Zamknij

Japońskie znaki zodiaku - jaki jest twój?

18.04.2019 13:46
japońskie znaki zodiaku
fot. Shutterstock

Poznaj swój japoński znak zodiaku. Obliczenie liczby opiekuńczej jest bardzo proste. Zodiak japoński z pewnością pomoże odkryć ci, co spotka cię w przyszłości.

Horoskop japoński powstał na dworze pierwszego shoguna Toyotomi Hideyoshiego, to właśnie wtedy japoński przywódca rozpowszechnił go na cały kraj. Jest to zodiak składający się ze znaków przypisanych do liczby. Aby znaleźć swój znak, należy zsumować wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia.

Zobacz także: Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

Znaki zodiaku japońskie

  • Jak wykonać obliczenia i poznać swój japoński znak zodiaku? To bardzo proste! Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Dodaj do siebie wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia. Jeśli twoja data urodzenia to 01.01.1994, wtedy:

1+1+1+9+9+4= 25

2+5= 7

W tym przypadku liczba opiekuńcza to 7.

Znaki zodiaku japońskie

Z tak wyliczoną liczbą, możemy przejść do dalszej części naszego horoskopu japońskiego. Warto zapoznać się z konkretnymi liczbami, które będą miały duży wpływ na nasze życie oraz przyszłość.

Liczba opiekuńcza 1

  • Opiekuńczą gwiazdą jest Słońce. Osoby posiadające ten znak zodiaku mają wygórowane ambicje, bardzo często idą po trupach do celu. Nie patrzą na inne osoby ze swojego otoczenia, to one chcą zdobyć pierwsze miejsce. “Jedynki” bardzo lubią dowodzić, mają do tego duże predyspozycje. Nie lubią przyznawać się do błędów, które zdarza im się popełniać.

Liczba opiekuńcza 2

  • Opiekunem tej liczby jest Księżyc. Osoby urodzone pod tym znakiem lubią być w centrum zainteresowania, dlatego otaczają się zawsze dużą liczbą przyjaciół. Bardzo łatwo przychodzi im nawiązywanie nowych kontaktów. W pracy czują się dobrze w zaufanej grupie osób. Mają w sobie dużo optymizmu, którym lubią dzielić się z innymi.

Liczba opiekuńcza 3

  • Planetą opiekuńczą “trójki” jest Jowisz. Osoby spod tego znaku są bardzo pogodne i lubią przebywać w dużym towarzystwie. W pracy unikają konfliktów, ale jeśli przyjdzie im bronić własnego zdania będą to robić bardzo zacięcie.

Liczba opiekuńcza 4

  • Planetą opiekuńczą jest Saturn. To właśnie dzięki niemu osoby urodzone pod tym znakiem odnoszą w Polsce spektakularne sukcesy. Czwórki lubią życie pełne wygód, jednak uważają, że same muszą na nie zapracować. Dzięki temu będą jeszcze lepiej czuć się z osiągniętego statusu materialnego oraz społecznego.

Liczba opiekuńcza 5

  • Planetą opiekuńczą piątek jest Merkury. Japońskie “Piątki” są wulkanem energii, dlatego świetnie odnajdą się w pracy, która będzie wymagać od nich szybkiego reagowania oraz interakcji z innymi ludźmi. W pracy “piątki” lubią dziać szybko i niekonwencjonalne.

Liczba opiekuńcza 6

  • Planetą opiekuńczą osób urodzony pod tym znakiem jest Wenus. Bardzo często osoby urodzone pod tym znakiem pełnią w życiu odpowiedzialne funkcje. Dzięki dużemu poczuciu estetyki, świetnie sprawdzą się w zawodach artystycznych.

Liczba opiekuńcza 7

  • Planetą opiekuńczą osób urodzonych pod tym znakiem jest Uran. Siódemki bardzo lubią myśleć o swojej przeszłości, dlatego często wyglądają na zamknięte w sobie oraz trudno dostępne. Z osobami spod tego znaku bardzo trudno wejść w bliższe relacje, jeśli jednak dopuszczą kogoś bliżej z pewnością partner się na nich nie zawiedzie. Idealna praca dla siódemek to zawód techniczny.

Liczba opiekuńcza 8

  • Planetą opiekuńczą ósemek jest Mars. Osoby urodzone pod tym znakiem bardzo lubią ryzyko, świetnie sprawdzają się w roli negocjatorów lub doradców finansowych. Szybko podejmują decyzje, dlatego bez wątpienia sprawdzą się również na stanowisku kierowniczym. Ósemki to ludzie interesu, często nie oglądają się za siebie i nie przejmują innymi ludźmi.

Liczba opiekuńcza 9

  • Planetą opiekuńczą jest Neptun. Dziewiątki lubią zmieniać nastrój, pod tym względem są bardzo niestabilne. Prowadzą nieuregulowany tryb życia i właśnie, dlatego często nie mają przyjaciół oraz rodziny. Cenią przyjaźń, jednak nie umieją jej utrzymać. Jeśli ktoś zajdzie im za skórę, nie umieją powstrzymać się przed zemstą. Dziewiątki mają duże szanse na osiągnięcie zawodowego sukcesu.

Zobacz także: Ci faceci to najgorsi mężowie! 5 znaków zodiaku, które należy omijać szerokim łukiem

Zagłosuj

Jaki masz znak zodiaku?

Liczba głosów: