Zamknij

Cyganka prawdę ci powie! Według sennika… także i we śnie!

07.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 11:13
Szczęśliwi Cyganie
fot. Shutterstock

„Dziś prawdziwych cyganów już nie ma…” – tak zaczyna się popularna piosenka. W zbiorowej świadomości Romowie – jak nazywa się ich obecnie– kojarzą się z nieskrępowaną wolnością i objazdowym trybem życia. Sennik cyganów pojawiających się we śnie interpretuje jako przestrogę, mogą być oni także wyrazem podświadomego pragnienia zmian.

Księga snów pełna jest symboli ostrzegawczych. Sen o cyganach to jedno z takich ostrzeżeń. Otwórz zatem sennik i sprawdź, co takiego chce ci powiedzieć lub przed czym cię ostrzega!

Sennik – cyganie: znaczenie snu

Cyganie, którzy nawiedzają cię we śnie, mogą być sygnałem, że na co dzień czujesz się ograniczana. Tęsknisz za bezkresem i wolnością? Pomyśl, jak możesz przełamać codzienną rutynę. Spontaniczny wyjazd? Impreza z przyjaciółką? A może znalezienie nowego hobby? Zdecydowanie potrzeba ci nowych wrażeń!

Jeśli śnią ci się tabory cygańskie jadące polnymi drogami, zastanów się również, czy podświadomie nie pragniesz kontaktu z naturą. Widok jezior, lasu czy pól może pomóc ci ukoić wewnętrzny niepokój. Nie musisz od razu rzucać wszystkiego i przeprowadzać się w Bieszczady. Wystarczy nawet krótki wypad za miasto na weekendowy spacer po lesie!

Nieco bardziej pesymistyczna interpretacja snu o cyganach może stanowić ostrzeżenie przed oszustwem. Takie powiązanie w senniku wynika prawdopodobnie z niezbyt pozytywnych stereotypów o Romach, które cały czas krążą w naszym społeczeństwie. Tym niemniej nie zaszkodzi, jeśli baczniej się przyjrzysz zwłaszcza zachowaniu bliskich ci osób. To z ich strony może cię spotkać coś nieprzyjemnego.

Sennik: rozmawiać z cyganami

Jeżeli śni ci się, że rozmawiasz z cyganami, uważaj zwłaszcza na sprawy materialne. To w tym zakresie spodziewaj się przykrej niespodzianki. Możesz nawet paść ofiarą kradzieży! Warto, byś się zastanowiła, czy nadmiaru gotówki, którą trzymasz w domu, nie zdeponować bezpiecznie na koncie bankowym. Znajdź również dobrą skrytkę na biżuterię czy inne cenne przedmioty w twoim domu.

Gdy natomiast cyganie odwiedzają cię w domu, prawdopodobnie czeka cię niezapowiedziana i niekoniecznie przyjemna wizyta. Kiedy we śnie widzisz tańczących cyganów, miej się na baczności! Twoje starannie skrywane tajemnice wkrótce mogą ujrzeć światło dzienne! Z kolei sen o cygance, która tańczy, może ci wróżyć wspaniałą miłosną przygodę.

A co jeśli cygan lub cyganka we śnie są twoimi przyjaciółmi? Zdaniem sennika wkrótce znajdziesz wiernego druha, który nie opuści cię nawet w największej potrzebie. Gdy natomiast we śnie cygan czy cyganka pokochali cię – nie ma lepszego znaku co do twojego życia miłosnego. Na swojej drodze spotkasz jedyną i prawdziwą miłość, taką na dobre i złe. Jeżeli już jesteś w stałym związku, to oznaka tego, że spędzisz w nim długie i szczęśliwe lata.

Zobacz także: Sennik: czekolada – co oznacza sen o czekoladzie?

Sennik: wróżąca cyganka

„Cyganka prawdę ci powie” – we śnie również! Jak zaleca sennik, cyganka, która ci wróży, z sympatii i nieodpłatnie, wskazuje na to, że przepowiednia się spełni – koniecznie zapisz jej treść! Taki sen interpretowany jest bowiem jako proroczy, więc wróżba na pewno się spełni. Wróżąca ci cyganka może również oznaczać niespełnione nadzieje. Jeśli na przykład liczysz, że twój związek będzie się rozwijał po twojej myśli, lepiej… sobie odpuścić i pogodzić się z rychłym rozstaniem.

Sennik: cyganka i dziecko

Według sennika cyganka i dziecko nie są fortunnym symbolem. Ich pojawienie się w twoim śnie oznacza kłopoty. Tym większe, im mniejsze jest dziecko towarzyszące kobiecie. Zamiast jednak martwić się na zapas, powinnaś stawić tym problemom czoła. I tak ich nie unikniesz. A jeśli zostawisz sprawy samym sobie, mogą tylko przybrać na sile.  

Zobacz także: Śnił Ci się prezent? Sprawdź, co to może oznaczać!