Zamknij

Co oznacza sen o pannie młodej? Poznaj różne interpretacje!

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:06
Kobieta w sukni ślubnej
fot. Shutterstock

Panna młoda to postać zarówno realna, jak i mityczna. Kojarzy się z czystością i niewinnością, ale też ze zmianą, szczęściem, z miłością… Sprawdź, jakie jest znaczenie snu o pannie młodej, i przekonaj się, czy przyniesie ci on powodzenie!

Trudno o wydarzenie bardziej symboliczne niż ślub! To przełomowy dzień w życiu – nie tylko z powodu zmiany stanu cywilnego, ale często też – zmiany nazwiska. Ze ślubem związane są liczne przesądy, a wiele z nich dotyczy panny młodej. Dziewczyna z twarzą zasłoniętą welonem, ubrana w białą suknię, stoi na progu nowego życia. Mnóstwo panien wyobraża sobie, jak będzie wyglądało w dniu ślubu. Sen o pannie młodej na weselu może zachwycać, ale jakie dokładnie jest jego znaczenie? Zajrzyj do sennika i się przekonaj!

Sen o pannie młodej – symbolika

Sen o pannie młodej kojarzy się z radością. Często jest on pozytywną wróżbą, niosącą nadzieję dla śniącego. Podobnie jak ślub jest rozpoczęciem nowego etapu w życiu, tak panna młoda widziana we śnie może zwiastować zmiany.

Jeżeli o pannie młodej śni  mężczyzna, to znak, że chce on spędzić życie z określonym typem kobiety, a jeśli we śnie bierze z nią ślub, może spojrzeć w przyszłość z ufnością. O wiele częściej jednak sen o pannie młodej dotyczy kobiet.

Poznaj też znaczenie snu o oświadczynach!

Sennik: być panną młodą

Jeśli we śnie jesteś panną młodą, oznacza to, że czujesz ogromną potrzebę miłości. Możliwe też, że tęsknisz do zamążpójścia lub że twoje małżeństwo nie należy do udanych. Sen, w którym widzisz siebie i swojego partnera w strojach ślubnych, oznacza, że nie jesteś pewna jego uczuć.

Niezwykle ważnym symbolem sennym jest suknia ślubna. Jej biały kolor oznacza szczęście, czystość i niewinność. Jeżeli śnisz o sukni ślubnej w innym kolorze, powinnaś zwrócić na niego uwagę. Panna młoda w czarnej sukni zwiastuje spore kłopoty. Biała, piękna suknia wskazuje na nadchodzącą miłość, natomiast długi welon – na bogactwo.

Sennik: widzieć pannę młodą

Nie zawsze sen o pannie młodej dotyczy twojego własnego ślubu, czasami po prostu widzisz pannę młodą. Sennik notuje także takie sytuacje. Sen o szczęśliwej pannie młodej to zapowiedź rodzinnego szczęścia, ale jeśli jest ona złośliwa, to czeka cię kłótnia lub niechciana  ciąża. Panna młoda, która  płacze, jest zapowiedzią poważnych zmartwień.

Obserwowanie przygotowań panny młodej do ślubu zapowiada, że twoje oczekiwania związane z przyszłym partnerem znacznie wzrosną. Sen o pannie młodej, która się modli, zwiastuje problemy w związku, natomiast uciekająca panna młoda wróży  gorący romans.

Sennik: poznać pannę młodą

Sen, w którym spotykasz pannę młodą na weselu, może mieć dwojakie znaczenie. Jeśli młoda para jest radosna, sen dobrze ci wróży, ale jeśli młodzi są przygnębieni, to znak, że obawiasz się zobowiązań i masz problemy ze zbudowaniem trwałej relacji. Jeżeli na weselu jesteś z osobą towarzyszącą, w najbliższym czasie spotka cię coś satysfakcjonującego.

Rozmowa z panną młodą zapowiada odnowienie relacji z dawnymi znajomymi, natomiast  kłótnia jest symbolem nadchodzących pozytywnych informacji. Jeśli tańczysz z panną młodą na weselu, to niebawem sprawisz komuś zawód.

Jeżeli jesteś osobą, która we śnie prowadzi pannę młodą do ołtarza, to na jawie możesz się spodziewać spełnienia marzeń. Widok panny młodej śpiącej w łóżku oznacza, że czeka cię udany związek, a jeśli się z nią całujesz – przed tobą nowe obowiązki - pod warunkiem że panna młoda jest twoją narzeczoną. Całowanie się z narzeczoną innego mężczyzny oznacza, że jesteś buntownikiem i w najbliższym czasie planujesz coś przeskrobać.

Zobacz także: Co oznacza, gdy śni ci się kościół