Zamknij

Doświadczyłeś duszenia we śnie? Sprawdź, czy masz się czego obawiać!

08.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:58
Duszący się mężczyzna
fot. Shutterstock

Według sennika duszenie pojawiające się w snach przypomina nam o ograniczeniach, które nie pozwalają nam czuć spełnienia lub zatrzymują nas w działaniu. Niezwykle istotne jest, w jakim kontekście duszenie pojawiło się w twoim śnie. Inaczej sennik interpretuje duszenie kogoś, a inaczej, kiedy to ty jesteś duszony. Przeanalizuj swój sen i sprawdź jego znaczenie w naszym senniku.

Sen o duszeniu się w senniku oznacza złą wiadomość. Nadchodzą trudności, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Jednak dawne, nieprzepracowane lęki ciągle zaprzątają twoją głowę i możesz mieć kłopoty, żeby poradzić sobie z nadciągającym kryzysem. Taki sen może również sygnalizować, że w ostatnim czasie wydarzyło się tak wiele, że masz problem z uporządkowaniem myśli. Blokuje cię to przed dalszym działaniem i podejmowaniem decyzji.

Według sennika mistycznego duszenie się we śnie oznacza, że czujesz się zniewolony i brak ci swobody. Odnosi się to zarówno do życia uczuciowego, jak i zawodowego. W związku z tym możesz odczuwać, że twój partner nadmiernie cię kontroluje lub że za bardzo poświęcasz siebie w tej relacji. Spróbuj porozmawiać szczerze z partnerem i poszukać przestrzeni, w której będziesz się spełniać i wnosić do związku coś nowego. Jeśli chodzi o pracę, sen o duszeniu może świadczyć o przeciążeniu obowiązkami, ale także braku zaufania, który odczuwasz ze strony przełożonego. Spróbuj go przekonać, że udźwigniesz więcej odpowiedzialności.

Sennik: duszenie kogoś

Według sennika duszenie kogoś we śnie symbolizuje potężne uczucie zazdrości. Prawdopodobnie w twoim otoczeniu jest osoba, której zazdrościsz dóbr materialnych bądź życia uczuciowego. Również atrakcyjność drugiej osoby może być podstawą twojej zazdrości. Jeśli to nie są przejściowe uczucia, mogą na stałe zaszkodzić waszej relacji. Sen o duszeniu kogoś wskazuje na bezpodstawną zazdrość, a zatem jeśli ją odczuwasz, powinieneś raczej przyjrzeć się swoim działaniom i sytuacji, w której obecnie się znajdujesz. Może się okazać, że nie jest tak źle, jak ci się wydaje.

Kolejna interpretacja snu o duszeniu odnosi się do walki z wrogiem, którą ostatecznie wygrasz. Jeśli toczysz z kimś spór, wyjdziesz z niego zwycięsko. Także kłótnie, w które zostaniesz zaangażowany, zakończą się na twoją korzyść.

Sennik: być duszonym przez kogoś

Sen, w którym ktoś cię dusi, sennik traktuje jako ostrzeżenie przed osobami, które chcą ci zaszkodzić. Jeżeli jesteś w związku, ktoś może próbować uwieść twojego partnera lub wtrącać się w wasze sprawy. Z kolei w pracy uważaj na zazdrosnych współpracowników. Nie wszystkim podobają się twoje sukcesy, być może ktoś chciałby zająć twoje miejsce w firmie.

Sen o byciu duszonym przez kogoś oznacza także, że ktoś czuje wobec ciebie ogromną zazdrość. Jeśli w ostatnim czasie udało ci się osiągnąć sukces, wokół ciebie pojawią się osoby, które będą chciały zdyskredytować cię w oczach twoich bliskich albo przełożonych. Ktoś może zapragnąć przypisać sobie twoje osiągnięcia. Uważaj na nowo poznane osoby, które będą chciały zaprzyjaźnić się z tobą dla korzyści materialnych. Przyjrzyj się uważnie ich intencjom i jeśli zauważysz, że kieruje nimi zazdrość i chciwość, zakończ te relacje.

Zobacz także:  Śniła Ci się ucieczka sprzed ołtarza? Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!

Sennik: ucisk w gardle

Jeśli śni ci się ucisk w gardle, który blokuje twój oddech, nadchodzi czas, żeby zmienić coś w swoim życiu. Być może czujesz, że osiągnąłeś już wszystko na obecnym stanowisku w pracy. Czas więc rozejrzeć się za nową posadą lub nabyć nowe umiejętności. Taki sen to również sygnał, że czujesz się źle w obecnym związku. Zanim jednak podejmiesz decyzję o rozstaniu, sprawdź, czy jest jeszcze coś, co możesz zrobić, aby poprawić sytuację.

Według sennika duszenie się, kiedy czujesz ucisk w gardle, ostrzega też przed lekkomyślnym angażowaniem się w niepewne interesy i przestrzega przed ludźmi niegodnymi zaufania. Powinieneś ostrożnie podchodzić zarówno do nowych inwestycji, jak i nowych znajomości. Ktoś może wykorzystać twoją ufność, by ci zaszkodzić.

Zobacz także: Kłótnia we śnie? To może być całkiem dobry znak!