Zamknij

Co oznacza sen o pleśni i czy można go pozytywnie odczytywać?

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:59
Mieszkanie pokryte pleśnią
fot. Shutterstock

Sen o pleśni zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych marzeń sennych. W rzeczywistości niechętnie odnosimy się do tego rodzaju grzyba. Co jednak może chcieć powiedzieć ci podświadomość, kiedy sprawia, że śnisz o pleśni? Sprawdź to.

 

W przypadku wielu snów można doszukiwać się różnych interpretacji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Jednak w przypadku snu o pleśni nie ma ich już tak wielu. Ma to związek z bardzo jednoznacznymi skojarzeniami, jakie przywodzi na myśl pleśń sama w sobie. W związku z tym również nasze marzenia senne, w których się ona pojawia, nie będą niosły ze sobą przyjemnych wiadomości. Biorąc rzecz dość ogólnie, sennik interpretuje takie sny jako wiadomość o zastoju i poczuciu tkwienia w miejscu.

Sennik: pleśń – interpretacja

Być może zbyt długo zwlekasz z podjęciem pewnej decyzji lub boisz się podjąć konkretne działania, które mogłyby ci przynieść wiele korzyści. Sen o pleśni to często przestroga wobec takiego niezdecydowania. A może to właśnie najwyższy czas, żeby wziąć sprawy we własne ręce i wyrwać się z letargu?

Sennik pleśń odczytuje także w sposób bardziej pesymistyczny. Według tej interpretacji brakuje ci sił witalnych, co bardzo często jest związane z przytłoczeniem poważnymi problemami, z którymi się borykasz. Powoduje to, że nie potrafisz korzystać z życia w pełni i stoisz w miejscu. Odbierz taki sen jako ostrzeżenie, a zarówno zachętę do zmierzenia się z tym. Twoja podświadomość chce ci przekazać, że potrzebujesz przedsięwziąć coś nowego.

Zobacz także:  Śniła ci się piwnica? Sprawdź, co to oznacza!

Sennik: grzyb na ścianie

Istnieją też oczywiście bardziej szczegółowe interpretacje snów, w których pleśń pojawia się w różnych wariantach. Kiedy śni się grzyb na ścianie, możesz to odczytać jako sygnał zbytniej przekorności, którą się kierujesz. Rozrastająca się pleśń oznacza w takim przypadku przeszkodę, na którą możesz się natknąć, jeśli wciąż będziesz zbyt pewny siebie. Pamiętaj, że spoczywanie na laurach nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, zawsze bowiem można nad sobą pracować.

Sennik: jedzenie pleśni

Bardzo częstym wariantem snu o pleśni jest jej jedzenie, na przykład w zepsutym pożywieniu. Taki sen ponownie nie oznacza niestety niczego dobrego. Jest to najczęściej ostrzeżenie przed nadchodzącymi poważnymi stratami. Wystrzegaj się niebezpieczeństw i bądź szczególnie ostrożny.

Sennik: usuwanie pleśni

Zdarza się także, że we śnie usuwa się pleśń. Pozbywanie się tej narośli również ma swoją własną symbolikę. Możliwe, że próbujesz polepszyć relacje z ludźmi i zmienić swoje postępowanie względem otoczenia. Być może poprzez taki sen twoja podświadomość przekazuje, że nie uda ci się to, dopóki nie zmienisz swojej negatywnej postawy. Żeby mieć lepsze kontakty z osobami w twoim najbliższym gronie, musisz zacząć od pracy nad sobą i swoim nastawieniem.

Sennik: pleśń na ciele

Bywa też, że śniłeś o pleśni na swoim ciele. Taki często przyprawiający o ciarki sen sygnalizuje, że negatywne emocje, które ostatnio odczuwasz, mogą się nasilić. Jeżeli nie zadziałasz w porę, może być za późno. Pomyśl poważnie o sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujesz, i jeśli uznasz, że nie potrafisz jej poprawić samodzielnie, być może warto poprosić kogoś o pomoc.

Sennik: pleśń na oknie

Kolejną częstą wizją pleśni we śnie jest zobaczenie jej na oknie. Ten upiorny widok to sygnał od podświadomości, że coś przesłania twoje obiektywne spojrzenie na różne sytuacje. Być może w decyzjach kierujesz się gniewem lub bezpodstawnymi uprzedzeniami . Warto przez chwilę się nad tym zastanowić, żeby aż tak często nie podejmować pochopnych wniosków i nie dokonywać przypadkowych wyborów.

Jak widać, sennik o pleśni nie powie nam wiele dobrego, tym bardziej ważne jest, aby wziąć sobie każdą przestrogę do serca i popracować nad sobą i swoją sytuacją.

Zobacz także: Martwisz się, że przyśnił ci się gnój! Według sennika to dobry znak!