Zamknij

Co oznaczają sny o innych ludziach? Sprawdź, co o tym zjawisku mówi nasz sennik!

23.02.2021
Aktualizacja: 23.02.2021 17:38
Co oznaczają sny o innych ludziach? Sprawdź, co o tym zjawisku mówi nasz sennik!
fot. Shutterstock

Sny zawierają ukryte znaczenia i potężne przesłania. Kiedy śnisz o kimś, oznacza to, że osoba ta myśli o Tobie lub uczestniczy się w Twoim życiu. Sny o innych osobach są wieloznaczne dlatego ważne jest, aby zapamiętać wszystkie szczegóły, aby dokładnie zrozumieć, co on oznacza dany sen. Przeczytaj, co do powiedzenia na ten temat ma nasz sennik!

Kiedy śnisz o kimś, to znak, że pragniesz jego aprobaty lub uwagi. Jest to prawdopodobnie spowodowane faktem, że dana osoba ignorują Cię lub nie angażuje się w Twoje zaloty. Najprawdopodobniej potrzebujesz, by ludzie Cię lubili lub podziwiali. Kiedy więc nie czujesz się doceniony lub zauważony, zaczynasz kwestionować swój wygląd lub wątpić w swoją pewność siebie.

Przeczytaj także: Sennik: śmierć babci. Co oznacza sen o śmierci babci? Sprawdź!

Osoba z Twoich snów myśli o Tobie

Sen o kimś może być znakiem, że ta osoba myśli o Tobie lub śni.  Jeśli śnisz o kimś, kogo nie widziałeś od dawna, prawdopodobnie ta osoba myśli o Tobie lub może wkrótce pojawić się w Twoim życiu.

Kiedy spotkasz osobę ze swojego snu, zwracaj szczególną uwagę na jej działanie lub język ciała. Szybko dowiesz się, czy ma o Tobie pozytywne, czy negatywne zdanie.

Sen o kimś może być przejawem zauroczenia

Sen o kimś może być po prostu przejawem zauroczenia lub pociągu do niego. Jeśli dana osoba Cię lubi, sen oznacza Twoją samoakceptację, pewność siebie i szacunek do własnej osoby. Natomiast jeśli osoba wydaje się odrzucać Cię we śnie, oznacza to, że jesteś przygnębiony i wkrada się poczucie niepewności. Można to uznać za rodzaj mechanizmu obronnego realizowanego przez podświadomość.

Zobacz także: Śniło Ci się, że ktoś wyznał Ci miłość? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

Sen o kimś, kogo nie lubisz

Jeśli w Twoich snach pojawia się osoba, której nie lubisz musisz zapamiętać okoliczności tego snu, bowiem podobne mogą przytrafić się w Twoim prawdziwym życiu, możesz również doświadczyć uderzająco podobnych emocji bądź uczuć jak te, których doświadczyłeś podczas tego snu.
Zazwyczaj to osoby które lubimy są w naszej głowie w ciągu dnia bądź przed snem, dlatego sny o nich są częstym zjawiskiem.Wszystkie analizy i interpretacje tych snów sugerują, że nasz umysł oddaje się ciągłemu procesowi akceptowania i odrzucania pewnych myśli. Wszystkie te myśli i uczucia razem tworzą różne rodzaje emocji, dlatego sny są prawdopodobnie ich przejawem.

Sen o zmarłym

Sen o zmarłym odczytujemy jako negatywny wpływ otaczającego Cię towarzystwa. Jeśli pojawiający się w Twoich snach zmarły był dla Ciebie bliski, sen jest oznaką tęsknoty i próbą wyzwolenia się z żałoby, w której nadal podświadomie się znajdujesz.  Takie sny mogą również symbolizować nierozwiązane problemy bądź konflikty ze zmarłym. Jeśli jesteś w trudnym momencie w swoim życiu, sen o zmarłym może posiadać wskazówkę, dzięki której rozwiążesz swój problem. Niekiedy jest również symbolem, że otaczają Cię lojalni ludzie.

Sen o znajomych z przeszłości

Znajomi z przeszłości reprezentują Twoje cechy lub atrybuty, które nie zostały jeszcze odkryte. Możesz zachowywać się przyjaźnie w stosunku do znajomych ze swoich snów; możesz też z nimi walczyć. Jeśli jesteś dla nich miły, oznacza to, że wkrótce znajdziesz jakieś ukryte cechy lub talenty, które posiadasz. Walka z nimi wskazuje, że trudno jest Ci się pozbyć złych cech.

Mówi się, że znajomi pojawiający się w Twoich snach są projekcjami nieznanego „Ciebie”. Ich występowanie w Twoich marzeniach sennych rzuca światło na Twój wewnętrzny świat, o którym niewiele wiesz.

Sny erotyczne

Erotyczne sny to powszechne doświadczenie. Seks jest jednym z „podstawowych instynktów” ludzi, a sny w których uprawiasz seks z kimś, pokazują jedynie odpływ emocji związanych z tym instynktem. Niekoniecznie ma to coś wspólnego z konkretną osobą w Twoich snach. Sen jest jak kolaż utworzony z fragmentów doświadczeń z naszej przeszłości i codziennego życia.

Przeczytaj również: Śniły Ci się pryszcze? Sprawdź, co oznacza ten sen!