Zamknij

Zodiakalny Strzelec po rozstaniu. Zobacz, czego się po nim spodziewać

13.05.2021 13:59
Mężczyzna
fot. Shutterstock

Jak zachowuje się Strzelec po zerwaniu? Jak radzi sobie z zakończeniem związku? Czy są szanse, by go odzyskać? Jeśli szukasz odpowiedzi na jedno z tych pytań, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zodiakalny Strzelec jest znakiem należącym do żywiołu Ognia. Uważa się go za najradośniejszy znak zodiaku. Jeśli chcesz się przygotować na to, co nastąpi po zakończeniu związku, skorzystaj z poniższej listy. Dowiesz się z niej wszystkiego, co warto wiedzieć.

Zobacz także: Jak odzyskać zodiakalnego Strzelca? Warto wiedzieć o jednej rzeczy

Kobieta i mężczyzna Strzelec w miłości. Jak radzą sobie z rozstaniem?

Zodiakalne Strzelce traktują miłość lekko, dopóki się poważnie nie zaangażują. Trudno je zmusić do tego, by zmierzyły się z własnymi emocjami.

Po zakończeniu relacji mogą zaskoczyć swoim zachowaniem. Chcesz wiedzieć, czego się spodziewać po zerwaniu ze Strzelcem? Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych wskazówek.

Zobacz także: Jak podrywa Strzelec? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Zodiakalny Strzelec po rozstaniu - czego się po nim spodziewać?

Zastanawiasz się, jak Strzelec radzi sobie z zakończeniem związku? Oto 5 najczęściej występujących reakcji:

1. Może zmienić zdanie

Przez pierwsze kilka tygodni po zerwaniu warto obserwować zachowanie Strzelca i sprawdzić, czy rzeczywiście jest pewien swojej decyzji. Ten znak zodiaku panicznie boi się emocjonalnego zaangażowania i w początkowych etapach związku albo wtedy, gdy trzeba snuć plany na przyszłość, może nagle się wycofać. Po niedługim czasie będzie się zastanawiał, czy dobrze zrobił, ale będzie mu głupio o tym mówić.

2. Cisza przed burzą

Strzelec po rozstaniu najczęściej milczy i unika rozmów. Jednak wystarczy niewielka iskra, by doprowadzić go do wybuchu. Pod maską obojętności skrywa bardzo intensywne emocje. Nie przyznaje się nawet przed sobą, że tak jest, więc kiedy zostanie sprowokowany przez byłego partnera, może powiedzieć kilka słów za dużo. Im bardziej Strzelec jest przerażony tym, że mu na kimś zależy, tym większe szanse, że będzie w stosunku do niego agresywny.

3. Spróbuje obrócić wszystko w żart

Kiedy emocje już opadną, a były partner Strzelca nadal będzie chciał namówić go do utrzymywania kontaktu, ten ognisty znak odpowie na to najlepiej jak potrafi - żartując. W ten sposób będzie chciał rozładować napiętą atmosferę. Nie da się jednak ukryć, że najprawdopodobniej potraktuje to jak formę bagatelizowania problemów i zrobi unik. Raczej ciężko się po nim spodziewać chęci przeprowadzenia poważniej rozmowy, podczas której zostaną wyjaśnione wszystkie nieporozumienia. To dla niego scenariusz jak z koszmaru.

4. Okaże dobre chęci

Zodiakalny Strzelec jest z natury bardzo ciepłą osobą. Niezależnie od tego, jaki był powód rozstania, można zakładać, że ma jak najlepsze intencje w stosunku do byłego partnera. Niełatwo mu je wyrazić słowami, jednak z jego zachowania łatwo będzie odczytać, ile w nim przywiązania. Tuż po pierwszych spięciach z eks postara się zrobić coś, co złagodzi negatywne wrażenia po kłótni. Strzelcom często naprawdę zależy na ludziach, jednak wyrażanie tego sprawia im sporą trudność.

5. Zapomni o tym, co było

Zodiakalny Strzelec na każdym etapie znajomości zachowuje się tak, jakby miał komuś zaśpiewać: "Rzuć to wszystko, co złe". Poza krótkimi wybuchami gniewu, które zdarzają się sporadycznie, ma do zaoferowania bliskiej osobie tylko niczym niezmąconą radość. Jednak to, w jaki sposób ją wyraża, może być zaskakujące. Niewielu byłym partnerom Strzelca udaje się go odzyskać i namówić do tego, żeby ponownie wszedł w związek. Najczęściej pozostają z nim w przyjacielskich stosunkach, a on przesyła im ciepłe i serdeczne pozdrowienia z Peru, Nowej Zelandii albo Australii. Strzelce po rozstaniu lubią wyruszyć w daleką podróż i zmienić miejsce zamieszkania.

Zobacz także: Jak zdobyć zodiakalnego Strzelca? Poznaj sposób, by go usidlić!

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?