Zamknij

Co oznacza sen o nosie? Sprawdź jego możliwe interpretacje

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:33
Kobieta dotykająca palcem wskazującym czubek własnego nosa
fot. ---

Sen o nosie może się odnosić do intuicji i wykorzystywania swoich umiejętności w pracy lub w biznesie, ale może także ujawnić wątpliwości związane z potencją seksualną. Również snu o złamanym nosie, sennik nie przedstawia w zbyt pozytywnej interpretacji. Aby dowiedzieć się, co oznacza dla ciebie, przeczytaj nasz sennik.

Jeśli w twoich snach pojawiają się ludzie, zapewne mają też nosy. Zwykle to nie one podlegają interpretacji, lecz bardziej złożone sytuacje czy mocniej wybijające się z tła symbole senne. Jeśli jednak po całej nocy zapamiętałeś nos albo cały sen kręcił się wokół nosa, który na dodatek był w jakiś sposób zdeformowany, to warto się temu przyjrzeć.  Zinterpretuj swój sen o nosie za pomocą sennika.

Sennik: nos

Ze względu na falliczne skojarzenia sen o nosie może zwiastować wątpliwości odnośnie męskiej potencji lub inne problemy natury seksualnej. Warto się zastanowić, czy twoje życie erotyczne w pełni cię satysfakcjonuje. Według mistycznego sennika nos we śnie może być oznaką choroby mózgu.

Jednocześnie nos jest również symbolem intuicji, dlatego ten sen może się pojawiać, kiedy wreszcie dochodzisz do rozwiązania jakiegoś problemu, po długim okresie poszukiwań. Według sennika dłubanie w nosie jest potwierdzeniem, że ciężka, intensywna praca, którą planujesz i wykonujesz, przyniesie ci oczekiwane korzyści finansowe i prestiż.

Jeśli we śnie widzisz swój własny nos, jest to pomyślny znak. Twój mocny charakter dobrze sprawdzi się w osiąganiu celów, które sobie wyznaczyłeś. Osobom samotnym taki sen może zwiastować rychłe poznanie kogoś, z kim warto się związać. Jeśli widziany we śnie nos jest odbiciem w lustrze, to zwiastun imprezy.

Sprawdź także: Czy sen o oczach to dobra wróżba? 

Sennik: wielki nos

Ujrzenie we śnie szczególnie wielkiego, rzucającego się w oczy nosa jest, według sennika ostrzeżeniem przed mieszaniem się w cudze sprawy. Ma to odbicie w powiedzeniu „nie wtykaj nosa w nieswoje sprawy”. Jeśli działania tego typu są ci obce, być może twój sen o nosie należy zinterpretować raczej jako „nos do interesów”, czyli zdolność do widzenia okazji, odgadywania potrzeb klientów czy znajdowania nisz na rynku. Duży nos może także oznaczać bogactwo i wpływy.

Jeśli jednak we śnie sam dysponujesz imponującym nosem, zwróć uwagę, aby wykonując swoje zadania, realizując projekty, nie dawać się dezorientować innym lub rozpraszać nieistotnymi kwestiami. Zastanów się, czy przez przypadek zbyt wiele czasu nie zajmuje ci plotkowanie lub obmawianie innych.

Mały nos jest zapowiedzią niesprawiedliwego traktowania i kryzysu. Jeśli twój nos jest we śnie mniejszy niż w rzeczywistości, spodziewaj się kryzysu w biznesie albo ciesz się nawet z małych osiągnięć. Według sennika czerwony nos, mimo iż na jawie kojarzy się z zimą lub chorobą alkoholową, we śnie może oznaczać zdobycie uznania, poważania i osiągnięcie dobrobytu.

Sennik: złamany nos

Złamany nos sennik interpretuje jako zapowiedź problemów zdrowotnych i ostrzeżenie przed zbyt ambitnym planowaniem, które może zostać zniweczone właśnie przez chorobę. Rozbity nos ostrzega przed możliwością wciągnięcia śniącego w konflikt, który z początku wydawał się niewinny. Przez innych ludzi wylądujesz w centrum awantury o sprawy, które nie miały dla ciebie większego znaczenia.

Jeśli podczas snu byłeś świadkiem lub sam dostałeś w nos, jest to zapowiedź niesłusznego podejrzenia, które padnie pod twoim adresem. Ostatecznie jednak uda cię wyjść z opresji bez większego uszczerbku. Krwawienie z nosa podczas snu, bez względu na to, czy powiązane z bójką czy nie, jest ostrzeżeniem przed uszczerbkiem na majątku.

Zobacz takżePrzyśniły ci się włosy?

Sennik: zatkany nos

Jak mówi sennik, problemy z oddychaniem zwiastują także przeszkody i trudności w zrealizowaniu projektów czy zamierzeń. Podobne znaczenie niesie ze sobą katar we śnie. Utrata nosa we śnie może być zapowiedzią rozpadu związku. Jeśli zaś w twoim śnie pojawiła się osoba bez nosa, oznacza to, że interesy nie idą pomyślnie. Warto przyjrzeć się swoim działaniom w tym kierunku.

Podsumowując, nos we śnie zwraca uwagę na seksualny aspekt ludzkiego życia, ale mówi także wiele o sferze dokonań: prestiżu w zawodzie czy funkcjonowaniu biznesu bądź innych przedsięwzięć. Ten sam sen może być rozpatrywany pozytywnie lub negatywnie, w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujesz

Zobacz także: Co może oznaczać sen o kupie?