Zamknij

Co wróży sen o kapuście kiszonej, białej lub czerwonej? Sprawdź jego znaczenie!

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:08

Śniło ci się, że jesz kapustę? Ma to dwa znaczenia w zależności od tego, czy była to kapusta kiszona, czy słodka. Jeśli jednak śniło ci się szatkowanie i gotowanie kapusty, będziesz musiał sam zdecydować, czy to pozytywny sygnał w zależności od tego, czy pragniesz dreszczyku emocji, czy stabilizacji w życiu. Sprawdź, jakie znaczenie snu o kapuście niesie dla ciebie sennik.

Różne rodzaje kapusty
fot. Shutterstock

Przez lata kapusta traktowana była jako danie podawane w ubogich rodzinach. Narzekano na jej zapach, dokuczający zwłaszcza przy gotowaniu czy kiszeniu. Odmawiano jej właściwości odżywczych, określając ją jedynie jako zapychacz żołądka, jeśli nie stać kogoś było na mięso. A przecież kapusta jest jednym z podstawowych warzyw polskiej kuchni. Trudno wyobrazić sobie bez niej takie tradycyjne potrawy, jak gołąbki, bigos czy wigilijne pierogi.

W związku z udowodnieniem ogromnego znaczenia mikrobiomu jelitowego na zdrowie człowieka, również kapusta kiszona zyskała na wartości w oczach dietetyków i konsumentów. Wydaje się, iż interpretacje marzeń sennych przewidziały zmianę w sposobie postrzegania tego warzywa już dawno. Według sennika kapusta jest w większości przypadków pozytywnym sygnałem. Sprawdź, czy dotyczy to również twojego snu o kapuście.

Sennik: kapusta

Jeśli we śnie jadłeś kapustę surową lub gotowaną, może to być ostrzeżenie, iż dotrą do ciebie jakieś skargi bądź pretensje. Jeśli potrawa ta była słodka, jest to pomyślny znak, zapowiedź dobrego życia. Jeżeli zaś jedynie obserwowałeś inne osoby zajadające się kapustą, sennik ostrzega przed chwilowymi niepowodzeniami i smutkami.

Według sennika kupowanie kapusty we śnie może zwiastować polepszenie sytuacji materialnej. Gotowanie kapusty, wbrew zniechęcającemu zapachowi, zapowiada dobrobyt i luksus, a przynajmniej zaproszenie do uczestnictwa w dużej uroczystości i biesiadzie. Szatkowanie kapusty jest zwiastunem osiągnięcia życiowej stabilizacji lub nudy. Interpretacja zależy od głęboko skrywanych pragnień śniącego, warto zastanowić się zatem, na czym bardziej ci zależy: na pewności i spokoju czy raczej na dreszczyku emocji, zwiększeniu doznań.

Sennik: kapusta kiszona

Według sennika kapusta kiszona jedzona w czasie snu jest po prostu dobrym znakiem. Możesz uznać go za potwierdzenie słuszności swoich rozważań, zachętę do podjęcia działania czy też rozwianie obaw o najbliższą przyszłość. Również kiszoną kapustę w beczce sennik interpretuje jako symbol pomyślności, radości z korzystnego interesu lub niespodziewanego przypływu gotówki.

Jeśli jednak w trakcie snu kisiłeś kapustę lub byłeś tego świadkiem, może to sugerować, iż nieufność wobec innych ludzi zanadto cię ogranicza. Ugniatanie kiszonej kapusty w beczce sennik określa jako zapowiedź korzyści majątkowych właśnie dzięki odrzuceniu uprzedzeń wobec innych.

Zobacz także: Miałeś sen o gotowaniu smacznej potrawy? Warto sprawdzić, co to oznacza! 

Sennik: kapusta na polu

Widok równych rzędów kapusty na polu sennik interpretuje jako sygnał o osiągnięciu równowagi i harmonii. Taki sen może także wyrażać pragnienie lub dążenie do takiego stanu. Jeśli jednak w czasie snu obserwowałeś rosnącą kapustę, znaczenie snu jest odmienne. Jest to ostrzeżenie przed nieuczciwością w związku. Może ona dotyczyć zarówno drobnych aspektów codziennego funkcjonowania, jak i poważnych problemów.

Zarówno sadzenie, jak i sianie kapusty jest zapowiedzią dobrego życia. Natomiast jej zbieranie może ostrzegać, iż twoje zachowanie wydaje się twojemu partnerowi niepokojące. Warto porozmawiać i wyjaśnić drażliwe kwestie.

Sennik: odmiany kapusty

Według sennika zielona kapusta stanowi zapowiedź zdrady. Trudno jednak sprecyzować, czy dokona jej śniący, czy też jego partner lub partnerka. Jak mówi sennik - kapusta czerwona - zwiastuje drobne niepowodzenia, które jednak nie powinny cię zniechęcać, gdyż łatwo uda ci się je przezwyciężyć. Zaś - jako znaczenie białej kapusty - sennik podaje pomyślność w sprawach finansowych.

Znaczenie snu o kapuście ma, z paroma wyjątkami, pozytywny wydźwięk. Jednak to sam śniący musi określić, która interpretacja najlepiej odpowiada jego aktualnej sytuacji życiowej. Sama wielowarstwowość kapusty podpowiada, iż sprawy nie zawsze są takimi, jakimi się z pozoru wydają, i warto niekiedy spojrzeć głębiej, aby dotrzeć do prawdy o sobie samym.

Zobacz także: Co wróża pierogi we śnie?