Zamknij

Co oznacza biała sukienka we śnie? Poznaj jej ciekawą symbolikę

08.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 10:19

Biała suknia kojarzy się przede wszystkim z suknią panny młodej, jednak taka interpretacja byłaby znaczącym uproszczeniem. Chcesz wiedzieć, co znaczy sen o białej sukience? Zajrzyj do naszego sennika.

Kobieta w białej, krótkiej sukni
fot. Shutterstock

Kolor biały w naszej kulturze to symbol przede wszystkim czystości i niewinności. Czystości dosłownej – związanej ze sterylnością przestrzeni – i tej duchowej, mającej swoje zastosowanie w ważnych obrzędach religijnych, jak chrzest, komunia czy ślub. A jak interpretuje sennik białą sukienkę?

Sennik: sen o białej sukience u kobiet

Znaczenie snów o białej sukni zależy od wielu czynników, przede wszystkim od płci i stanu cywilnego śniącego. Jeśli kobieta nie ma partnera, a bardzo chciałaby go mieć i zmienić stan cywilny, znaczenie snu o białej sukni jest proste: to realizacja marzeń niemożliwych chwilowo do realizacji na jawie.

Gdy o białej sukni śni kobieta w związku, ale przed ślubem, to sen taki może zwiastować jej rychłe zamążpójście. Może, ale wcale nie musi! To może być też sygnał, że zostanie dobrze przyjęta w nowym towarzystwie. Jednak większość znaczeń snów o białej sukience kręci się wokół ślubu i uczuć. Na przykład piękna, idealnie skrojona suknia zapowiada szczęście w miłości i sprawdzenie się jako matka i żona. Może też wskazywać na potrzebę bliskości i uczuć.

Zobacz także: Przyśniły ci się ubrania? Sprawdź, co to oznacza! 

Sennik: znaczenie snu o białej sukience u mężczyzn

Co jednak, gdy biała sukienka przyśni się mężczyźnie? Może się on ucieszyć, ponieważ symbolizuje ona wierność i pewność uczuć ze strony jego ukochanej. Może też być delikatnym sygnałem od podświadomości, że – skoro związek jest tak udany – warto pomyśleć o ślubie.

Sennik: biała suknia w narzeczeństwie i małżeństwie

Jeśli biała suknia występuje we śnie osób, których ślub zbliża się wielkimi krokami, to… niezbyt dobrze. Zanim dojdzie do tego ważnego dnia, pojawią się kłopoty. Czy przyszła młoda para je pokona?

Ciekawie robi się wtedy, kiedy biała sukienka śni się osobie, która zmianę stanu cywilnego ma już dawno za sobą. Niezależnie od płci, osoba ta może się ucieszyć. Dla niej bowiem ten sen oznacza znaczący przypływ gotówki. Sen o białej sukni może też zwiastować inne sukcesy – nawet niewielkie -  ale godne celebracji.

Jeśli zaś ktoś ma sen o sukience białej, ale brudnej i zniszczonej, to powinien się obawiać fałszywych przyjaciół i nastawić na pewne nieprzyjemności. Suknia podarta mówi nam zaś, że wkrótce będziemy się za kogoś wstydzić.

Sennik: biała sukienka

Biała sukienka we śnie symbolizuje naszą seksualność. Być może jest jakiś jej aspekt, o którym nie chcemy mówić czy nawet myśleć, a domaga się naszej uwagi. Albo przeciwnie – wiemy o nim, ale nie mamy możliwości zrealizować naszych potrzeb. Sen o praniu białej sukienki to znak, że za dużo wydajemy i nasz budżet się nie spina. Musimy ostrożniej gospodarować tym, co mamy.

Ważne jest też, kto nosi białą suknię we śnie. Jeśli my, to dobrze. Będzie się nam wiodło i zrealizujemy nasze plany. Jeśli jednak suknia jest na kimś innym… Ktoś chce nam pokrzyżować szyki, gdyż zazdrości nam życia. Zastanówmy się, kto to może być, i spróbujmy zneutralizować jego niecne działania.

Sennik: biała sukienka do komunii

Białe suknie potrzebne są nie tylko do ślubu. Dziewczynki idą w nich też do komunii. Co sennik mówi o sukni komunijnej?

Sukienka komunijna we śnie przede wszystkim oznacza niewinność i czystość. Jest też znakiem, że niebawem czeka nas jakaś wielka uroczystość, która może wpłynąć na bieg naszego życia.  Sen o białej sukience do komunii wskazuje, że czeka nas coś nowego i na tyle istotnego, że będzie stanowiło nowy etap naszego życia.

Zobacz także: Co oznacza sen o sukni ślubnej?