Zamknij

Ktoś wołał cię we śnie po imieniu? A może wypowiadał znacząco inne imię? Sprawdź, co to znaczy!

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:17
Słowo "name" ułożone z drewnianych klocków
fot. Shutterstock

Fabuła snu rządzi się własną, niezgłębioną jeszcze naukowo logiką. We śnie nie obowiązują te same zasady przestrzeni, czasu czy przebiegu zdarzeń, co na jawie. Symbole pojawiają się znienacka. A co, jeśli wypowiedzianym we śnie słowem, które zapamiętałeś, jest czyjeś imię? Nasz sennik to objaśnia!

 

Według sennika imię bądź nazwisko pojawiające się we śnie symbolizuje naszą osobowość, co w niektórych przypadkach może wskazywać na próżność lub – w innym ujęciu - na lęk przed utratą swojej tożsamości. Staraj się być „spójny”; jeśli trzeba, to asertywny. Niech twoje zdanie, uczucie czy opinia będą naprawdę twoje, niepodyktowane tym, co się opłaca, czy co się może spodobać komuś bliskiemu czy szefowi w pracy. Jak udowadniają mistrzowie medycyny energetycznej, wszelka wewnętrzna niespójność – skrywanie czy wypieranie własnych potrzeb, problemów, prawdziwych uczuć – to właśnie ten czynnik, który wywołuje choroby cywilizacyjne.

Sennik: imię we śnie – pisane, czytane lub słyszane

Pisanie we śnie własnego imienia lub nazwiska to przestroga przed nieprzemyślanym działaniem, którego skutkiem będą zobowiązania (podpisanie umowy, złożona obietnica, proces sądowy itd.). Sprawdź dokładnie, co podpisujesz na jawie; przeczytaj uprzednio cały dokument – nawet część pisaną drobnym drukiem – i upewnij się, że wszystko dobrze zrozumiałeś.

Jeśli imię we śnie słyszane jest jako głośne wezwanie, potraktuj to jako znak ostrzegawczy. Może ktoś – lub twoja podświadomość – usiłuje cię przed czymś przestrzec? Może to też oznaczać dobrą wiadomość – ktoś cię woła, aby ci ją przekazać. Postaraj się o więcej uważności w swoim życiu, niewykluczone, że ktoś woła, bo potrzebuje twojej pomocy… lub po prostu przyjaźni, życzliwości czy zainteresowania.

Przeczytanie napisanego gdzieś swojego imienia we śnie może symbolizować honor lub pochwałę. Nadanie komuś imienia zwiastuje poznanie kogoś interesującego. 

Zobacz także: Co według sennika znaczy sen o imieniu i nazwisku?

Sennik: zapominanie swojego imienia

Zapomnienie swego imienia we śnie oznacza, że podświadomie uciekasz przed rzeczywistością i stronisz od ludzi, a tymczasem potrzebujesz przyjaciela. Dla odmiany zapomnienie we śnie czyjegoś imienia odczytuje się jako fakt, iż nie akceptujesz tego kogoś. Nie walcz z tym: masz do tego prawo, przecież nie sposób zgadzać się ze wszystkimi.

Zmienić we śnie imię – to wyrażenie samotności - być może wynikającej ze zbędnych zahamowań albo z nieśmiałości. Natomiast zmienić imię komuś wskazuje na brak zaufania do tej osoby.

Sennik: imię jako zachęta do rozgryzania szyfru

Sen z imieniem możesz też potraktować jako wezwanie do bliższego przyjrzenia się swoim snom. Warto je rozszyfrowywać. Wielu ludzi czuje instynktownie, że przynajmniej część ich snów zawiera informacje pochodzące z głębi jaźni, i dlatego szukają sposobów na rozkodowanie tych komunikatów. Inni wolą ich nie ruszać. Dlaczego? Bo czasem wnioski z analizy marzeń sennych są dla nas niewygodne, zmuszają do działania, do przemyślenia swojej sytuacji życiowej. Mogą także wywołać z pamięci dawno wyparte, nieprzyjemne lub bolesne wspomnienia. To jednak nie powinno cię zniechęcać ani zatrzymywać. Rozum często stawia „opór” przed nowym, przed rozwijaniem się. Woli rozwiązania wygodne i sprawdzone. Trudno wszakże znaleźć człowieka, który by się nie zatrzymał i nie postanowił rozwijać siebie, swej świadomości i duchowości i który byłby z tego powodu niezadowolony lub wolałby się w tym swoim rozwoju „cofnąć”.

Sennik: sen o imieniu – okoliczności do zapamiętania

Nim zaczniesz dalej wertować senniki internetowe i wpisywać w wyszukiwarkę „sennik imię”, postaraj się sobie przypomnieć, jak właściwie dane imię zostało w twoim śnie użyte oraz jakie temu towarzyszyły odczucia – czy lęk, czy radość - jak ze spotkania starego przyjaciela, którego zobaczyłeś nagle w zupełnie zaskakujących okolicznościach. Zaufanie do własnych przeczuć to w zasadzie podstawa dobrego porozumiewania się z samym sobą i życie w zgodzie ze sobą.

Zobacz także: Płakałeś we śnie? To nie zawsze musi oznaczać coś złego!