiastuje szczególnie dobre wiadomości - uda ci się zrealizować ambitne cele, które przed sobą stawiasz. Co ciekawe sen o niezdanym egzaminie także oznacza sukces, tyle że niespodziewany. Powiedzie ci się w okolicznościach, które uznałaś już za stracone. Jeśli w czasie zdawania egzaminu natrafiasz na przeszkody, to możesz spodziewać się problemów w pracy.

Dobrą wróżbą jest egzamin ustny – zapowiada przypływ energii – natomiast egzamin pisemny symbolizuje, że zbyt mocno przejmujesz się sprawami, na które nie masz wpływu. Ściąganie na egzaminie to także informacja o tobie: jesteś skłonna dążyć po trupach do celu. Sen o niezwykle ważnym egzaminie oznacza, że możesz liczyć na docenienie twoich wysiłków. Rezygnacja z przystąpienia do egzaminu to według sennika ostrzeżenie o przeroście ambicji. Sennik skomplikowany egzamin z matematyki interpretuje jako zbliżające się kłopoty finansowe. Do najważniejszych egzaminów w życiu zalicza się matura. Sen o maturze symbolizuje nadchodzące zmiany oraz zbliżający się sukces.

Sennik: kto śni o egzaminie?

Zdarza się, że o nadchodzącym egzaminie śnią uczniowie i studenci. W takiej sytuacji sen pokazuje, jak dużą wagę przykładają oni do tego wydarzenia. Sny powinni jednak interpretować na opak: im trudniejszy egzamin we śnie, tym lepszą ocenę zdobędą w rzeczywistości, a im lepsza okaże się wyśniona ocena, tym większe będzie ryzyko porażki. To znak, że warto przyłożyć się do nauki, póki jeszcze jest na to czas.

Sennik: egzamin na prawo jazdy

Sny o egzaminie na prawo jazdy nie są tak częste jak te o egzaminach szkolnych, ale też wiążą się z ogromnymi emocjami. Sen o przygotowaniach do egzaminu to dobra wróżba – wkrótce otrzymasz intratną propozycję. Przystąpienie do egzaminu to według sennika zapowiedź ciężkiej próby, z którą jednak sobie poradzisz, jeśli tylko uwierzysz we własne siły. Sen o zdanym prawie jazdy to znak, że uda ci się zrealizować to, do czego dążysz. Sen o oblaniu egzaminu jest w tym przypadku niezwykle ponury i zapowiada problemy psychiczne lub nałogi.

Zobacz także: Co może oznaczać sen o samochodzie?