Zamknij

Co według sennika oznacza sen o imieniu i nazwisku? Sprawdź!

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:33
Podpis na kartce
fot. Shutterstock

Choć imię i nazwisko wydają się nietypowym symbolem sennym, to sennik odnotowuje ich istnienie. We śnie nazwisko występuje w różnych sytuacjach. Można je słyszeć lub widzieć zapisane na kartce. Jakie jest znaczenie takich snów? Przekonaj się!

Imię i nazwisko to jedne z podstaw naszej tożsamości. Przez całe życie jesteśmy identyfikowani na ich podstawie, podpisujemy się nimi w ważnych sytuacjach i nosimy dokumenty, na których są widoczne. Obok numeru PESEL i nazwiska panieńskiego matki, imię i nazwisko stanowią naszą cechę charakterystyczną.

Wiele osób przywiązuje do imienia i nazwiska szczególną wagę, dyskutuje, czy powinno się je zmieniać przy ślubie - a jeśli tak - to która ze stron powinna dokonywać zmiany czy oblicza jego wartość w numerologii. Są osoby na przykład transpłciowe, ale nie tylko, które decydują się na zmianę imienia i nazwiska w urzędzie stanu cywilnego, ponieważ posługiwanie się dotychczasowymi sprawia im przykrość. I choć  sennik imienia i nazwiska nie określa jako typowych symboli sennych, to jednak pojawiają się one w snach. Jakie jest ich znaczenie? Zobacz sama!

Sennik: imię i nazwisko – podstawowe znaczenie snu

Jak informuje sennik, imię i nazwisko pojawiające się we śnie mogą informować, że nie czujesz się sobą. Coś nie pozwala ci rozwinąć skrzydeł i pokazać swojego prawdziwego oblicza. Czujesz się stłamszona, podlegasz naciskom. Możliwe też, że nie potrafisz poradzić sobie z wymaganiami, które stawia przed tobą otoczenie oraz ty sama. Sen o nazwisku jest więc radą, żebyś była sobą mimo przeciwności losu. W sytuacji, w której będziesz zawsze ulegać innym, w końcu przestaniesz sobie radzić z negatywnymi, kłębiącymi się w tobie emocjami.

Zobacz także: Ktoś wołał cię we śnie po imieniu? Koniecznie sprawdź, co to oznacza! 

Sennik: zmiana nazwiska

Możesz śnić również o tym, że zmieniasz nazwisko. To ostrzeżenie przed staropanieństwem. Taki sen może też oznaczać, że dręczy cię samotność. Zdarzają się również sny, w których przybierasz cudze nazwisko. W przypadku młodej kobiety to wróżba rychłego ślubu. Dla pozostałych osób jest to zły omen i zwiastun problemów w związku.

Ponieważ imię i nazwisko nie są czymś materialnym, nie można ich zobaczyć. Można je natomiast ujrzeć zapisane w wielu postaciach lub… usłyszeć.

Sennik: słyszeć nazwisko

Sen, w którym słyszysz swoje nazwisko, oznacza, że zbyt mocno interesujesz się życiem innych osób. Pomyśl, czy naprawdę pikantne plotki są warte takiego zaangażowania oraz czy osoby, które lustrujesz, nie będą ci miały tego za złe. Sennik notuje też inne znaczenie tego snu - jeżeli ktoś woła cię po nazwisku - może potrzebować twojej pomocy.

Jeśli we śnie ktoś zwraca się do ciebie po imieniu, to znak, że boisz się, iż zostaniesz zapomniana. Poza tym to pragnienie większej kontroli nad swoim życiem. We śnie możesz także usłyszeć cudze imię i nazwisko. To przestroga, że ktoś próbuje cię pokonać i za wszelką cenę chce się okazać lepszy od ciebie. Przygotuj się na zaciekłą rywalizację. Wypowiadanie cudzego nazwiska we śnie jest zapowiedzią, że wkrótce poszczęści ci się zawodowo.

Sennik: widzieć nazwisko

Sen, w którym próbujesz zapisać swoje nazwisko, oznacza, że zbyt często kusisz los. Zamiast ryzykować, powinnaś podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje, zastanawiać się nad nimi i analizować, czy na pewno dane zachowanie wyjdzie ci na dobre. Jak mówi sennik, gdy widzisz swoje nazwisko zapisane we śnie, czeka cię sława. Bez względu na to, w jakiej branży działasz, staniesz się osobą publiczną, a może nawet celebrytką.

Sen o konkretnym imieniu może oznaczać dwie rzeczy: jeśli znasz osobę o tym imieniu, to powinnaś poświęcić jej więcej czasu. To ktoś, kto stanie się ci bliski, jeśli tylko go docenisz. Jeśli natomiast widzisz imię, którego nie potrafisz przypisać do konkretnej osoby, powinnaś sprawdzić, jakie cechy symbolizuje.

Zobacz także: Czy sen o tygrysie musi być złą wróżbą? Wcale nie! Sprawdź, co oznacza