Zamknij

Erotyczny sen o motocyklu? Sprawdź, co mówi sennik o jeździe motorem

Adrianna Kostecka
23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:21

Według sennika motor i motocykl niosą pozytywne znaczenie takie, jak zapowiedź pięknej wycieczki czy seksualnego spełnienia. Inaczej jednak mówi sennik, jeśli motor okaże się zepsuty lub jedzie zbyt wolno. Sprawdź, co oznacza twój sen o motorze.

Osoba na motocyklu jadąca w stronę zachodzącego słońca
fot. Shutterstock

Jedno z psychologicznych wyjaśnień snów o motorach głosi, że powstają one w wyniku stresowej reakcji mózgu na przebywanie w ciągłym zagrożeniu podczas jazdy tym pojazdem. Na poziomie logicznego myślenia rozumiesz, że przy zachowaniu środków ostrożności jazda motocyklem jest bezpieczna. Jednak układ limbiczny odziedziczony jeszcze po gadach może tego nie rozróżniać i może to odczuwać jako stan zagrożenia życia. Dlatego przejażdżki motocyklowe mogą stanowić pokaźny procent wszystkich snów, niejako będąc sposobem na odreagowanie przez mózg nagromadzonych emocji.

Jednak to nie jedyne wyjaśnienie znaczenia snu, w którym występuje motocykl. Senniki sytuują sny o motorach w obrębie tych mówiących o sile duchowej, zdolnościach przywódczych, a nawet energii i gotowości seksualnej. Sen o motocyklu może mieć różne znaczenia także ze względu na samą osobę śniącego.

Ze względu na uzus językowy senniki traktują zwykle słowa „motor” i „motocykl” zamiennie. Ewentualne rozróżnienie zależy zatem od osoby interpretującej sen.

Sennik: motor

Według sennika motor ujrzany we śnie zapowiada piękną, niezapomnianą wycieczkę. Jednocześnie oznacza to, że pokłady energii śniącego są duże oraz że dojrzał on do działania. Widzieć kogoś jadącego motorem lub motocyklem według sennika zapowiada stagnację i konieczność rozwoju duchowego, aby się z niej wydobyć.

Zobacz takżeCzy sen o wisielcu zawsze musi oznaczać coś złego? Przekonaj się!

Sennik: motocykl

Sennik tłumaczy sen o motocyklu jako znak siły i energii oraz dążenie do celu z wielką dyscypliną. Wymaga to jednak ogromnego samozaparcia i uwagi, aby bez potrzeby nie narażać się na niebezpieczeństwa. Jest to także ostrzeżenie przed marnowaniem energii psychicznej, a także symbol mocy seksualnej.

Sennik: motocykl czerwony

Sen o czerwonym motocyklu jest zaliczany do snów o podtekście erotycznym. Wróży on doznania seksualne, flirt lub romans. Ostrzega jednocześnie przed zaspokajaniem własnych potrzeb kosztem innych bądź z ewidentną szkodą dla nich.

Sennik: jazda motorem

Jazdę motocyklem sennik określa jako zwiastun pięknej wycieczki, która pozostawi po sobie skutki. Niestety, księga nie precyzuje, czy efekt ten będzie pozytywny czy negatywny. Według sennika jazda motorem symbolizuje także chęć powodzenia i ciągłego znajdowania się w centrum zainteresowania.

Jeśli we śnie jechałeś na motorze z kimś, otrzymasz szansę na poznanie swojej bratniej duszy. Sen, podczas którego jedziesz z piękną dziewczyną, jest zwiastunem gorącego romansu. Jako symbol gotowości seksualnej dotyczy on obu płci.

Sennik: jazda motocyklem z dużą lub małą prędkością

Sen, w którym jedziesz z dużą prędkością, oznacza, że jesteś gotowy do działania i stania się liderem. Jeśli zaś twoja jazda we śnie była raczej powolna, to wskazówka, że odwlekasz zabranie się za jakąś sprawę, a im szybciej się tym z uporasz, tym lepiej dla ciebie.

Sennik: motor zepsuty

Według sennika motocykl zepsuty oznacza chwilowy spadek formy, zastój w działaniach lub też spory z przyjaciółmi. Podobnie dostrzeżenie we śnie wybuchającego lub płonącego motocykla oznacza słabą kondycję psychiczną lub fizyczną, a być może nawet załamanie nerwowe.

Jeśli we śnie motocykl nie chce odpalić, jest to sygnał problemów seksualnych i intymnych. Również pchanie motoru we śnie to ostrzeżenie, że w twoim życiu jest coś bardzo ciężkiego do udźwignięcia.

Sprawdź również znaczenie snów o ogniu.

Sennik: wypadek na motocyklu

Mieć lub widzieć wypadek, w którym bierze udział motor, to przestroga przed ryzykiem, które się nie opłaci. Warto raz jeszcze rozważyć swój udział w niektórych przedsięwzięciach.

Nie zawsze każdy sen ma znaczenie, nie każdy wart jest interpretowania i doszukiwania się ukrytych znaczeń. Również nie każde marzenie senne powinieneś traktować jako wróżebne. Choć decydują o tym głównie intuicja i zaufanie do własnych umiejętności zapamiętywania i odczytywania snów. Treningiem do tego może być, oprócz prowadzenia własnego dziennika snów, także zapoznawanie się ze znaczeniem innych symboli sennych.

Przeczytaj takżeznaczeniu snu o niedźwiedziu.