Zamknij

Matka Boska nawiedziła cię we śnie? Pomożemy ci zrozumieć, co to oznacza

18.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 13:14

Dla tradycyjnych systemów religijnych nadeszły trudne czasy. Większość ludzi wierzy w transcendencję, Boga i duszę, natomiast niekoniecznie czuje potrzebę wyznawania tej wiary w zhierarchizowanym kościele, co rusz wstrząsanym kolejnymi aferami. Jak zatem rozumieć sen o Maryi? Jako matczyne napomnienie, ostrzeżenie czy też przypomnienie: „Jestem, czuwam nad tobą, możesz się do mnie zwracać w swoich sprawach”? Dowiedz się więcej.

Figurka Matki Boskiej
fot. Shutterstock

Jeśli zaglądasz tutaj prosto po tym, jak przyśnił ci się sen o Matce Boskiej, to mamy dla ciebie dobre wieści: właściwie nie ma negatywnych interpretacji snu o Maryi. Bez względu na to, czy śniła ci się - Matka Boska z Dzieciątkiem, czy Jej obraz, obrazek lub figura, czy występuje na niebie, czy rozpoznajesz w niej Matkę Boską Częstochowską, Fatimską czy z jakiegokolwiek innego przedstawienia – przesłanie jest zawsze dobre. Sprawdź w senniku.

Sennik: Matka Boska jako uosobienie natury

Maryja – poza dosłownym odbiorem - symbolizuje też matkę albo przyrodę; inspirację duchową, która ożywia materię. Sennik Matkę Boską we śnie interpretuje często jako dowód twojego bogatego życia emocjonalnego oraz łagodności usposobienia. Symbol ten wskazuje na twoją dojrzałość i uduchowienie.

Sennik: Matka Boska we śnie zamiast na jawie

Sny to stosunkowo bezpieczny kanał komunikacji ze światem duchowym. To, jak odbierzesz swój sen o Matce Boskiej – czy uznasz go za ważne przesłanie, czy tylko majak – zależy od ciebie. Możesz przyjąć jego przekaz albo go zlekceważyć, nie jest bowiem tak „namacalny” jak objawienie na jawie czy inne wyraźne, świadome doświadczenie duchowe.

Zobacz także: Co oznacza sen o Jezusie

Sennik: Matka Boska pod różnymi postaciami

Matka Boska we śnie pojawia się pod różnymi postaciami. To, co je łączy, to poczucie obcowania z kimś nadnaturalnym, wyczuwanie wysoko wibrującej energii tej postaci. Może przyjść do twego snu jako opiekunka, powierniczka albo pocieszycielka. Symbolizuje osiągnięcie ważnego etapu duchowego rozwoju, koniec jednej drogi i początek innej. Zagubionym niesie wsparcie, cierpiącym dodaje otuchy, wątpiących skłania do refleksji.

Sen o Matce Boskiej Częstochowskiej to zwiastun ulgi po długim czasie niepowodzeń i zmartwień. Może także wskazywać twoją tęsknotę za niezawodną matczyną miłością albo wyrażać tęsknotę za zmarłym rodzicem. Sen o Matce Boskiej Fatimskiej ma cię zachęcić do żarliwej modlitwy różańcowej oraz niesienia pokoju. Sen o Matce Boskiej karmiącej Dzieciątko ma zwrócić twoją uwagę w kierunku dzieci, czułości wobec nich, opiekuńczości, poświęcenia im czasu.

Sen o Matce Boskiej Nieustającej Pomocy ma pomóc ci w tarapatach, ulżyć w cierpieniu, przeprowadzić bezpiecznie przez życiowy zakręt. Jest formą przypomnienia, że oto jest ktoś, do kogo możesz się zwrócić w modlitwie o pomoc. Warto zaznaczyć, że choć modły do Maryi to najczęściej różaniec, niekoniecznie chodzi tutaj o konkretną modlitwę. Zwrócenie się do Niej może być prostym, bezpośrednim zdaniem, liczy się twoja wiara i szczerość intencji.

Atrybuty Matki Boskiej we śnie

Sen o Matce Boskiej płaczącej lub odmawiającej różaniec możesz odebrać jako przesłanie, że źle się dzieje na świecie i skierowaną do ciebie prośbę o działanie na rzecz dobra. Sen o Piecie (Maryi trzymającej w objęciach zmarłego Syna) lub o Matce Boskiej stojącej pod krzyżem, powinien zwrócić twoją uwagę na relacje albo z dziećmi (jeśli je masz), albo z twoimi rodzicami. Zastanów się, czy dbasz o pozostawanie z nimi w dobrych stosunkach, czy nie przysparzasz im zmartwień. Zatroszcz się o nich.

Sen o Matce Bożej w otoczeniu kwiatów bądź trzymającej kwiaty zwiastuje nadzieję, poprawę twojej sytuacji i lepsze jutro. Sen o Matce Bożej, która się uśmiecha – podobnie jak sen z kwiatami - także oznacza opiekę, radość, dobre życie.

Sennik: Matka Boska to ważna wskazówka, a może duchowa pomoc z samej góry

Odnośnie symbolu Matki Boskiej senniki są zgodne co do tego, że to ważny trop interpretacyjny. Warto odnieść taki sen do własnego życia i pokusić się o refleksję, co dokładnie miał on nam przekazać: pociechę, wskazówkę, podniesienie na duchu czy też swoistą „pochwałę” naszego postępowania, być może dobroczynności lub też pogłębionego życia duchowego.

Sprawdź także: Co oznacza sen o wodzie