Zamknij

Żywioł powietrza - co o tobie mówi twój żywioł?

01.04.2021
Aktualizacja: 01.04.2021 20:48
Co o tobie mówi twój żywioł?
fot. Shutterstock

Żywioły to bardzo potężne siły świata. Są one istotnymi elementami życia, a bez nich życie nie byłoby w ogóle możliwe. Cztery żywioły to powietrze, ogień, woda oraz ziemia. Czym jest żywioł powietrza i w jaki sposób wpływa na inne żywioły?

Wszystkie cztery żywioły współpracują ze sobą w harmonii i żaden nie góruje nad innymi. Nie można też ich kontrolować, muszą istnieć ze sobą w harmonii w celu utrzymania równowagi życia. Żywioły znaków zodiaku są bardzo istotne. Wszystkie 12 znaków zodiaku dzieli się na cztery żywioły, bo każda z tych grup ma inne cechy. Natomiast razem budują one cały świat natury. Żywioły mają zdradzać pewne tendencje każdego ze znaków zodiaku, dzięki czemu można zrozumieć, że istnieją różne sposoby patrzenia na daną osobę, ponieważ jej osobowość jest kształtowana przez różne rodzaje energii, które panują w naturze. Wiedza na temat żywiołów może też określić związki, które występują między ludźmi - na przykład ziemia pasuje do wody, a ogień do powietrza.

Zobacz także: Ostatnia cyfra roku twojego urodzenia zdradzi prawdę na twój temat!

Żywioł powietrza jest wszechobecny

Powietrze to żywioł, którego nie można ani dotknąć, ani zobaczyć. Jednocześnie jest ono wszędzie, wypełnia przestrzeń i pustkę. Żywioł powietrza nie ma żadnych granic, dlatego ludzie tego żywiołu są wolni i nie można ich ograniczać, w przeciwnym razie psują się tak, jak powietrze. Może też zapewnić łagodną bryzę, a jego ciśnienie może spadać i podnosić się. Ludzie żywiołu powietrza są nieuchwytni i nieprzewidywalni. Powietrze jest tak naprawdę najważniejszym z żywiołów, ponieważ jest niezbędne, aby ogień, ziemia i woda mogły istnieć. Dlatego żywioł powietrza współgra z innymi żywiołami i wypełnia je. Ludzie tego żywiołu żyją w swoich umysłach i poświęcają dużo czasu swoim myślom. Formułują różne teorie i rozwiązują problemy, mają też szerokie horyzonty. Często są postrzegani przez innych jako osoby, które nie mają kontaktu z rzeczywistością. Z zewnątrz nie widać ich intelektualnych możliwości, ale inteligencja jest ich bardzo mocną stroną. Znaki zodiaku żywiołu powietrza to Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Zobacz także: Żywioły znaków zodiaku. Sprawdź, jaki jest twój!

O czym powinny pamiętać osoby z rozwiniętym żywiołem powietrza?

Osoby z rozwiniętym żywiołem powietrza lubią otaczać się ludźmi, mają wielu przyjaciół, uwielbiają nowości i podróże, ale też twardo stąpają po ziemi. Osoby żywiołu powietrza nie tylko same lubią ruch i działanie. Również takimi osobami chcą się otaczać. Jeśli kontakty z ludźmi, którymi się otaczają, zapewniają mu rutynę, wybiorą innych znajomych, którzy dostarczą odpowiednich wrażeń. O powietrzu nie można powiedzieć, że jest stałe, więc i osoby z tego żywiołu takie nie będą, zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i styl życia. Osoby tego żywiołu lubią być dobrze poinformowane i nie stronią od plotek. Łatwo nawiązują kontakty i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji. Ludzie żywiołu powietrza z trudem akceptują zakazy i nie lubią, gdy im się coś narzuca. A jak wygląda kontakt z innymi żywiołami? Powietrze współpracuje z ogniem, a walczy z ziemią i wodą. Jednak z ogniem również często dochodzi do spięć. Powietrze jest najtrudniejszym żywiołem, bo tak naprawdę wchodzi w konflikt z każdym żywiołem.

Zobacz także: Co żywioły mówią o waszym związku? Może się okazać, że nie jesteście dobrze dopasowani

Żywioły ognia, ziemi i wody

Powietrze jest ciągle w ruchu i nie lubi stagnacji. A czym wyróżniają się pozostałe żywioły?

  • Ogień można wykorzystywać do dobrych celów, na przykład do utrzymywania ciepła w domu, ale może on też wyrządzić ogromną szkodę, jak pożar. Ogień jest więc nieprzewidywalny - może szybko zgasnąć lub szybko się rozprzestrzenić. Osoby spod znaku żywiołu ognia są wybuchowe, ale odpowiednie obchodzenie się z nimi sprawia, że mogą być twórcze i zawsze gotowe do działania. Wszystkie znaki żywiołu ognia powinny być trzymane pod kontrolą, żeby nie szkodziły innym. Osoby te mogą być niestabilne emocjonalnie, mogą też szybko zmieniać swoje postępowanie. Są bardzo dynamiczne, jako pierwsze rzucają się w nieznane i podejmują inicjatywę. Ufają instynktowi, a ich intuicja rzadko się myli. Mają silne poczucie własnej wartości, tak jak ogień - nie zważając na nic i na nikogo kto stanie na ich drodze, po prostu idą przed siebie. Znaki żywiołu ognia to Baran, Lew, Strzelec.
  • Ziemia to materia, którą można zobaczyć, dotknąć i powąchać, więc również osoby spod znaku żywiołu ziemi są bardzo przyziemne. Ziemia jest fundamentem, na którym wszystko jest zbudowane. Takie osoby są więc solidne i stabilne, nie chodzą z głową w chmurach, są niezawodne i zawsze można na nie liczyć. Ziemia nie zmienia się tak szybko i zawsze jest na swoim miejscu. Osoby te nie lubią zmian, a normalne życie upatrują w stabilności. Są najbardziej materialistyczne i zaborcze ze wszystkich żywiołów znaków zodiaku. Znaki ziemi to Byk, Panna, Koziorożec.
  • Woda może orzeźwiać, ale też być mroczna i tajemnicza jak głębia oceanu. Znaki wodne reprezentują intuicję i emocje. Woda może być płynna, albo twarda jak lód, może też wyparować i zamienić się w chmury. Żywioły wody cechują się skomplikowaną naturą i są najbardziej uczuciowe ze wszystkich znaków. Ludzie tego żywiołu mają talent do radzenia sobie w grupie, potrafią łatwo zrozumieć motywy działania i potrzeby innych, są empatyczni, troskliwi i pomocni, ale też wrażliwi, dlatego łatwo można ich skrzywdzić. Znaki żywiołu wody to Rak, Skorpion, Ryby.

Zobacz także: 5 żywiołów chińskich - teoria i zastosowanie w praktyce