Zamknij

Czy śni ci się pranie? Sprawdź, co to oznacza

09.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:33

Jak podaje sennik, pranie widziane we śnie to symbol związany z rodziną. Jeżeli śnisz o dużej stercie prania, oznacza to, że już wkrótce zostaniesz zmuszony do rozwiązania pewnych narosłych w rodzinie konfliktów.

 

Pralka w jasnym pomieszczeniu
fot. ---

Pojawiające się we śnie pranie sennik najczęściej tłumaczy jako wróżbę nadchodzących nieporozumień, które przyczynią się do pogorszenia relacji między krewnymi. Ale jest też inna interpretacja snu o praniu, związana z sumieniem śniącego.

Chcesz poznać znaczenie innych snów? Zajrzyj tutaj.

Sen o robieniu prania – znaczenie

 • Śniło ci się, że robisz pranie? Sennik interpretuje taką wizję miedzy innymi jako symbol poczucia winy i wyrzuty sumienia. Osoby, którym śni się pranie, podświadomie wyrażają potrzebę zrzucenia z siebie ciężaru lub oczyszczenia popsutej atmosfery. Zastanów się, komu zawiniłeś i co możesz zrobić, by naprawić swój błąd.
 • W innej interpretacji robić pranie sennik interpretuje jako zapowiedź zbliżającej się kłótni, w dodatku bardzo poważnej. Warto mieć to na uwadze i przygotować się odpowiednio, bo taki sen wieszczy nieporozumienia, które mogą doprowadzić do nieodwołalnego zerwania rodzinnych więzi.

Zobacz także: Śniły ci się ubrania? Sprawdź, co cię czeka!

Sen o praniu cudzych ubrań – znaczenie

 • Śniło ci się, że pierzesz cudze ubrania? Możesz się spodziewać, że twoje utrzymywane w tajemnicy plany wkrótce ujrzą światło dzienne. Zachowaj jednak spokój, bo nie przeszkodzi ci to w ich realizacji.
 • Sen o proszku do prania to z kolei sygnał, że możesz się spodziewać przykrości ze strony rodziny. Śni ci się, że kupujesz proszek bądź inny detergent do prania? Sennik ostrzega: ta wizja to symbol krzywdzącego cię braku akceptacji ze strony najbliższych. Warto się zastanowić, czy chcesz dalej w pokorze znosić słowa krytyki.
 • Sen o praniu w pralce to przestroga – do nowych zadań należy podejść z odpowiednią uwagą.

Nieprzyjemne sny o praniu – znaczenie

 • Sen, w którym pojawia się brudne pranie, sennik interpretuje jako zwiastun zbliżającego się konfliktu. W innej interpretacji brudne pranie ostrzega cię przed oszustwem. Może ono dotyczyć sfery finansowej lub uczuciowej, zatem warto mieć oczy szeroko otwarte i wyczulić się na ewentualny podstęp. 
 • Miałeś sen o pozostawionym w pralce, nieświeżym już praniu? Sennik ostrzega: to może być zwiastun choroby, która grozi albo tobie, albo osobom z najbliższego otoczenia. Jeżeli mokre ubrania leżą na ziemi, taki sen może dodatkowo stanowić ostrzeżenie przed lekkomyślnością.
 • Miałeś sen o praniu ręcznym? Znaczenie snu o praniu w ręku nie jest pomyślne; to zapowiedź szkód, które poniesiesz w najbliższym czasie w wyniku niekorzystnego obrotu pewnych ważnych spraw.

Zobacz także: Co znaczy widok wody we śnie? Poznaj najczęstsze interpretacje

Sen o suszeniu prania – znaczenie

 • Jeżeli w twoim śnie pojawia się motyw wieszania prania, sennik poświadcza, że jest to ostrzeżenie. Najprawdopodobniej ktoś rozsiewa na twój temat krzywdzące plotki. Warto zastanowić się, o kogo może chodzić, i zareagować odpowiednio.
 • Pranie na sznurku sennik interpretuje jako wyraz wewnętrznego niepokoju śniącego. Taki sen o praniu sennik uznaje za ogólny komunikat o obawie przed przyszłością. Warto się zatem zastanowić, czy ostatnio wydarzyło się coś, co podświadomie może nie dawać ci spokoju.
 • Czy przyśniło ci się, że w trakcie suszenia upuściłeś pranie? Sennik traktuje taką wizję jako ostrzeżenie przed podejmowaniem lekkomyślnych decyzji. Każda z nich może być bowiem źródłem kłopotów, z których niełatwo przyjdzie ci się wyplątać.
 • Jeżeli we śnie ściągasz pranie, sennik podpowiada, że dla odmiany porozumiesz się z kimś z rodziny, z kim nie żyłeś dotąd w zgodzie.

Nietypowe sny o praniu. Co znaczą?

 • Śniło ci się, że wieszasz suche pranie? Sennik ostrzega: ktoś z bliskiego otoczenia chce cię wykorzystać do swoich celów. Nie daj się namówić na żadne wątpliwe interesy.
 • Jeśli śnisz, że robisz pranie w środku nocy, wróży ci to kłótnię i rozłam w rodzinie.
 • Jeżeli przyśniła ci się szafa pełna mokrego prania, sennik podpowiada, że zapowiada to dobrobyt.
 • Miałeś sen o praniu ubrań, których nigdy wcześniej nie widziałeś na oczy? Sennik nie pozostawia wątpliwości – tkwi w tobie nieuświadomiony potencjał.

Zobacz także: Śniło ci się gotowanie? Poznaj znaczenie snu