Zamknij

Zodiakalny Rak po rozstaniu. Zobacz, czego się po nim spodziewać

21.04.2021 15:26
Zakochani
fot. Shutterstock

Jak zachowuje się Rak po zerwaniu? Jak radzi sobie z zakończeniem związku? Czy są szanse, by go odzyskać? Jeśli szukasz odpowiedzi na jedno z tych pytań, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zodiakalny Rak jest znakiem należącym do żywiołu Wody. Jest wrażliwy i emocjonalny. Jeśli chcesz się przygotować na to, co nastąpi po zakończeniu związku, skorzystaj z poniższej listy. Dowiesz się z niej wszystkiego, co warto wiedzieć.

Zobacz także: Jak odzyskać zodiakalnego Raka? 3 rzeczy, o których warto wiedzieć

Kobieta i mężczyzna Rak w miłości. Jak radzą sobie z rozstaniem?

Zodiakalne Raki mocno przywiązują się do ludzi. Ich marzeniem jest spotkać swoją drugą połówkę i zakochać się na zawsze. Gdy są w związku, robią wszystko, by relacja z bliską osobą trwała jak najdłużej.

Rozstanie jest dla nich bardzo bolesne. Chcesz wiedzieć, czego się spodziewać po zerwaniu z Rakiem? Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych wskazówek.

Zobacz także: Jak podrywa Rak? Przekonaj się, czy mu się podobasz!

Zodiakalny Rak po rozstaniu - czego się po nim spodziewać?

Zastanawiasz się, jak Rak radzi sobie z zakończeniem związku? Oto 5 najczęściej występujących reakcji:

1. Łzy i nieprzespane noce

Miłość jest dla zodiakalnych Raków całym światem. Nie wiedzą, jak funkcjonować, jeśli nie są zakochani. Trudno im poradzić sobie z życiem w pojedynkę. Bezpiecznie czują się jedynie w związku. Jeśli relacja z jakiegoś powodu się kończy, Rak jest zdruzgotany. Ma wtedy trudności z zasypianiem i staje się bardzo emocjonalny.

2. "Ale dlaczego?"

Największym problemem związanym z rozstaniem w przypadku zodiakalnego Raka jest to, że często chce idealizować swoje wspomnienia. Wierzy, że to, co go spotkało, było prawdziwym połączeniem dusz. Wraca pamięcią do pierwszych randek i marzy o tym, że kiedyś znów poczuje się tak samo. Ucieka w świat fantazji, więc zapomina o tym, co doprowadziło do zakończenia relacji. Nie chce dostrzegać jej wad. Z tego powodu trudno mu zrozumieć, jaki był powód zerwania.

3. Wejdzie w rolę ofiary

Kiedy Rak przyjmie już do wiadomości, że relacja się skończyła, poczuje się tak, jakby odebrano mu to, co było dla niego najcenniejsze. Całymi dniami i nocami będzie rozmyślać, jak został oszukany, wykorzystany i zdradzony. Zrobi wszystko, by były partner odczuwał ogromne wyrzuty sumienia.

4. Będzie chciał spróbować jeszcze raz

Porzucony Rak marzy tylko o jednym. Chce usłyszeć, że partner żałuje wszystkiego, co zrobił i nie może bez niego żyć. Rak głęboko wierzy, że nikt nie potrafi kochać tak mocno jak on i pragnie, by zostało to docenione. Jego najczęstszą fantazją po zakończeniu związku jest to, że druga osoba próbuje go odzyskać, dzięki czemu więź staje się silniejsza niż kiedykolwiek.

5. Pogrąży się w samotności

Im dłużej trwał związek, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nawet wiele lat po rozstaniu Rak nie będzie czuł się gotowy na stworzenie nowej relacji. Już zawsze będzie myślał o miłości wspominając to, co przeżył z ukochaną osobą. Jeśli nie uda mu się doprowadzić do powrotu albo zobaczy, że jego eks jest szczęśliwie zakochany i o nim zapomniał, będzie miał złamane serce. To sprawi, że lęk przed stworzeniem nowego związku stanie się na tyle silny, że Rak wybierze samotne życie.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Raka. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?