Zamknij

Ciekawi cię, co oznacza sen o kochanku? Koniecznie sprawdź!

12.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 11:59

Sen o kochanku jest zazwyczaj bardzo silnym marzeniem sennym, które wywołuje dużo emocji. Często wiąże się z ważnymi wspomnieniami lub ukrytymi pragnieniami. Chcesz lepiej zrozumieć, co – poprzez sen - mówi twoja podświadomość? Dowiedz się już teraz.

 

Kochankowie leżący na łóżku
fot. Shutterstock

Pojawienie się kochanka lub kochanki we śnie można interpretować na kilka sposobów. Przede wszystkim sennik - sen o kochanku - uznaje jako sygnał od podświadomości dotyczący braku pełnego zadowolenia w życiu romantycznym. Takie marzenie to często symbol frustracji w obecnej relacji albo chęć wyswobodzenia się z niej. Można go również interpretować jako informację o zwiększonym libido i potrzebach seksualnych. 

Czasem jednak to po prostu sygnał o ogólnym zastoju w twoim życiu i… nudzie. Czy masz jakieś pragnienia, które od dawna chciałeś zrealizować, ale nie miałeś na to odwagi? Być może teraz jest na to doskonały moment.

Sennik: były kochanek

Są również rzecz jasna bardziej szczegółowe warianty snu o kochanku. Jeśli widzisz we śnie byłego kochanka, interpretacja niejako nasuwa się sama. Poprzez taki sen twoja podświadomość próbuje ci przekazać, że nadal żywisz do byłego partnera pewne uczucia. To zupełnie naturalne, ponieważ nie da się zupełnie panować nad emocjami. Nie przejmuj się i daj sobie czas, by samoistnie odeszły one w niepamięć. Inne wytłumaczenie snu jest takie, że twój były partner wciąż o tobie myśli. Być może nadal żywi do ciebie silne emocje.

Zobacz także: Czy w twoim śnie pojawił się mężczyzna? Sprawdź, jak to rozumieć

Sennik: kochanek z żoną

Bywa też, że we śnie widzisz kochanka lub kochankę z twoją żoną lub mężem. Sytuacja, w której spotykasz obecnego partnera z inną osobą, jest oczywiście nieprzyjemna. Często takie marzenie senne stanowi odzwierciedlenie napiętych relacji między wami. Zdarza się, że taki sen jest zwiastunem nadchodzącej kłótni. Postaraj się przemyśleć problemy, które was trapią, i bądź przygotowany na konfrontację. To dobry moment, żeby się zastanowić nad jakością waszej relacji.

Sennik: kochanek w domu

Zdarza się, że we śnie widzisz kochanka w domu? Może to znaczyć, że podświadomie masz ochotę przywitać w swoim życiu pewne zmiany. Najczęściej taki sen nadchodzi w momencie popadania w rutynę. Pojawienie się kogoś takiego w twoim domu wskazuje na to, że pragniesz wprowadzić do swojej codzienności coś nowego. Dobrze byłoby się nad tym zastanowić – może to znacznie poprawić twoje samopoczucie - i zapobiec poczuciu wypalenia.

Sennik: kochanek – negatywne sny

Jeśli we śnie kłócisz się z kochankiem, to bardzo dobry znak. Sen taki interpretuje się jako przepowiednię szczęścia w małżeństwie. Twoja podświadomość wysyła ci sygnał, że nie jesteś zainteresowany szukaniem go gdzie indziej. Jeśli nie jesteś aktualnie w związku małżeńskim, sen taki intepretuje się jako przepowiedź nadchodzącego wesela. Być może jesteś na drodze do poznania miłości swojego życia lub osoba, z którą jesteś związany, może się okazać tą jedyną.

Kolejną wersją snu o kochanku jest sen, w którym to ty nim jesteś. Taki sen odbiera się jako przestrogę. Być może planujesz podjąć jakieś ryzykowne lub pochopne działania – za pośrednictwem takiego snu twoja podświadomość próbuje cię ostrzec przed zbyt szybkimi decyzjami. Przemyśl wszystko parę razy, bo inaczej możesz wpaść w poważne tarapaty.

Jeszcze inną wersją snu o kochanku jest wariant, w którym się z nim bijesz. Taki sen to najczęściej przepowiednia sytuacji, które mogą mieć przykre konsekwencje. Być może ktoś sprawi ci duży zawód bądź też wydarzenia, na które bardzo liczyłeś, zostaną odwołane. W każdym razie najlepiej się przygotować na nadchodzące niemiłe doświadczenie.

Widać już, że sen o kochanku może wiele powiedzieć o sytuacji romantycznej lub uczuciowej. Były kochanek, kochanek z żoną czy nawet w domu – każdy z tych szczegółów znaczy coś innego – i coś innego chce ci przekazać. 

Zobacz także: Czy sen o pościeli to dobry znak? Przekonaj się