Zamknij

Co znaczy sen o kurtce? Koniecznie sprawdź możliwe interpretacje!

18.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 13:13

Według sennika kurtka jest pomyślnym symbolem sennym. Najmocniejszym, jeśli jest nowa i dobrze pasuje na właściciela. Nawet jeśli śniła ci się zniszczona i brudna, jest jeszcze szansa, że wymowa snu będzie pozytywna. Odczytaj sennikowe znaczenie snu o kurtce.

Dwóch mężczyzn i kobieta w kolorowych kurtkach
fot. Shutterstock

Pierwowzory kurtek pojawiły się w Polsce już w XVII wieku i były to skrócone wersje żupana i kontusza. Początkowo był to ubiór głównie męski, jednak współcześnie kurtki są bardzo powszechne, występują w wielu wydaniach, pełnią rozmaite funkcje, są z różnych materiałów i w różnych kolorach. A czasem pojawiają się także w snach. Przeczytaj w naszym senniku, jakie znaczenie niesie ze sobą sen o kurtce.

Sennik: kurtka

Symbolicznie można interpretować kurtkę jako wyraz ciepła i troski o innych, a także uczuć i wrażeń z życia wewnętrznego. Według sennika kurtka zwiastuje ukojenie i uspokojenie sytuacji, nastanie harmonii i zjednoczenia. Niesie ze sobą skojarzenia z ciepłem domowego ogniska, radosną rodzinną atmosferą i życzliwym śmiechem wśród przyjaciół.

Jeśli widzisz kurtkę we śnie to znak, że lada moment twoja sytuacja ulegnie poprawie i uspokojeniu. Możliwe, że będzie to związane z awansem, polepszeniem sytuacji finansowej czy zdobyciem uznania. Dopisze ci szczęście, i pójdą za tym miłe wydarzenia, również w sferze osobistej.

Zobacz także znaczenie innych snów o ubraniachJak interpretować sen o sukni ślubnej?

Sennik: przymierzanie kurtki

Według sennika kurtka, która jest nowa, wskazuje na nadarzającą się okazję, którą warto wykorzystać, póki los ci sprzyja. Wkładanie nowej kurtki we śnie symbolizuje poprawę sytuacji materialnej, zastrzyk gotówki. Jednak zdejmowanie nowej kurtki jest przez sennik rozumiane jako zwiastun nadejścia kłopotów, które zostaną ze śniącym na dłużej.

Znaczenie snu o kurtce zmienia się, jeśli wygląda ona na starą i brudną. Jest to ostrzeżenie przed pogorszeniem się sytuacji lub nadchodzącym zagrożeniem. Wkładanie starej kurtki zwiastuje zatem długotrwały brak pieniędzy, rozczarowanie swoim losem. Natomiast zdejmowanie starego odzienia symbolizuje ulgę, odmianę w kolejach losu.

Sennik: rodzaje kurtek

Według sennika kurtka zimowa zwiastuje miłość i radość w ognisku domowym. Singlom przyniesie powodzenie w sprawach uczuciowych i nawiązanie bliskiej relacji z kimś wartościowym. Parom wieszczy ponowny rozkwit uczucia.

Znaczenie snu o kurtce przeciwdeszczowej odnosi się do jej funkcji ochronnej i oznacza, że uda ci się wyjść z opresji obronną ręką. Kurtka puchowa symbolizuje zaś, że znajdziesz dobrze opłacane zajęcie. Jak mówi sennik, kurtka skórzana jest symptomem dobrobytu i pomyślności finansowej. Jednak bywają też sny o kurtce ze skóry, które sennik interpretuje jako pojawienie się zazdrości w twoim otoczeniu. Nie powinno to jednak przysparzać ci trosk ani stanowić powodu do zamartwiania się.

Znaczenie sennikowe kurtki męskiej nie jest już tak oczywiste, wiele bowiem zależy od sytuacji śniącego. Na przykład motocyklowa kurtka we śnie jest symbolem erotycznym i wskazuje na niespełnione fantazje.

Sennik: kolory kurtek

Ciemna kurtka zwiastuje nadejście dobrych wieści, jasna zaś, jakieś pozytywne zaskoczenie. Według sennika czerwona kurtka, podobnie jak czarna to symbole erotyczne. Być może na jawie skrywasz swoje rzeczywiste potrzeby seksualne.

Jak wspomina sennik, kurtka niebieska może sygnalizować problemy psychiczne śniącego: melancholię i smutek, stany depresyjne czy choćby zły humor bez wyraźnego powodu.

Inne znaczenia snów o kurtkach

Według sennika zgubienie kurtki jest zwiastunem powodzenia w życiu. Również otrzymanie kurtki w prezencie podczas snu oznacza, że finansowo się wzmocnisz.

Rozdarcie widoczne na materiale lub dopiero się tworzące jest ostrzeżeniem, że należy się przyjrzeć relacji z bliską osobą, gdyż może ona osłabnąć, może nawet dojść do rozstania. Z kolei zepsucie się zamka w kurtce powinno zwrócić twoją uwagę, że pośpiech za bardzo rządzi twoim życiem.

Kupowanie kurtki we śnie sennik odczytuje pozytywnie, jako oznakę zakończenia kłopotów i rozwiązania trudnych spraw, które już od dawna nad tobą ciążą.

Znaczenie snu o kurtce rzadko kiedy jest jednoznaczne, gdyż wiele zależy od samej osoby śniącego. Pomocne w interpretacji snów może być prowadzenie dziennika snów, w którym, oprócz daty i dokładnego zapisu marzenia sennego, znajdzie się także miejsce na informacje o twoim nastroju czy samopoczuciu.

Zobacz także: Kradzież we śnie - sprawdź, czy to dobry znak