Zamknij

Miałaś sen o czapce? To oznaka nadchodzących kłopotów!

31.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 12:36
Dziewczynki w kolorowych czapkach
fot. Shutterstock

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie jest znaczenie snu o czapce? Nieważne, czy przyśniła ci się czapka z daszkiem, czy też czapka zimowa – taki sen mówi wiele o twojej przyszłości. Sprawdź, co dokładnie!

Sen o czapce pojawiającej się we śnie może nawiązywać do wielu rzeczy – oznacza ochronę przed tym, co może na ciebie czyhać - ale też skrywanie czegoś przed światem. Nie wiesz, jak zinterpretować taki sen? Koniecznie sięgnij po  sennik!

Sennik: czapka i jej symbolika

Według sennika czapka na głowie jest symbolem tego, że zbyt rzadko wykorzystujesz swoje talenty. Sen o wkładaniu czapki jest ostrzeżeniem, że ktoś będzie próbował wpłynąć na twoje decyzje. Zdejmowanie czapki we śnie informuje, że ktoś stara się poznać twoją tajemnicę.

Jeśli we śnie ktoś przymierza twoją czapkę, to w rzeczywistości ta osoba cię okłamuje albo coś przed tobą ukrywa. Zmiana tego nakrycia głowy oznacza według sennika, że wkrótce będziesz musiała przewartościować swoje podejście do pewnych spraw. Sen o czapce, którą ktoś próbuje zerwać ci z głowy, ostrzega przed osobą, która będzie się starała przywłaszczyć sobie twoje pomysły. Zgubienie czapki we śnie to także przestroga – musisz uważać na to, co mówisz - łatwo możesz zrazić do siebie naprawdę bliską osobę.

Zobacz także:  Co oznacza sen o lataniu?

Sennik: czapka podarowana w prezencie

Nowa czapka pojawiająca się we śnie jest zapowiedzią pozytywnych zmian, sen o starej czapce ostrzega natomiast przed stagnacją. Oznacza, że najwyższy czas na to, byś podjęła decyzję i zaczęła ją realizować. Brudna czapka wieszczy przypływ gotówki, a niemodna – że powinnaś zrewidować swoje poglądy w pewnych kwestiach - nawet jeśli przychodzi ci to z trudem.

Jeżeli nową czapkę dostałaś od kogoś w prezencie, to sen jest zapowiedzią miłego spotkania, a jeśli to ty podarowałaś komuś czapkę, możesz się spodziewać pochwały.

Sennik: czapka w różnych kolorach

Jak w wielu innych snach, także we śnie o czapce ważny jest kolor wyśnionego przedmiotu. Według sennika wyjątkowo pozytywną symbolikę ma niebieskie nakrycie głowy. Oznacza, że otaczają cię przyjaźnie nastawione osoby. Biała czapka podpowiada, że udaje ci się zachować wewnętrzną równowagę, a zielona odwołuje się do sfery duchowej. Problemem są sny o czerwonych i czarnych czapkach: czerwona jest ostrzeżeniem przed osobą, która wbije ci nóż w plecy, a czarna, że zbliża się pogorszenie nastroju, a pesymistyczne myśli zatrują twoją duszę.

Sennik: rodzaje czapek

Czapka zimowa pojawiająca się we śnie zapowiada, że spędzisz romantyczne chwile z ukochaną osobą, a jeśli jesteś singielką, że wkrótce poznasz kogoś, w kim się zakochasz. Sen o czapce policyjnej to symbol, że wyznaczyłaś sobie prawidłowe cele, a wojskowa według sennika oznacza, że będziesz w stanie wywrzeć silny wpływ na inne osoby. Czapka marynarska jest przepowiednią dalekiej podróży. Znaczenie snu o czapce z daszkiem powinno ci się spodobać - szykują się naprawdę beztroskie chwile. Już wkrótce spędzisz miły czas z przyjaciółmi. Czapka górnika sygnalizuje stratę finansową lub zgubienie ważnego przedmiotu. Jeśli we śnie nosisz czapkę nocną, tak zwaną szlafmycę, to znak, że nie jesteś szanowana w najbliższym otoczeniu.

Czapka czarownicy informuje o tym, że masz szeroką wiedzę; podobne znaczenie ma akademicki biret, choć sen o nim podkreśla dodatkowo, że warto by było częściej wykorzystywać swój potencjał.

Sennik: inne nakrycia głowy

Oczywiście czapka nie jest jedynym elementem ubioru, który można nosić na głowie. Sen o kapeluszu zapowiada zmiany na lepsze lub premię finansową, może też zwiastować nawiązanie nowej przyjaźni. Cylinder pojawiający się we śnie symbolizuje zaproszenie – spędzisz miłe chwile w miejscu, którego nie spodziewałaś się odwiedzić w najbliższym czasie. Turban wskazuje na odwiedziny, natomiast sen o czepku na harmonię w rodzinie. We śnie możesz zobaczyć także beret, to również zapowiedź spotkania, ale takiego, które da ci wymierne korzyści, na przykład finansowe.

Sen o nietypowym nakryciu głowy: ekstrawaganckim, kreatywnym lub mającym mnóstwo ozdób, jest dobrą wróżbą. Symbolizuje sukces i pomyślność.

Zobacz też: Co może oznaczać sen o przytulaniu?