Zamknij

Żywioły znaków zodiaku. Sprawdź, jaki jest twój!

02.06.2020 15:22
żywioły znaków zodiaku
fot. Shutterstock

Żywioły znaków zodiaku z pewnością mają wpływ na nasz charakter, sprawdź, jaki żywioł przeznaczony jest twojemu znakowi zodiaku. Żywioły w astrologii to bardzo poważny temat, w który warto się zagłębić, jeśli chce się poznać samego siebie.

Istnieje dwanaście znaków zodiaku, które pogrupowane są według czterech żywiołów. Występują cztery podstawowe żywioły. Każdy posiada odpowiednią korelację między sobą, dlatego tak bardzo widoczne jest połączenie między nimi. Symbolika żywiołów jest bardzo silna, dlatego ma bardzo duży wpływ na naszą osobowość.

Zobacz także: Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

Żywioły znaków zodiaku - w astrologii

Bardzo duży wpływ na nasz znak zodiaku ma wykres urodzenia, to on wskazuje, z jakimi energiami będzie współpracować się nam najlepiej. Każdy z żywiołów zachowuje się inaczej, dlatego należy pamiętać o ich jakościach, każdy z nich ma jedną z trzech.

Według historii pierwszą osobą, która zaczęła publikować pierwsze wzmianki między żywiołami, a znakami astrologicznymi znajdziemy w pismach Ptolemeusza z II wieku naszej ery.

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej lojalni. Oni cię nie zdradzą

Znaki znajdujące się w grupie danego żywiołu są połączone pewnymi wspólnymi cechami:

  • znaki ogniste: duch, inspiracja, energia, instynkt, komunikatywność, aktywność,
  • znaki powietrzne: umysł, intelekt, pomysłowość, niezależność, humanitarność, idee,
  • znaki wodne: emocjonalność, wyobraźnia, opiekuńczość, introwertyzm,
  • znaki ziemne: fizyczność, praktycyzm, zmysłowość, przyziemność

Jakie żywioły w astrologii?

A astrologii znajdziemy podział na cztery żywioły: ziemię, wodę, ogień oraz powietrze.

Żywioł Ziemi

Charakterystyczne cechy: pragmatyzm, planowanie, celowość w działaniu, powolność w działaniu, umiejętność radzenia sobie z problemami, stałość uczuć, trudności w zmianie poglądów, koncentracja, spokój, konserwatyzm.

  • Osoby urodzone pod tymi znakami są bardzo stabilne, ale mogą również posiadać kilka twarzy. Nie chodzą z głową w chmurach. Są zdecydowanie bardziej stabilne od innych znaków. Lubią zwykłe życie, nie lubią zmian.

Żywioł Wody

Charakterystyczne cechy: wrażliwość, emocjonalność, wyobraźnia, unikanie konfliktów, cierpliwość, empatia, życzliwość.

  • Osoby, które mają żywioł wody są bardzo uczuciowymi znakami zodiaku. Znaki wodne są empatyczne, bardzo opiekuńcze oraz pomocne.

Żywioł Ognia

Charakterystyczne cechy: indywidualizm, potężna siła życiowa, aktywność, entuzjazm, optymizm, żywotność, ekstrawertyzm, zwracanie na siebie uwagi.

  • Osoby urodzone pod tym znakiem są bardzo dynamiczne oraz bardzo lubią rozwój. Bez wahania idą przed siebie, lubią odkrywać nowe rzeczy oraz szybko podejmują inicjatywę. Posiadają bardzo duży entuzjazm.

Żywioł Powietrza

Charakterystyczne cechy: inteligencja, energia, komunikatywność, wszechstronność, ciekawość, ciągły ruch.

  • Ludzie żywiołu powietrza lubią żyć w swoim świecie. Są bardzo inteligentne, często nie pokazują swoich uczuć, dlatego mogą wydawać się mniej emocjonalne. Osoby urodzone spod tego znaku zodiaku są nieprzewidywalne, dlatego nie każdy może je lubić.

Zobacz także: Jak znaleźć namiętnego partnera? Wystarczy sprawdzić jego znak zodiaku