Zamknij

Czy skorpion to samo zło? Poznaj symbolikę snu o skorpionie!

14.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:43
Skorpion na czerwonym piasku
fot. Shutterstock

Demoniczny, kojarzący się z nagłym, śmiertelnie niebezpiecznym atakiem skorpion ma w symbolice, kulturze czy sztuce niemal zawsze znaczenie negatywne. Nie inaczej jest z sennikiem. Skorpion we śnie to zdrada, atak z zaskoczenia, niepomyślny zwrot akcji. Przeczytaj, na co uważać, jeśli miałeś sen o skorpionie.

„Zdradziecki jak skorpion”, „okrutny jak skorpion”. Ten nieszczęsny pajęczak doprawdy nie doczekał się zbyt wielu pozytywnych skojarzeń. W Biblii wymienia się̨ go pośród zwierząt zesłanych na ludzi przez Boga za karę; jest w niej też symbolem śmierci, trucizny, piekła i szatana. Z kolei zodiakalny Skorpion to skrajności, intensywność emocji, niespożyta energia. Astrologowie uważają go za najbardziej tajemniczy ze wszystkich znaków zodiaku. A co o skorpionie mówi sennik?

Skorpion we śnie może oznaczać agresywność, sarkazm, cynizm, złośliwość, rozgoryczenie wobec doznanego rozczarowania, którego jeszcze nie zdołałeś przepracować. Sennik upatruje w skorpionie niebezpieczeństwo, straty materialne i rozmaite kłopoty. Sen o skorpionie przestrzega również przed wrogimi osobami w twoim otoczeniu. Alarmuje, że są one obecne i mają względem ciebie złe zamiary – i choć nie ujawniły ich jeszcze „oficjalnie” - to już knują, szukają na ciebie haków i usiłują wmanewrować cię w zasadzkę.

Sennik: skorpion – trzymasz go, usiłujesz złapać, a może cię ukąsił?

Jeżeli w swoim śnie trzymałeś skorpiona w rękach, to podświadomość przekazuje ci sygnał, że sam kusisz zły los. Przez swoją brawurę, a może nieodpowiedzialność lub brak wyobraźni, możesz sprowadzić na siebie niebezpieczeństwo. Jeśli usiłowałeś złapać skorpiona we śnie, to na jawie starasz się podjąć niezwykle trudnego zadania. Co gorsza, już za późno, aby się wycofać i najprawdopodobniej będziesz musiał wykonać je do końca.

Jeśli udało ci się go złapać – wzmóż czujność wobec osób, które cię otaczają - może nie wszystkie mają czyste intencje? Ukąszenie skorpiona sennik tłumaczy jako poniesienie strat, może to być pominięcie w awansie, przegrana, jakiegoś rodzaju pokrzywdzenie lub niedocenienie. Jeżeli do tego po ukąszeniu czułeś we śnie jad rozchodzący się po twoim ciele, może to wróżyć spadek odporności i w efekcie chorobę.

Zobacz także: Co może oznaczać sen o owadach

Sennik: skorpion,którego próbujesz zabić – albo wręcz ci się udaje!

Usiłowanie zabicia skorpiona we śnie symbolizuje niesłuszne oskarżenia, które ktoś zamierza rzucić pod twoim adresem. Jeśli jednak zdołasz go zabić – zwyciężysz nad swymi wrogami. Gorzej, jeśli skorpionowi uda się uciec. W takim przypadku zachowaj czujność. Twoi nieujawnieni jeszcze wrogowie nadal będą usiłowali zastawić na ciebie zasadzkę.

Podobnie należy interpretować sen o skorpionie, który nie atakuje: ostrzega on przed ludźmi, którzy czyhają na właściwy moment, aby cię pognębić lub zranić, a do tego czasu być może udają twoich przyjaciół?

Jeśli skorpion we śnie znajduje się pod twoimi stopami, to niestety także oznacza wrogów. Jeżeli jednak jest martwy, rozdeptany przez ciebie – odniesiesz zwycięstwo, a wroga lub wrogów – pokonasz. Takie rozszyfrowanie symbolu skorpiona znów ma źródło w Biblii: w Księdze Syracha Jezus kieruje do apostołów słowa: „Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach” – co odnosi się do zwycięstwa nad szatanem i jego zwolennikami. Natomiast Apokalipsa św. Jana opisuje katusze ludzi po ukąszeniu przez skorpiony: ,,Ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą”.

Powtarzający się sen o skorpionie

Wielu z nas doświadcza powtarzających się snów. Najczęściej wywołują one niepokój, dyskomfort i zmęczenie. Jeśli tak jest i w twoim przypadku, to oznacza, że podświadomość ma ci do przekazania coś ważnego i pilnego, czego z jakichś powodów wciąż nie rozszyfrowałeś i nie przepracowałeś. Jeśli powtarzającym się w twoich snach motywem jest skorpion, sennik ma na to jedno wyjaśnienie: twoja wrodzona nieśmiałość ogranicza cię i nie daje ci rozwinąć skrzydeł. Przełamanie się i otwarcie może przynieść wiele satysfakcji.

Jeśli sny o skorpionie postrzegasz jako dręczące i nieprzyjemne, spróbuj je „odgonić”, symbolicznie układając wokół siebie krąg z gładkich kamieni lub płytek. Mieszkańcy północnej Afryki układają takie kręgi wokół swoich domostw, aby zabezpieczyć się przed powszechnie występującymi tam skorpionami. Pajęczaki te nie potrafią bowiem pokonywać gładkich powierzchni!

Zobacz także:  Czy pająk we śnie oznacza coś złego? Przekonaj się