Zamknij

Zodiakalny Byk po rozstaniu. Zobacz, czego się spodziewać

15.04.2021 15:21
Mężczyzna
fot. Shutterstock

Jak zachowuje się Byk po zerwaniu? Jak radzi sobie z zakończeniem związku? Czy są szanse, by go odzyskać? Jeśli szukasz odpowiedzi na jedno z tych pytań, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zodiakalny Byk jest znakiem należącym do żywiołu Ziemi. Choć wydaje się spokojny, rozstanie z nim nie jest łatwe. Jeśli chcesz się przygotować na to, co nastąpi po zakończeniu związku, skorzystaj z poniższej listy. Dowiesz się z niej wszystkiego, co warto wiedzieć.

Zobacz także: Jak odzyskać zodiakalnego Byka? Jest na to sposób!

Kobieta i mężczyzna Byk w miłości. Jak radzą sobie z rozstaniem?

Byki traktują miłość niezwykle poważnie. Jest dla nich sensem życia i to właśnie o niej myślą najczęściej. Ci, którzy uważają, że osoby spod tego znaku są bardziej skupione na pracy i pieniądzach, dają się zwieść pozorom. Byki nie lubią się obnosić ze swoimi uczuciami, więc pozostają skryte. Mimo to jeśli decydują się w kimś zakochać, marzą o uczuciu na całe życie.

Rozstanie z ukochaną osobą jest dla nich bardzo bolesne. Chcesz wiedzieć, czego się po nich spodziewać? Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych wskazówek.

Zobacz także: Jak podrywa Byk? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Zodiakalny Byk po rozstaniu - czego się po nim spodziewać?

Zastanawiasz się, jak Byk radzi sobie z zakończeniem związku? Oto 5 najczęściej występujących reakcji:

1. Cisza, cisza i jeszcze raz cisza

Byk w stanie silnego napięcia emocjonalnego nie potrafi znaleźć słów, które pozwoliłyby mu się wyrazić. Najczęściej więc na jakiś czas zamyka się w sobie. Pogrąża się w ciszy, dzięki czemu udaje mu się odzyskać spokój i stabilny grunt pod nogami. W podobnej sytuacji nie ma gorszego pomysłu na świecie niż podejmowanie próby nakłonienia go do podjęcia dyskusji poprzez wywieranie presji lub okazywanie złości. Może się to skończyć na dwa sposoby - wielką awanturą albo zerwaniem znajomości na zawsze.

2. Będzie rozczarowany

Warto mieć na względzie, że zodiakalny Byk nie toleruje w uczuciach niczego, co uważa za byle jakie. Inwestuje tylko w znajomości, w których widzi potencjał na przyszłość. Osoby spod tego znaku zodiaku cenią sobie tradycyjne wartości i nie są zainteresowane przelotnymi romansami. Chcą zakochać się na całe życie, więc rozpad związku traktują jak osobistą klęskę. Potrzebują czasu, by to odżałować.

3. Pokaże upór i dumę

Jeśli rozstanie nie było definitywne, a kochanków rozdzieliła kłótnia, po której można się jeszcze pogodzić - Byk nie wyciągnie ręki jako pierwszy. Ten znak zodiaku rzadko mówi "przepraszam". Woli pokazać, że ma wyrzuty sumienia, pomagając ukochanej osobie w codziennych kłopotach i poświęcając jej swój czas. Nie można się po nim spodziewać, że z łatwością zacznie rozmowę i wyjdzie z inicjatywą. Jeśli odezwie się sam z siebie, warto to docenić. Zrobi to po długiej wewnętrznej walce i będzie uważał za ogromne poświęcenie, świadczące o tym, jak bardzo kogoś kocha.

4. Zazdrość nie da mu spokojnie zasnąć

Choć nie wszystkie Byki się do tego przyznają, ten znak zodiaku ma skłonność do odczuwania zazdrości. Po rozstaniu staje się ona niemal chorobliwa. Byk wyobraża sobie wtedy, że ktoś odebrał mu ukochaną osobę. Może obsesyjnie sprawdzać jej profil w serwisach społecznościowych i obmyślać teorie spiskowe na podstawie polubień i komentarzy pod postami. Choć jest jednym z najspokojniejszych znaków zodiaku, zazdrość odbiera mu czasem zdolność logicznego myślenia. Pod żadnym pozorem nie wolno próbować tego wykorzystywać. Byk natychmiast się zorientuje, że były partner usiłuje go sprowokować. W takiej sytuacji może się zemścić.

5. Będzie chciał wrócić

Byk zawsze jest otwarty na rozmowę o powrocie do związku. Nie należy do osób, które palą za sobą mosty. Jest gotów wspólnie popracować nad przyszłością relacji, w którą zainwestował emocje i czas. Trudno mu zaakceptować zmiany, często nie czuje się też gotowy na nawiązanie więzi z kimś innym. Osoba, z którą był już związany, zdążyła go dobrze poznać i pokochała go takim, jakim jest. Nawet jeśli od rozstania minęło sporo czasu, Bykowi z pewnością wciąż na niej zależy. Spokojna rozmowa, która upłynie w ciepłej atmosferze, najlepiej na spacerze na łonie natury, może pomóc w odzyskaniu jego miłości. 

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Byka. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?